Clifford zadebiutuje w kinach i na Paramount+. Kiedy premiera w Polsce?

Pod koniec lipca studio Paramount Pictures wstrzymało kinową premierę filmu „Clifford. Wielki czerwony pies”, który miał pojawić się w kinach we wrześniu tego roku. Znamy już nową datę premiery, która obejmie zarówno kina, jak i cyfrową dystrybucję za pośrednictwem platformy Paramount+. Znamy też datę polskiej premiery w kinach.

Filmowe przygody Clifforda mieliśmy zobaczyć 17 września, ale ze względu na rozprzestrzeniający się w Stanach Zjednoczonych wariant Delta debiut produkcji został wstrzymany. Włodarze studia Paramount Pictures zdecydowali ostatecznie, że film otrzyma hybrydową dystrybucję i dostępny będzie zarówno w kinach, jak i na platformie Paramount+. Data premiery została wyznaczona na 10 listopada. Początkowo film miał debiutować wyłącznie na dużym ekranie, ale po dobrym wyniku animacji „Psi Patrol Film” zdecydowano, że ten hybrydowy model dystrybucji będzie najbardziej odpowiedni. Studio nadal obawia się, że rodzice nadal nie decydują się na zbyt częste wizyty w kinie ze swoimi pociechami, a to właśnie do nich kierowany jest przede wszystkim film „Clifford The Big Red Dog”.

W Polsce film „Clifford. Wielki czerwony pies” wejdzie do kin 3 grudnia 2021 roku.

W filmowej wersji „Clifforda” mała dziewczynka (Derby Camp) nawiązuje przyjaźń z drobnym, czerwonym szczeniakiem podarowanym jej przez magicznego ratownika zwierząt (Cleese). Bohaterka nie spodziewa się, że gdy obudzi się następnego dnia, jej nowy towarzysz będzie liczył sobie ponad trzy metry wysokości i z trudem mieści się w jej nowojorskim apartamencie. 

Głównych bohaterów w filmie „Clifford The Big Red Dog” zagrali Horatio Sanz, Sienna Guillory, Kenan Thompson i John Cleese. Film wyreżyserował Walt Becker, a scenariusz przygotowali David Ronn i Jay Scherick.

źródło: deadline.com / zdj. Paramount Pictures