Ciemno, prawie noc - Agata Buzek w nowej zapowiedzi filmu

Od premiery filmu "Ciemno, prawie noc" w reżyserii Borysa Lankosza dzieli nas już tylko tydzień, a z tej okazji do sieci trafiła nowa zapowiedź, w której możemy zobaczyć kilka nowych ujęć i posłuchać, jak fragment książki Joanny Bator przytacza Agata Buzek.

Drugiego kwietnia tego roku od rana padał śnieg i Andżelika poszła pod wieczór na sanki z młodszym bratem i psem. Brat Oskar, pies Pirat. Zjeżdżali z górki niedaleko swojej kamienicy, przy stawie otoczonym zaroślami czarnego bzu i karłowatych modrzewi, który dobrze pamiętam z dzieciństwa. Gdy dzieci nie wróciły do domu, rozpoczęto poszukiwania. Brata dziewczynki znaleziono dopiero rano. Błąkał się w okolicach pomnika górnictwa na placu Grunwaldzkim. Chłopiec, ponoć opóźniony w rozwoju, nie potrafił powiedzieć, co stało się z jego siostrą i psem i jak znalazł się tak daleko od domu. Trzymał w ręce czapkę Andżeliki. Różowa czapka z wizerunkiem Hello Kitty… Idiotyczny kotek z Japonii nie miał ust, a w jego czarnych oczach czaiła się groza.

W filmie wystąpili: Magdalena Cielecka, Marcin Dorociński, Dawid Ogrodnik, Aleksandra Konieczna, Eliza Rycembel, Jerzy Trela, Dorota Kolak, Agata Buzek, Piotr Fronczewski i Roma Gąsiorowska. Scenariusz do filmu napisali Magdalena i Borys Lankosz.

Film "Ciemno, prawie noc" opierający się na powieści laureatki nagrody NikeJoanny Bator zadebiutuje w polskich kinach już 22 marca.

źródło: Kino Świat