Chiwetel Ejiofor wszedł na plan filmu „Doctor Strange in the Multiverse of Madness”

W najnowszym wywiadzie Chiwetel Ejiofor ujawnił, że od niedawna znajduje się na planie drugiej części przygód Doktora Strange'a. Prace produkcyjne odbywają się w studiu wytwórni w Londynie.

Choć poważnie opóźniona przez pandemię faza produkcyjna widowiska „Doctor Strange in the Multiverse of Madness” rozpoczęła się parę miesięcy temu, Ejiofor dotarł na plan dopiero w ciągu ostatnich dni. Aktor raz jeszcze wcieli się w rolę Karla Mordo. Poniżej fragment wywiadu z dziennikarzami „The One Show” na BBC

W obsadzie filmu, poza Ejioforem są między innymi Benedict CumberbatchBenedict Wong i Rachel McAdams. W widowisku pojawi się także Elizabeth Olsen wracająca do roli Scarlet Witch. Za scenariusz odpowiada Michael Waldron („Loki”). Reżyserem filmu jest Sam Raimi, który zastąpił za kamerą Scotta Derricksona.

Film miał debiutować na dużym ekranie już 7 maja 2021 roku, ale ze względu na epidemię koronawirusa premiera została opóźniona na listopad przyszłego roku, by ostatecznie przenieść się na 25 marca 2022 roku. 

źródło: ComicBook / zdj. Marvel