Chris Pine i Thandie Newton w thrillerze akcji od reżysera „ZeroZeroZero”

Amazon Studios nabyło prawa do dystrybucji nowego filmu akcji pod tytułem „All the Old Knives”, którego gwiazdami zostali Chris Pine i Thandie Newton.

Podstawą dla filmu jest powieść pod tym samym tytułem autorstwa Olena Steinhauera, który zajął się także stworzeniem scenariusza. Do wyreżyserowania „All the Old Knives” zatrudniony został natomiast Janus Metz, twórca pracujący ostatnio przy świetnie ocenianym serialu „ZeroZeroZero”.

„All the Old Knives” opowiada o tragicznej akcji odbicia zakładników z rąk terrorystów, którzy uprowadzili samolot z ponad setką pasażerów. Ratunkowa akcja przeprowadzona przez CIA okazała się jednak wielką katastrofą i doprowadziła do śmierci wszystkich zakładników. Po sześciu latach od tych wydarzeń, które pozostawiły za sobą mnóstwo pytań, dochodzi do spotykania dwóch agentów CIA Henry'ego Pelhama i Celii Harrison, którzy przed laty byli kochankami. Podczas kryzysu z zakładnikami Celia zdecydowała jednak, że odchodzi z CIA i rozpoczęła nowe życie. Teraz jako mężatka i matka dwójki dzieci spotyka na swojej drodze Henry'ego, który nadal pełni służbę w CIA i chce jeszcze raz wrócić do sprawy porwania, aby dowiedzieć się, jaką rolę jego ówczesna partnerka odegrała w sprawie porwania.

Data premiery nie została jeszcze ustalona. Chris Pine oprócz zagrania jednej z głównych ról został także producentem filmu. Powieść ukazała się w Polsce pod tytułem „Wszystkie stare noże”.

Sześć lat temu grupa terrorystów porwała ponad stu zakładników. Próba ich odbicia skończyła się katastrofą. Tragedia rozegrała się na oczach wiedeńskiej delegatury CIA, która zbierała dane od informatorów i analizowała bieżące fakty, również te przekazywane od agenta lecącego porwanym samolotem. Kiedy wszystko wyszło na jaw, pojawiło się pytanie: czy ktoś zdradził tożsamość agenta i w jaki sposób to zrobił? Dwoje pracujących w Wiedniu oficerów prowadzących, Henry Pelham i Celia Harrison, było wtedy kochankami. W tym samym czasie, kiedy rozgrywał się dramat zakładników, Celia postanowiła odejść z pracy. Wyszła za mąż, urodziła dzieci i do dziś prowadzi zwykłe życie nad oceanem. Henry, który wciąż jest oficerem, wybiera się do Kalifornii, żeby spotkać się z Celią jeszcze raz. Być może chce rozgrzebać przeszłość, a może raz na zawsze się od niej uwolnić. Jedno jest pewne – oboje nie potrafią zapomnieć o tym, co się stało. Dręczy ich pyatnie, kto zdradził agenta i jaką rolę wtedy odegrali.

źródło: deadline.com / zdj. Paramount Pictures / HBO / opis za wydawnictwem Czarna Owca