Co nowego na 4K UHD? – „48 godzin”, „Wściekłe psy”, „Pulp Fiction”, „Nie martw się, kochanie” i inne

Jak wyglądał ostatni tydzień na rynku wydań 4K UHD? Pojawiło się kilka wyjątkowo interesujących zapowiedzi od dystrybutorów i kolejna porcja preorderów, a wśród nich kilka steelbooków. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

48 godzin” i „Wściekłe psy” trafią na 4K UHD

Domowy oddział wytwórni Paramount Pictures potwierdził, że przygotowuje wydania 4K UHD z filmami z serii „48 godzin”. Na 6 grudnia zapowiedziano zarówno pojedyncze edycje z pierwszą (Amazon, Hdmoviesource) i drugą częścią (Amazon, Hdmoviesource), jak i zbiorcze wydanie obydwu odsłon (Amazon, Hdmoviesource). Na płytach znajdziemy odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.  

Z kolei Lionsgate potwierdziło, że na 15 listopada przygotowuje premierę wydań 4K UHD z debiutanckim filmem w reżyserii Quentina Tarantino. Produkcja „Wściekłe psy” również trafi na płyty w odrestaurowanej wersji w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. W ofercie dostępne będzie zarówno standardowe wydanie w plastiku (Amazon, Hdmoviesource), jak i limitowany steelbook (BestBuy, Hdmoviesource). Dystrybutor potwierdził też, że 1 listopada wypuści na rynek zbiorcze wydanie z serią „Martwe zło” (Amazon, Hdmoviesource). W pakiecie znajdą się dwie pierwsze odsłony cyklu z 1981 i 1987 roku.

 71x+VuLJkyL._SL1500_-min.jpg 61-KI7eDteL._SL1500_-min.jpg

Kot w butach” zmierza na 4K UHD

Tymczasem studio Universal Pictures zapowiedziało, że przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem animowanym „Kot w butach” z 2011 roku, w którym głosu bohaterom użyczają Antonio Banderas i Salma Hayek. Premierę wydania zapowiedziano na 22 listopada. Dokładna specyfikacja płyty nie została jeszcze potwierdzona. Preorder pojawił się w ofercie sklepu BestBuy.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się: „Ip Man”, „Ip Man 2”, „Królowa wojownik”.

35686535_sd-min.jpg 61Uevv-M1-L._SL1500_-min.jpg

Pulp Fiction” dostanie steelbooka na 4K UHD

W Wielkiej Brytanii pojawiła się natomiast zapowiedź Warnera dotycząca wydania 4K UHD z goszczącym od piątku na ekranach kin filmem „Nie martw się, kochanie”. Premierę zapowiedziano na 26 grudnia. Preorder uruchomiły już sklepy Amazon i Zavvi. Brytyjczycy doczekali się też swoich zapowiedzi ze wspomnianym wydaniem 4K UHD z filmem „Wściekłe psy”, który również doczeka się na tym rynku steelbooka (Amazon i Zavvi). Na pozostałe preordery z Wielkiej Brytanii złożyły się: „Moonfall” (Amazon i Zavvi) oraz „Gospoda świąteczna”.

Na pozostałych rynkach europejskich najwięcej działo się w tym tygodniu we Włoszech, gdzie pojawiły się preordery na sporo steelbooków i innych wydań.  Uruchomiono preordery na: „Pulp Fiction” w steelbooku, „Bullet Train” (również w steelbooku), „8. Milaw steelbooku, „Samoloty, pociągi i samochody”, „Casablanca”, „Halloween” w steelbooku, „Krzyk 2” w steelbooku, „Operacja ARGO” w steelbooku, „Rambo” w steelbooku, „Za kilka dolarów więcej”, „Wściekłe psy” w steelbooku.

324382_front-min.jpg 81H3YqF6xqL._SL1500_-min.jpg

Nie martw się, kochanie” kolejną premierą z metalową edycją

Francuzi dorzucili do tego swoje preordery na wydania Ultra HD Blu-ray z filmami „Błękitne Hawaje”,  „48 godzin” oraz „Następne 48 godzin”, a także kolekcjonerską edycję z produkcją „Casablanca” i pakietem klasycznych produkcji Warnera, w którym znajdą się filmu „Casablanca”, „Obywatel Kane”, „Deszczowa piosenka” oraz „Czarnoksiężnik z Oz”. Pojawiła się też zapowiedź tamtejszego steelbooka z filmem „Ekspres polarny”.

Niemcy z kolei dostali swój preorder na wydanie 4K UHD z produkcją „Błękitne Hawaje” i steelbooka z filmem „Wściekłe psy”. Doczekali się też zapowiedzi swoich wydań Ultra HD Blu-ray z filmem „Nie martw się, kochanie”. Na tym rynku zapowiedziano jednak obok standardowej edycji także limitowanego steelbooka. Premierę wyznaczono z kolei już na 24 listopada.

81k-ah0CQQL._AC_SL1500_-min.jpg 81gIn1Pm3DL._AC_SL1500_-min.jpg

W tym tygodniu zabrakło doniesień na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. United Artists / Warner Bros. Miramax Films / Paramount Pictures

REKLAMA: Przekierowanie nastąpi za 15 sekund Przejdź na Filmozercy.com
test