Chiny ponownie próbują otworzyć kina. Nowa data wyznaczona

Chiński przemysł filmowy ponownie próbuje wrócić do normalności. Władze kraju wyznaczyły właśnie nowy termin otwarcia pierwszych kin.

Chińczycy już pod koniec marca otworzyli kina w niektórych rejonach swojego kraju, ale po jednym weekendzie tamtejszy instytut filmowy zdecydował, że wszystkie sale kinowe mają zostać ponownie zamknięte, ze skutkiem natychmiastowym. Do ponownego uruchomienia przygotowywało się wówczas ponad 200 kin z Szanghaju, ale zdecydowano o wstrzymaniu harmonogramu ponownego otwierania kin w całym kraju ze względu na pojawienie się dużej liczby nowych przypadków zarażenia koronawirusem.

Teraz chińskie władze ponownie zdecydowały, że kina będą mogły zostać uruchomione, a data kolejnej próby odmrożenia filmowego sektora wyznaczona została na 20 lipca. Ponowne otwarcie kin obejmie jednak placówki znajdujące się na obszarach, w których zagrożenie epidemią koronawirusa jest minimalne. Obszary średniego i wysokiego ryzyka nadal pozostaną zamknięte dla kinowej branży. Dodatkowo wszystkie kina będą musiały zobowiązać się do przestrzegania nowych środków zapobiegawczych, w tym dezynfekcji, lepszej wentylacji, ograniczenia liczby odwiedzających i używania masek. Co więcej, bilety do kina będą dostępne wyłącznie w przedsprzedaży internetowej. Kina na obszarach większego ryzyka epidemicznego zostaną otwarte dopiero wtedy, gdy nowe zasady zostaną przetestowane na obszarze o najmniejszym ryzyku i okaże się, że nie doprowadziły do wzrostu liczby zarażonych.

Przy wcześniejszym uruchamiani kin mówiło się, że początkowo wyświetlane będą chińskie filmy oraz największe amerykańskie hity ostatnich lat takie jak: „Avengers”, „Avengers: Czas Ultrona”, „Avengers: Wojna bez granic” i „Avengers: Koniec gry”, „Avatar”, „Interstellar”, „Incepcja”, „Harry Potter i Kamień Filozoficzny”, oscarowy „Green Book”, dwie części serii „Był sobie pies”, a także krajowe hity pokroju trzeciej odsłony serii „Detective Chinatown”.

źródło: Deadline.com / zdj. MM2 Entertainment / Warner Bros.