Co dalej z kontynuacją filmu „Gray Man” od Netfliksa? Bracia Russo odpowiadają

Choć bracia Russo („Avengers Koniec gry i „Wojna bez granic) są obecnie zajęci promowaniem serialowego widowiska „Cytadela od Amazona, twórcy jednych z największych hitów w historii kina mają jeszcze kilka asów w zanadrzu. Jednym z nich jest zapowiedziany wcześniej sequel filmu akcji „Gray Man” od Netflksa. Jak przebiegają prace nad projektem?

Czy będzie druga część filmu „Gray Man” od Netfliksa? Co na to bracia Russo?

„Gray Man” z Ryanem Goslingiem i Chrisem Evansem w rolach głównych zadebiutował w ofercie streamera ubiegłego lata. Pierwszy z aktorów wcielił się w agenta CIA Courta Gentry'ego, byłego zabójcę na zlecenie, który natrafiając na ślad międzynardowej afery korupcyjnej, staje się celem bezwzględnego Lloya Hansena (Evans). Choć projekt nie dołączył do grona najbardziej kasowych sukcesów w historii Netfliksa, niedługo po premierze zamówiono sequel oraz spin-off.

Film od początku miał być początkiem nowej franczyzy Netfliksa i serwis nie miał zamiaru rezygnować z planu, mimo iż produkcja została fatalnie przyjęta przez krytyków (wynik 46% w serwisie Rotten Tomatoes). Wiemy już, że w głównej roli powróci Ryan Gosling, a bracia Russo oprócz reżyserii zajmą się również produkcją. Według ostatnich doniesień nad scenariuszem sequela pracować mieli Stephen McFeeley i Christopher Markus i wygląda na to, że pióra poszły już w ruch.

Zdążyliśmy już wejść w ten projekt. Jesteśmy obecnie w trakcie pracy nad scenariuszem do drugiej części Gray Mana, więc, ponownie, wszystko kręci się wokół historii. Rękawy zakasane, ciężko pracujemy, a więcej dowiecie się już wkrótce.

Sprawdź też: Nie zapłacisz? Netflix zablokuje urządzenie. Walka z udostępnianiem haseł coraz bliżej Polski

Jedna franczyza kina akcji goni drugą. Już za tydzień premiera serialu „Cytadela

Richard Madden i Priyanka Chopra w serialu Cytadela od braci Russo dla Amazon Prime Video.jpg

Z racji budżetu opiewającego na kwotę ok. 200 mln dolarów „Gray Man” stał się jednym z najdroższych projektów w historii platformy. Możemy założyć, że wyczekiwany przez wielu sequel będzie starał się przebić „jedynkę” pod względem widowiskowości i skali przedsięwzięcia. Choć na castingowe wieści będziemy musieli poczekać wiele miesięcy, można wysunąć tezę, iż do swych ról z debiutanckiej odsłony cyklu w kontynuacji powrócą Ana de ArmasRegé-Jean Page oraz Jessica Henwick.

Najnowszy projekt braci Russo, czyli serial sensacyjny pt. „Cytadela zadebiutuje w ofercie platformy Prime Video już w przyszły piątek, tj. 28 kwietnia. Ambitne przedsięwzięcie twórców „Avengers również ma rozpocząć międzynarodową franczyzę szpiegowską, na którą składać się będą obrazy realizowane jednocześnie w różnych miejscach na ziemi. Więcej o nadchodzącym tytule przeczytacie w tym miejscu

Może zainteresuje Cię: Apple znowu rozdaje za darmo dostęp do swojej platformy. Skorzystają nawet powracający użytkownicy

Źródło: Collider / Rotten Tomatoes / Zdj. Netflix / Prime Video