„Chłopiec zwany Gwiazdką” – filmowe wydanie książki już w sprzedaży. Konkurs!

W listopadzie do sprzedaży trafiło nowe wydanie książki „Chłopiec zwany Gwiazdką" od wydawnictwa Zysk i S-ka. Na jej podstawie powstał film wyprodukowany przez serwis Netflix. We wpisie znajdziecie przegląd ofert z księgarni internetowych oraz informacje o konkursie, w którym możecie wygrać powieść Matta Haiga.

O książce

Uwierz w niemożliwe!

Oto prawdziwa historia Świętego Mikołaja.

Jeśli jesteś jedną z tych osób, które sądzą, że rzeczy niemożliwe nie istnieją, natychmiast odłóż tę książkę. Są w niej bowiem wyłącznie rzeczy magiczne i niemożliwe.

Jesteś wciąż z nami? To dobrze. (Elfy byłyby z ciebie dumne). W takim razie zaczynajmy…

Skąd się wziął Święty Mikołaj? Jak doszło do tego, że człowiekowi udało się zaprzyjaźnić i zamieszkać z elfami? No i kto wymyślił, by wszystkie dzieci z całego świata w święta Bożego Narodzenia dostawały prezenty? Jeśli jesteś ciekawy (wiem, że jesteś – wszyscy jesteśmy!), wyrusz z nami w tę fascynującą, świąteczną podróż.

„Chłopiec zwany Gwiazdką" został zekranizowany. Premiera filmowa odbyła się 18 listopada 2021 roku. W filmie wystąpili między innymi Maggie Smith, Sally Hawkins, Kristen Wiig, Jim Broadbent i Toby Jones.

Matt Haig to wielokrotnie nagradzany autor książek dla dzieci i dla dorosłych. Bestsellerowy „Chłopiec zwany Gwiazdką" był jego pierwszą świąteczną powieścią. Dalsze części tego cyklu to „Dziewczynka, która uratowała Gwiazdkę" oraz „Ojciec Gwiazdka i ja".

Yann Martel, autor „Życia Pi":

Zabawna i wzruszająca opowieść o Świętym Mikołaju. Ho, ho, ho! Moje dzieci też były zachwycone.

Ewa Chotomska:

Wiadomo od lat, jak stary jest świat, że w wyobraźni małego człowieka nie ma rzeczy niemożliwych. Utwierdza nas w tym Mikołaj – mały bohater tej jakże odległej od nas kulturowo opowieści z krainy białej jak mleko, tak od nas położonej daleko. Gdzie żyją sobie wygodnie elfy. Dzieci kochają te małe stworki, które nie zawsze są jak aniołki. Często są to potworki zdolne do najstraszniejszych posunięć. Jak w każdej bajce trochę się śmiejemy, trochę płaczemy i boimy. Ale warto przez to przejść, aby się dowiedzieć, jak i skąd wziął się na świecie pierwszy Święty Mikołaj. Ten sam, na którego odwiedziny czekają dzieci na całym świecie. Czy tylko dzieci?

Specyfikacja książki

 • Tytuł oryginału: „A Boy Called Christmas”
 • Autor: Matt Haig
 • Przekład: Ernest Bryll, Marta Bryll
 • Wydawnictwo: Zysk i S-ka
 • ISBN: 978-83-8202-407-4
 • Liczba stron: 268
 • Cena okładkowa: 39,90 zł
 • Oprawa: miękka ze skrzydełkami
 • Format: 140x205 mm
 • Data premiery: 3 listopada 2021 roku

Chłopiec zwany Gwiazdką - okładka filmowego wydania książki (wydawnictwo Zysk i S-ka)

Gdzie kupić?

Pełny przegląd ofert

Konkurs!

Dzięki uprzejmości wydawnictwa Zysk i S-ka mamy do rozdania pięć egzemplarzy powieści, której autorem jest Matt Haig. Zadanie konkursowe jest bardzo proste i polega na przekonaniu nas, że to właśnie w Wasze ręce powinna trafić książka „Chłopiec zwany Gwiazdką”.

Odpowiedzi przesyłajcie na adres mailowy konkursy@filmozercy.com, w tytule wiadomości wpisując „Chłopiec zwany Gwiazdką – konkurs”. Konkurs trwa do 6 grudnia 2021 roku włącznie. I jeszcze dwie bardzo ważne sprawy: nie zapomnijcie o swoim imieniu i nazwisku oraz pamiętajcie, aby uważnie zapoznać się z poniższym regulaminem konkursu.

Regulamin konkursu:

 1. W konkursie może wziąć udział każdy, kto do dnia 6 grudnia 2021 roku prześle odpowiedź na powyższe zadanie konkursowe na adres konkursy@filmozercy.com.
 2. W konkursie może wziąć udział każdy, kto zaakceptuje regulamin konkursu, wpisując w treści wiadomości adnotację „Akceptuję regulamin konkursu”. Zgłoszenia bez akceptacji nie będą brane pod uwagę.
 3. Każdy Uczestnik może przesłać tylko jedno zgłoszenie. W przypadku przesłania większej ilości zgłoszeń przez jednego Uczestnika lub przesłania kilku zgłoszeń z jednego adresu e-mail, w konkursie weźmie udział najwcześniejsze zgłoszenie, przesłane w czasie trwania Konkursu.
 4. Najciekawsze wypowiedzi nagrodzimy książkami, a nagrody zostaną dostarczone do laureatów akcji w ciągu 21 dni od powiadomienia drogą mailową o wygranej.
 5. Portal Filmozercy.com nie ponosi odpowiedzialności za opóźnienia w dostarczeniu przesyłek z nagrodami, za nie dostarczenie ich w planowanym terminie oraz za wszelkie ewentualne uszkodzenia powstałe podczas ich transportu.
 6. W konkursie wezmą udział jedynie osoby, które prześlą odpowiedź na zadanie konkursowe.
 7. Każdy uczestnik konkursu przesyłający zgłoszenie, wyraża zgodę na przekazanie swoich danych osobowych (imię i nazwisko, adres e-mail, adres do wysyłki nagrody) portalowi Filmozercy.com w celu wysłania nagrody na wskazany przez uczestnika adres.
 8. W związku z obowiązującym rozporządzeniem o ochronie danych osobowych (RODO), laureaci akcji o wygranej zostaną powiadomieni wyłącznie drogą mailową w ciągu trzech dni od daty zakończenia konkursu (6 grudnia 2021 roku).

źródło: zdj. główne Netflix / materiały prasowe wydawnictwo Zysk i S-ka