Chris Hemsworth eksperymentuje na więźniach. Oto fragment thrillera „Pajęcza głowa” od Netfliksa

Z okazji eventu Netflix Geeked Week streamingowy gigant podzielił się ekskluzywnym fragmentem thrillera psychologicznego pt. „Pajęcza głowa”, w którym w roli eksperymentującego na więźniach geniusza występuje Chris Hemsworth. Sprawdźcie, jak zapowiada się film oparty na opowiadaniu George'a Saundersa pod tytułem „Escape From Spiderhead”, który w 2010 roku ukazał się na łamach The New Yorkera.

Chris Hemsworth gwiazdą nowego filmu Netfliksa. Fabuła thrillera „Pajęcza głowa”

W ultranowoczesnym zakładzie bez krat, cel i pomarańczowych ubrań, zarządzanym przez wizjonera Steve'a Abnestiego (w tej roli Hemsworth), osadzeni mają możliwość skrócenia swego wyroku, jeśli zdecydują się na wszczepienie modułu dawkującego psychodeliki. Innymi słowy, więźniowie-ochotnicy mogą być sobą do momentu, w którym stają się kimś innym. Bywa, że stają się lepszą wersją siebie samych

Gdy między osadzonymi w więzieniu Jeffem (Miles Teller) i Lizzy (Jurnee Smollett) budzi się uczucie, ich droga do odkupienia win staje się kręta, bowiem ekscentryczne eksperymenty Abnestiego zaczynają całkowicie przesuwać granice wolnej woli.

Sprawdź też: Będzie przeskok w czasie w finałowym sezonie „Stranger Things”. Kiedy ruszą prace? Nowe zdjęcie Jedenastki

Pajęcza głowa” jawi się jako thriller psychologiczny ze sporą dawką czarnego humoru. Reżyserem filmu jest Joseph Kosinski („Tron: Dziedzictwo”, „Niepamięć”), którego „Top Gun: Maverick” szaleje obecnie na ekranach kin. Scenariusz do filmu sporządzili Rhett Reese oraz Paul Wernick, twórcy takich tytułów jak „Deadpool” czy „Zombieland”.

„Pajęcza głowa” – kiedy premiera filmu na Netfliksie?

Do „Pajęczej głowy” będzie można się dostać już 17 czerwca na Netfliksie.

Zdj. Netflix