Co obejrzeć na Netflix, Disney+, HBO Max i Prime Video? 4 premiery na weekend

Co obejrzeć dzisiaj w streamingu? Na weekend cztery główne platformy streamingowe: Netflix, HBO Max, Disney+ i Prime Video przygotowały kilka nowych premier filmowych. Wybraliśmy cztery z nich, które powinny Was zainteresować.

Widowisko science fiction z Chrisem Prattem trafiło na HBO Max

Na HBO Max pojawił się jeden z nowszych filmów akcji z gatunku science fiction. „Wojna o jutro”, to jedno z ostatnich widowisk platformy streamingowej Prime Video, którego gwiazdą jest Chris Pratt. Film tworzony przez studio Paramount Pictures został wykupiony przez Amazon za 200 mln dolarów i ostatecznie nie trafił do kin a właśnie do serwisu Prime Video. Dwa lata po premierze trafia jednak do widzów platformy HBO Max. W przyszłości podobnie stanie się także z inną oryginalną produkcją Amazona, filmem „Bar dobrych ludzi”.

Podróżnicy w czasie z roku 2051 przybywają z pilną wiadomością: za 30 lat ludzkość będzie przegrywać wojnę ze śmiertelnie niebezpiecznymi obcymi. Jedyną szansą dla świata jest dołączenie do walki żołnierzy i cywili z teraźniejszości. Dan Forester, ojciec pragnący uratować Ziemię dla swojej córki, podejmuje współpracę z genialnym naukowcem i ze swoim wyobcowanym ojcem, aby odmienić los planety.

Co dziś obejrzeć na Netflix? Polski film „W pustyni i w puszczy

Co dziś obejrzeć na Netflix? 

Dzisiaj na platformie Netflix pojawił się film „W pustyni i w puszczy”, czyli wypuszczona w 2001 roku ekranizacja powieści Henryka Sienkiewicza wyreżyserowana przez Gavina Hooda, w której główne role zagrali Adam Fidusiewicz, Karolina Sawka oraz Artur Żmijewski i Andrzej Strzelecki.

Fabuły chyba nie trzeba nikomu przypominać? W XIX-wiecznej Afryce Wschodniej dwójka porwanych dzieci wyrusza w samodzielną podróż przez świat pełen konfliktów i niebezpieczeństw, aby wrócić do domu. To dobra okazja, aby sprawdzić, jak ostatnia wersja powieści Sienkiewicza sprawdza się po latach od ostatniego seansu.

Filmowy klasyka wraca na Disney+. „Dźwięki muzyki” znowu do obejrzenia

Prawdziwy klasyk amerykańskiego kina ponownie pojawił się w ostatnich dniach na platformie Disney+. Do oferty serwisu powróciły „Dźwięki muzyki”. Trudno o lepszą propozycję, jeśli macie ochotę na zanurzenie się w muzyczną opowieść o epickim rozmachu. Historia bazująca na broadwayowskim musicalu stworzonym przez Richarda Rodgersa i Oscara Hammersteina II oraz autobiografii arystokratki Marii von Trapp przenosi nas do Austrii z końcówki lat 30. ubiegłego wieku i opowiada o młodej kobiecie (Julie Andrews), która zamiast do klasztoru zostaje wysłana do domu kapitana Georga von Trappa (Christopher Plummer) poszukującego guwernantki dla gromadki swoich dzieci. Maria postanawia odmienić prowadzony twardą ręką dom von Trappów i napełnić go radością oraz dźwiękami muzyki.

Co obejrzeć na Prime Video? Klasyka lub trylogia młodzieżowego cyklu

Na klasyk postawiła też ostatnio platforma Prime Video. W serwisie możecie obejrzeć jeden z najbardziej kultowych filmów z Johnem Waynem. Legendzie kina w wojennym dramacie „Konnica” z 1959 w reżyserii Johna Forda towarzyszyli William Holden i Constance Towers. Film dostępny jest w zakładce MGM. Jeśli nie korzystaliście z tej usługi, to otrzymacie darmowy okres próbny. W innym wypadku koszt dostępu do 16,99 zł miesięcznie.

W ramach głównego abonamentu znajdziecie natomiast od czwartku dostęp do zapoczątkowanej w 2014 roku trylogii „Niezgodna” będącą ekranizacją serii autorstwa Veroniki Roth. Głównymi gwiazdami filmów są Shailene Woodley, Theo James i Kate Winslet.

zdj. AdriaVidal / Adam Nowak