Cezary Pazura zagrał w polskim filmie o wojnie na Ukrainie. Kiedy premiera?

Polski reżyser Maciej Ślesicki słynący z częstej współpracy z Cezarym Pazurą i Bogusławem Lindą po latach wraca do kin z nowym filmem. Produkcja o tytule „Ludzie” będzie pierwszym polskim pełnometrażowy filmem fabularny o agresji Rosji na Ukrainę. Premiera szykowana jest na jesień bieżącego roku. Pokazano właśnie nową zapowiedź.

Cezary Pazura w fabularnym filmie o wojnie na Ukrainie. Kiedy premiera?

Film zapowiadany jest jako poruszająca, brutalna opowieść o poświęceniu, odwadze i sile ludzkiego ducha, inspirowana prawdziwymi wydarzeniami z ogarniętej wojną Ukrainy. Opowieść o ludziach zmuszonych żyć w nieludzkich czasach. Surowa, naturalistyczna w formie, zrealizowana z dokumentalistyczną wrażliwością. Wyreżyserowaniem filmu zajęli się Maciej Ślesicki („Tato”, „Sara”), który napisał także scenariusz oraz Filip Hillesland. Za zdjęcia odpowiada Mateusz Pastewka („Juliusz”).

Bohaterkami filmu są kobiety, który po wybuchu wojny na Ukrainie, zostaje zmuszonych do podjęcia desperackiej walki by ocalić siebie oraz swoich najbliższych. Lekarka, która staje przed ogromnym dylematem moralnym. Niewidoma dziewczynka, która zostaje opiekunką grupy sierot. Nastolatka, która za wszelką cenę usiłuje ocalić swoją malutką siostrę. Starsza kobieta, która po 50 latach traci męża. Matka, która rusza na front, by odnaleźć syna. Ich przeplatające się losy łączą się w symboliczną opowieść o człowieczeństwie, czy raczej jego braku i przypominają, że wojna toczy się tuż za rogiem.

Premierę filmu „Ludzie” zaplanowano na jesień bieżącego roku. W główne role w filmie wcieliły się ukraińskie aktorki: Mariia Shtofa, Oksana Cherkashyna, Afina Ostapenko, Tetyana Yurikova oraz Nina Naboka. W obsadzie znalazł się również Cezary Pazura.

zdj. Mówi Serwis