Cezary znowu szokują – aktorka rozebrała się na scenie. „Bye Bye Morons” najlepszym filmem

Wczoraj w Paryżu odbyła się ceremonia wręczenia najważniejszych francuskich nagród filmowych. W tym roku Cezary ponownie wzbudziły sporo emocji głównie za sprawą aktorki Corinne Masiero, która rozebrała się na scenie. Poznajcie wszystkich laureatów tegorocznych Cezarów.

W zeszłym roku rozdanie Cezarów naznaczone zostało za sprawą Romana Polańskiego, który w obliczu głośnych protestów środowisk feministycznych, nie pojawił się na gali. W tym roku również głośniej niż o samej gali mówi się o wyczynie Corinne Masiero, aktorce znanej między innymi z filmu „Wykasuj historię”.

Corinne Masiero wyznaczona została na tegorocznej gali do wręczenia statuetki za najlepsze kostiumy. Aktorka pojawiła się na scenie w skórze osła, którą następnie zrzuciła z siebie i stanęła przed publicznością całkowicie naga. Masiero chciała w ten sposób wzbudzić zainteresowanie opinii publicznej sytuacją francuskiego sektora kultury, który domaga się od rządu finansowej pomocy, aby mógł przetrwać kryzys wywołany epidemią.

Tegoroczna gala zorganizowana została przy zachowaniu ścisłych obostrzeń. Udział w imprezie mogli wziąć wyłącznie nominowani oraz prezenterzy, których poddano testowi na obecność koronawirusa.

Najlepszym filmem zeszłego roku wybrano „Bye Bye Morons”, który zebrał statuetki również dla najlepszego reżysera, aktora drugoplanowego, a także za scenariusz, zdjęcia i scenografię.

Najlepszy film:

„Bye Bye Morons”

Najlepszy reżyser:

Albert Dupontel, „Bye Bye Morons”

Najlepszy aktor:

Sami Bouajila, „A Son”

Najlepsza aktorka:

Laure Calamy, „My Donkey, My Lover & I ”

Najlepszy aktor drugoplanowy:

Nicolas Mairé, „Bye Bye Morons”

Najlepsza aktorka drugoplanowa:

Emilie Dequenne, „Love Affair(s)”

Najlepszy scenariusz adaptowany:

Stéphanie Demoustier, „The Girl With a Bracelet”

Najlepszy scenariusz oryginalny:

Albert Dupontel, „Adieu Les Cons”

Najlepszy film zagraniczny:

„Na rauszu”

Najlepszy film animowany:

„Josep”, Aurel

Najlepszy film dokumentalny:

„Adolescentes”, Sébastien Lifshitz

Najbardziej obiecujący aktor:

Fathia Youssouf, „Cuties”

Najbardziej obiecująca aktorka:

Jean-Pascal Zadi, „Tout Simplement Noir”

Najlepsze zdjęcia:

Alexis Kavyrchine, „Adieu Les Cons”

Najlepsza muzyka filmowa:

Rone, „La Nuit Venue”

Najlepsza scenografia:

Carlos Conti, „Adieu Les Cons”

Najlepsze kostiumy:

Madeline Fontaine, „La Bonne Epouse”

Najlepszy dźwięk:

„Adolescentes”, Yolande Decarsin, Jeanne Delplanco, Fanny Martin, Olivier Goinard

Najlepszy montaż:

Tina Baz, „Adolescentes”

Najlepszy film debiutancki:

„Two Of Us” Filippo Meneghetti

Najlepszy film krótkometrażowy:

„Qu’Importe Si Les Bêtes Meurent”, Sofia Alaoui

Najlepszy animowany film krótkometrażowy:

„L’Heure De L’Ours”, Agnès Patron

źródło: deadline.com / zdj. Gaumont / France 2 Cinéma