Charlie Hunnam z główną rolą w dramacie o wzruszającej przyjaźni człowieka i psa

Charlie Hunnam, którego ostatnio mogliśmy oglądać w filmie „Dżentelmeni”, znalazł kolejny filmowy projekt. Brytyjski aktor zagra główną rolę dramacie „Denali” o niesamowitej przyjaźni pomiędzy człowiekiem i psem.

Głównym bohaterem historii będzie Ben Moon, fotograf podróżujący po świecie, który przygarnął ze schroniska szczeniaka i nazwał go Denali. Mężczyzna przemierzał świat wspólnie ze swoim nowym towarzyszem, aż do momentu, w którym zdiagnozowano u niego raka jelita grubego. Ben podjął ciężką walkę z chorobą, w której wspierał go także czworonożny przyjaciel. Niedługo po tym jak mężczyzna wyzdrowiał, ta sama choroba dotknęła jednak jego psa. Ben miał więc okazję, aby odwdzięczyć się swojemu przyjacielowi i każdą chwilę spędzał z psem, pomagając mu stawić czoło strasznej chorobie.

W 2015 roku Ben Moon nakręcił ośmiominutowy film pod tytułem Denali” będący hołdem dla psiego przyjaciela. Krótkometrażowa produkcja podbiła serca widzów na całym świecie i została wyróżniona na kilku festiwalach. Pięć lat później Moon opublikował wspomnienia dotyczące jego relacji z psem, które będą inspiracją dla scenariusza filmu.

Za reżyserię i scenariusz filmu odpowie Max Winkler pracujący niedawno z Hunnamem przy filmie „Jungleland”. Sam Charlie Hunnam oprócz zagrania głównej roli zostanie także jednym z producentów.

źródło: deadline.com / zdj. FX