Chris Pine zostanie „Świętym”. Ruszają prace nad nową wersją filmu

Wiemy już, kto zagra główną rolę w nowej wersji „Świętego”, kultowego filmu z 1997 roku z Valem Kilmerem w roli głównej. 

Główną rolę w filmie ma zagrać Chris Pine, który jest obecnie na zaawansowanym etapie negocjowania kontraktu. Scenariusz przygotował Seth Grahame-Smith („Mroczne cienie”, „Lego Batman”), a reżyserią, zgodnie z wcześniejszymi przeciekami, wyreżyseruje Dexter Fletcher, autor „Rocketmana”. Nowego „Świętego” wyprodukują Lorenzo Di Bonaventura („Transformers”, „G.I. Joe”) oraz Broad Krevoy („Głupi i głupszy”).

Oryginalny „Święty”, zaadaptowany z cyklu powieści autorstwa Lesliego Charterisa, opowiadał o Simonie Templarze, honorowym kryminaliście i złodzieju do wynajęcia. Film miał w pierwotnym założeniu stanowić początek dłuższej serii, ale ostatecznie plany spełzły na niczym, a Kilmer otrzymał za swoją rolę nominację do Złotej Maliny.

Warto dodać, że cykl Charterisa w latach sześćdziesiątych zainspirował też telewizyjną serię o przygodach Templara. Wówczas w rolę tytułowego bohatera wcielił się Roger Moore. Tym razem twórcy również mają nadzieję, że reboot pozwoli na wyprodukowanie przynajmniej kilku odsłon cyklu.

źródło: Variety.com / zdj. Paramount Pictures