Filmy z Disney+ trafiły też na Netflix. 3 głośne tytuły do obejrzenia na platformie

Na platformę Netflix trafiły właśnie trzy głośne filmy z katalogu dawnego studia 20th Century Fox należącego teraz do Disneya. Widzowie streamingowego giganta mogą sięgnąć po jedną z odsłon serii o „Obcym” dwie ostatnie części serii „Planeta Małp”.

Na Netflix trafiły kolejne filmy z katalogu Disneya. Co dziś obejrzeć?

Na pewnym etapie rozwoju streamingowego rynku tacy giganci jak Disney, Universal Pictures czy Warner Bros. dążyli do tego, aby ich katalogowe produkcje obecne były przede wszystkim dla subskrybentów ich własnych platform. Krajobraz branży zmienił się jednak w ostatnim czasie ze względu na konieczność minimalizowania strat w streamingu przez największych graczy. To sprawia, że cały czas obserwujemy sporą rotację w katalogach serwisów takich jak HBO Max czy SkyShowtime. Netflix cały czas pozyskuje licencje na pozywanie filmów Warnera, Universala, wytwórni Paramount Pictures, a także 20th Century Studios. Ostatnio do katalogu streamingowego giganta zawitały kolejne popularne filmy należące obecnie do katalogu Disneya.

obcy przymierze

Na platformie możecie obejrzeć film „Obcy: Przymierze” z 2017 roku wyreżyserowany przez Ridleya Scotta, a także dwie ostatnie części odświeżonej serii „Planeta Małp”, czyli „Ewolucja Planety małp” i „Wojna o planetę małp”. Wszystkie trzy filmy pozostają jednocześnie cały czas dostępne w katalogu serwisu Disney+.

Ostatnio Bob Iger stojący na czele Disneya przyznał, że spółka rozmawia z Netfliksem w sprawie udzielenia platformie licencji na część katalogu Disneya. Zastrzegał jednak, że Disney nie będzie na pewno dzielił się swoimi najpopularniejszymi marki takimi jak: Disney, Pixar, Marvel, czy Gwiezdne wojny.

zdj. Daniel.Constante / depositphotos