Claire Foy matką Andrew Scotta. Oto fragment jednej z najważniejszych premier 2024 roku

W sieci pojawił się nowy fragment „Dobrych nieznajomych”. Projekt w reżyserii Andrew Haigha jest adaptacją kultowej powieści „Obcy” autorstwa Taichiego Yamady. Zaprezentowany klip przedstawia jedną z pierwszych wspólnych scen Andrew Scotta („Fleabag”) i Claire Foy („The Crown”), grającej ducha jego ekranowej matki. 

Głównym bohaterem filmu jest Adam, samotny scenarzysta, który nawiązuje relację ze swoim tajemniczym sąsiadem – Harrym. Od tego momentu życie Adama zmienia się diametralnie, a dziwne zbiegi okoliczności z jego przeszłości zaczynają przejmować nad kim kontrolę. Co więcej, mężczyzna odkrywa, że dwie osoby, które bardzo przypominają jego zmarłych rodziców, mieszkają w domu jego dzieciństwa. 

Podczas gdy literacki oryginał rozgrywa się w latach 80. w Tokio, tłem dla adaptacji Haigha stał się współczesny Londyn. Brytyjski filmowiec mający w dorobku takie tytuły jak „45 lat” czy „Zupełnie inny weekend” sam zaadaptował tekst Yamady. Obok Foy i Scotta na ekranie zobaczymy również Paula Mescala („Aftersun”) i Jamiego Bella („Billy Elliot”).

W Polsce na debiut „Dobrych nieznajomych” trzeba będzie poczekać jeszcze parę miesięcy. Choć film zadebiutuje za oceanem jeszcze w tym tygodniu, do rodzimych kin trafi dopiero 9 lutego przyszłego roku

zdj. Searchlight Pictures