Cate Blanchett rozpoczyna walkę o Oscara. Zobaczcie zwistun filmu „TÁR”

Po wyjątkowo udanym debiucie na festiwalu w Wenecji film „TÁR” zmierza powoli do regularnej dystrybucji. Produkcja z Cate Blanchett wyróżnioną za pierwszoplanową rolę doczekała się pełnego zwiastuna.

Blanchett zagrała w filmie dyrygentkę Lydię Tár, uznawaną za mistrzynię w swoim fachu. Protagonistka jest jednocześnie pierwszą kobietą, która odpowiada za dyrygowanie znaną niemiecką orkiestrą. Na kilka miesięcy przed ogłoszeniem nominacji do Oscarów Cate Blanchett uznawana jest za jedną z głównych kandydatek w walce o statuetkę. Nie tylko kreacja Blanchett spotkała się z uznaniem krytyków. Sam film w serwisie Rotten Tomatoes może pochwalić się wyjątkowo wysokimi ocenami. Pozytywnie „TÁR” ocenia aż 97% z 35 krytyków, a średnia ocena wynosi 8,10 w dziesięciostopniowej skali. Za oprawę muzyczną odpowiada Hildur Guðnadóttir nagrodzona Oscarem za muzykę do filmu „Joker”.

Sprawdź też: Premiery Netflix na październik – „Wielka woda”, „Egzorcysta”, „Barbarzyńcy”, „Akademia dobra i zła” i inne.

W obsadzie filmu są także: Marka Stronga („Cruella”), Ninę Hoss („Feniks”), Noémie Merlant („Portret kobiety w ogniu”), Juliana Glovera („Tylko dla twoich oczu”), a także Sylvię Flote i Sophie Kauer. Film do własnego scenariusza wyreżyserował Todd Field („Małe dzieci”). Premierę filmu „TÁR” zapowiedziano na 7 października.

zdj. Focus Features