Tak widowiskowego serialu jeszcze nie było. Priyanka Chopra i Richard Madden w zwiastun „Cytadeli”

W najbliższych tygodniach Amazon będzie robił wszystko, aby zachęcić widzów do sięgnięcia po kolejny ze swoich serialowych blockbusterów. Jak zapowiada się „Cytadela”, serialowa produkcja za którą odpowiadają Anthony oraz Joe Russo, twórcy największych hitów od Marvel Studios? Zobaczcie nowy zwiastun szpiegowskiego widowiska akcji, w którym wystąpili Priyanka Chopra („Quantico”) i Richard Madden („Gra o tron”).

„Cytadela” – o czym opowie nowy serial Prime Video?

Osiem lat temu upadła Cytadela. Niezależna globalna agencja szpiegowska, która miała zapewniać bezpieczeństwo wszystkim ludziom. Organizacja została zniszczona przez agentów Manticore, potężnego syndykatu manipulującego światem z ukrycia. Wraz z upadkiem Cytadeli, elitarni agenci Mason Kane (Richard Madden) i Nadia Sinh (Priyanka Chopra Jonas) zostali wymazani z pamięci, gdy ledwo uszli z życiem. Od tamtej pory pozostają w ukryciu, budując nowe życie pod nowymi tożsamościami, nieświadomi swojej przeszłości. Wszystko zmienia się pewniej nocy, kiedy Mason zostaje wytropiony przez swojego byłego kolegę z Cytadeli, Bernarda Orlicka (Stanley Tucci), który desperacko potrzebuje jego pomocy w powstrzymaniu członków Manticore przed ustanowieniem nowego porządku świata. Mason szuka swojej byłej partnerki, Nadii, i wyrusza na misję powstrzymania Manticore, jednocześnie zmagając się ze związkiem zbudowanym na tajemnicach, kłamstwach i niebezpiecznej, ale nieśmiertelnej miłości.

Sprawdź też: Jon Hamm na pierwszych oficjalnych fotkach z 5. sezonu „Fargo”. Tegoroczna premiera potwierdzona.

Serial stworzyli Josh Appelbauam („Cowboy Bebop”) i Bryan Oh („Pamiętniki wampirów”), a w obsadzie znaleźli się także: Lesley Manville („Nić widmo”), Osy Ikhile („Czarne lustro”) oraz Ashley Cummings („Ogary miłości”). Za scenariusz odpowiadają: Andre Nemec, Jeff Pinkner, Scott Rosenberg i Appelbaum.

Pierwszy sezon serialu „Cytadela” zadebiutuje na platformie Prime Video już 28 kwietnia. Na start do widzów trafią dwa z sześciu odcinków. Ostatnio produkcja doczekała się już przedłużenia na drugi sezon.

zdj. Prime Video