Cena platformy Max w Polsce ujawniona. Nie będziecie zadowoleni

Za niespełna miesiąc czeka nas przeprowadzka z serwisu HBO Max na nową platformę Max. Poznaliśmy właśnie kolejne szczegóły na temat tego, jak będzie wyglądała oferta cenowa nowej usługi oferowanej przez Warner Bros. Discovery.

Premiera platformy Max w czerwcu. Jaka cena najtańszego planu?

W kilku krajach Europy już 21 maja dojdzie do zlikwidowania serwisu HBO Max i zastąpienia go platformą Max. Obejmie to takie państwa jak Słowacja, Czechy, a także kraje skandynawskie i te położone na Półwyspie Iberyjskim. W Polsce będziemy musieli poczekać na to jednak nieco dłużej, bo do 11 czerwca. Nowa usługa spółki Warner Bros. Discovery zaproponuje swoim klientom zarówno filmowe i serialowe produkcje, jak i dostęp do sportowych transmisji i produkcji dokumentalnych,  także programów telewizyjnych.

Na niecały miesiąc przed premierą serwisu poznaliśmy pierwsze informacje o cenie usługi. Okazuje się, że dostęp do platformy Max będzie wynosił minimum 29 zł. Wygląda więc na to, że właśnie na taką kwotę wyceniony został najtańszy abonament obejmujący Podstawowy plan. Do tej pory spekulowano, że jego cena będzie nieco niższa i wyniesie około 24,99 zł. Cenę będzie można obniżyć w ramach rocznego abonamentu, który będzie wiązał się z koniecznością opłacenia całej kwoty z góry. Nie wiemy jeszcze, jaką zniżkę zaproponuje usługa na start, ale obecnie jest to 34%.

Sprawdź też: Która platforma rządzi w tym tygodniu? Przed nami sporo serialowych i filmowych nowości.

Max cena w polsce

Co ważne, cena podstawowego pakietu z reklamami nie zostanie najprawdopodobniej objęta zniżką w wysokości 33% dla klientów, którzy skorzystali z promocji przy okazji startu serwisu HBO Max w 2022 roku i zagwarantowali sobie stały rabat nieprzerwanym opłacaniu abonamentu co miesiąc. Użytkownicy korzystający teraz z HBO Max ze zniżką 33% zostaną najpewniej przeniesieni do planu Standardowego, czyli takiego, który nie oferuje treści 4K i dźwięku Dolby Atmos, ale nie wiąże się z koniecznością oglądania reklam.

Cena takiego pakietu może wynieść od 34,99 zł do nawet 39,99 zł, co przy zachowaniu zniżki wynoszącej 33% dałoby miesięczny koszt w granicach 23,44 zł - 26,79 zł. Plan premium umożliwiający widzom oglądanie treści 4K i pozwalający na jednoczesne korzystanie z czterech urządzeń powinien natomiast kosztować od 44,99 zł do nawet 50 zł. Dotychczasowi użytkownicy HBO Max będą mieli automatyczny dostęp do serwisu Max i zachowają swoje wcześniejsze profile, historię oglądania i tytuły w sekcjach kontynuuj oglądanie oraz moja lista. 

źródło: Facebook / Piotr Łotr / zdj. HBO