Chloé Zhao opowie o narodzinach „Hamleta”. Laureatka Oscara znalazła nowy projekt

Chloé Zhao znalazła swój kolejny filmowy projekt. Dwukrotna laureatka Oscara za film „Nomadland” zajmie się stworzeniem filmowej adaptacji powieści „Hamnet” autorstwa Maggie O'Farrell.

Bestsellerowa powieść wydana w 2020 roku opisuje historię Agnes, żony najsłynniejszego pisarza w historii, czyli samego Williama Szekspira. W powieści śledzimy to, jak kobieta próbuje pogodzić się ze stratą jedynego syna, Hamneta. Książka skupia się na emocjonalnej stronie rodzinny artystycznej i tego, jakie konsekwencje przyniesie jej strata najbliższej osoby. Z czasem utrata syna staje się dla Williama przyczynkiem do stworzenia „Hamleta”, najsłynniejszej sztuki Szekspira.

Sprawdź też: Margot Robbie wygnana z Barbielandu. Zobaczcie nowy zwiastun filmu o najsłynniejszej lalce świata.

Chloé Zhao wyreżyseruje „Hamneta” do własnego scenariusza, przy którym będzie pracowała także autorka książkowego pierwowzoru Maggie O'Farrell. Film wyprodukują Liza Marshall, Pippa Harris i Sam Mendes z ramienia firmy Neal Street. Producentem wykonawczym został Nic Gonda. Ostatni raz Zhao gościła na ekranach kin pod koniec 2021 roku za sprawą superbohaterskiego widowiska Marvela pod tytułem „Eternals”. Nieoficjalnie mówi się, że reżyserka ma być także odpowiedzialna za stworzenie kontynuacji, ale na razie Marvel nie potwierdził tej informacji. 

źródło: deadline.com / zdj. Searchlight Pictures