Ciri z serialowego „Wiedźmina” porozmawia ze zmarłymi. Niepokojący zwiastun horroru od twórcy „To”

Freya Allan, wcielająca się w rolę Ciri w netfliksowej adaptacji „Wiedźmina”, zagrała główną rolę w nowym dreszczowcu zatytułowanym „Baghead”. Film, przy którym jako producenci pracowali między innymi Roy Lee („To”) i Christopher Fisser („Most szpiegów”) doczekał się właśnie pełnego zwiastuna.

Freya Allan w kolejnym filmowym projekcie. Została gwiazdą nowego horroru

Film opowie historię młodej kobiety, która zajmując się niszczejącym pubem odkrywa tajemnicę kryjącą się w piwnicy budynku. Jest nią drobna i makabrycznie zdeformowana istota znana jako Baghead, która – jak dowiaduje się bohaterka – posiada zdolność przywoływania duszy ze świata zmarłych. A jednak ci, którzy poszukują kontaktu z osobliwym medium, rozpaczliwie pragnąc odzyskać więź z utraconymi bliskimi, szybko przekonują się, że motywy Bagheada nie są altruistyczne. By nawiązać połączenie ze światem zmarłych trzeba zapłacić wysoką cenę.

Za reżyserię filmu odpowiada Alberta Corredor, autor krótkometrażowej produkcji, która stanowi bazę dla nowego filmu. Scenariusz przygotowały Christina Pamies i Bryce McGuire. Za produkcję odpowiadają The Picture Company i Studiocanal. Obok Freyi Allen w obsadzie znaleźli się między innymi Peter Mullen i Ned Dennehy

Za oceanem premiera filmu odbędzie się w styczniu przyszłego roku.

Źródło: Deadline / zdj. Studiocanal