Chiwetel Ejiofor głównym przeciwnikiem Wahlberga w filmie „Infinite”

Do obsady thrillera „Infinite”, którego reżyserem będzie Antoine Fuqua, dołączył Chiwetel Ejiofor. Aktor zagra głównego złoczyńcę produkcji.

Ejiofor wcieli się w jednego z członków tytułowej organizacji Infinite, który znalazł sposób na zatrzymanie procesu reinkarnacji i chce go wykorzystać.

Początkowo główną rolę w filmie miał zagrać Chris Evans, ale aktor musiał zrezygnować z roli z powodu napiętego harmonogramu. W jego miejsce do wcielenia się w głównego bohatera zatrudniony został Mark Wahlberg. Ostatnio do obsady produkcji dołączyła Sophie Cookson znana z serii „Kingsman” oraz Dylan O’Brien, gwiazda serii „Więzień labiryntu

Film będzie adaptacją powieści pod tytułem „Reincarnationist Papers” autorstwa D. Eric Maikranza. Zdjęcia na planie mają wystartować jeszcze w tym miesiącu w Londynie, a do kin produkcja zawita 7 sierpnia 2020 roku.

Głównym bohaterem historii jest Evan Michaels, mężczyzna, którego nawiedzają wspomnienia z dwóch poprzednich wcieleń. Evan trafia w końcu na ślad tajnego stowarzyszenia, które od lat gromadzi w swoich szeregach ludzi umiejących przywoływać swoje poprzednie wcielenia. Bohater chce dołączyć do grupy i móc wpływać na losy świata.

Scenariusz do filmu na podstawie powieści napisali Ian Shorr i John Lee Hancock, który zajął się wprowadzeniem poprawek do tekstu Shorra. Za reżyserię „Infinite” odpowiada Antoine Fuqua mający na swoim koncie takie filmy jak: „Dzień próby”, „Siedmiu wspaniałych” i „Bez litości 2”.

źródło: Variety.com / zdj. 20th Century Fox