Co nowego na 4K UHD? – „8. Mila”, „X”, „WALL·E”, „Krwawy sport”, „Casablanca” z polską wersją i inne

Jak kończy się tydzień na rynku wydań 4K UHD? Pojawiła się dawka nowych zapowiedzi na kinowe nowości takie jak „Bullet Train” oraz wyczekiwane klasyki jak chociażby „8. Mila”. Nie zabrakło przy tym ciekawych steelbooków i wydań kolekcjonerskich. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Bullet Train” w październiku na 4K UHD

Przegląd zapowiedzi od dystrybutorów rozpocznijmy od jedynej w tym tygodniu informacji na temat zbliżającej się premiery z kinową nowością ostatnich miesięcy. Studio Sony Pictures zapowiedziało na 18 października premierę wydania 4K UHD z filmem „Bullet Train”, którego obsadzie przewodzi Brad Pitt. Produkcja doczeka się zarówno standardowej edycji (Amazon, HDmoviesource), jak i steelbooka (HDmoviesource). Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i dźwięk Dolby Atmos

Jeśli chodzi o zapowiedzi z katalogowymi produkcjami, to domowy oddział Paramount Pictures ogłosił, że na 15 listopada przygotowuje premierę wydania 4K UHD z okazji 15. rocznicy premiery filmu „Świat Wayne’a” (Amazon, HDmoviesource), w którym wystąpili Mike Myers i Tia Carrere. Film otrzyma obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz dźwięk w formacie Dolby Atmos.

312550_front-min.jpg 15072_tn-min.jpg

Błękitne Hawaje”, „Wojna światów” jesienią na 4K UHD

Dodatkowo Paramount zapowiedział na 15 listopada premierę limitowanej edycji Ultra HD Blu-ray z filmem „Błękitne Hawaje” (Amazon, BestBuy, HDmoviesource), w którym wystąpił Elvis Presley. Produkcja dostępna będzie w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Dodajmy, że brytyjski oddział studia Paramount dorzucił do tego zapowiedź kolekcjonerskiego wydania 4K UHD z filmem „Wojna światów” (Amazon) w reżyserii Byrona Haskina z 1953 roku. Film trafi na nośnik 7 listopada z odrestaurowanym obrazem w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Pojawi się też standardowa edycja.

81S2cFneYgL._AC_SL1500_.jpg

8. Mila” i „Sprzedawca śmierci” zmierzają na 4K UHD

Tymczasem Universal Pictures potwierdził, że na 8 listopada przygotowuje premierę wydania 4K UHD z filmem „8. Mila” (Amazon) w reżyserii Curtisa Hansona. Produkcja bazująca na biografii Eminema doczeka się nowego remastera w 4K z systemem HDR10 oraz oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie DTS:X. Warto podkreślić, że na płycie znajdziemy polskie napisy

Universal zapowiedział też na 1 listopada pakiet z trzema klasycznymi animacjami (Amazon). W skład zestawu wejdą takie tytuły jak: „Rudolf Czerwononosy” (Amazon), „Śnieżny bałwanek Mrozik” (Amazon) oraz „Santa Claus Is Comin' to Town” (Amazon). Każdy z tytułów otrzyma nowy odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10.

Kino Lorber ujawniło natomiast, że przygotowuje kolejne wydanie 4K UHD na końcówkę tego roku. Tym razem będzie to edycja Ultra HD Blu-ray z filmem „Sprzedawca śmierci”, w którym zagrali Ed Harris i Max von Sydow. Płyta zaoferuje odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

15085_tn-min.jpg 15070_tn-min.jpg

WALL·E” na 4K UHD od Criteriona i kolejne katalogowe nowości od Sony

Jedną z bardziej nieoczekiwanych informacji ze świata wydań 4K UHD przyniósł nam Criterion, który nawiązał współpracę z Disneyem i zamierza wypuścić na rynek swoje wydanie Ultra HD Blu-ray z filmem „WALL·E” (Amazon, HDmoviesource). Premierę zaplanowano na 22 listopada. Na płycie znajdzie się nowy remaster z systemem obrazu Dolby Vision (w wydaniu Disneya wypuszczonym w 2020 roku był to HDR10). Nie zabraknie też dźwięku Dolby Atmos.

Wyjątkowy box (Amazon, HDmoviesource) z filmami na płytach 4K UHD zapowiedziało do tego studio Sony Picutres. Z okazji 30. rocznicy wytwórni przygotowano wydanie zbierające takie produkcje jak: „Orlando”, „Celluloidowy schowek”, „Miasto zaginionych dzieci”, „Biegnij Lola, biegnij”, „Punki z Salt Lake City”, „Przyczajony tygrys, ukryty smok”, „Kręgosłup diabła”, „Volver”, „Synekdocha, Nowy Jork”, „Motyl Still Alice” oraz „Tamte dni, tamte noce”. Nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji płyt, ale część filmów zaoferuje nam polską wersję językową.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się te z filmami: „Ucieczka z Alcatraz”, „Zbrodnie przyszłości”, „Superbohaterowie”, „Mściciel”, „Martwe zło 1&2” oraz serialem „Harley Quinn”.

15075_tn-min.jpg

Uciekinier” i „Creed” w steelbookach. „Casablanca” z polską wersją na 4K UHD

Na brytyjskim rynku pojawiły się steelbooki z filmami „Uciekinier” oraz serią „Creed”. Najbardziej powinna nas jednak cieszyć informacja na temat zbliżającej się premiery brytyjskiego wydania 4K UHD z filmem „Casablanca”. Z ujawnionej specyfikacji wydania, które trafi do sprzedaży 7 listopada, dowiedzieliśmy się, że na płycie obecna będzie polska wersja językowa zarówno w postaci lektora, jak i napisów.

Na pozostałych europejskich rynkach Włosi zapowiedzieli swojego steelbooka z filmem „Nieśmiertelny” oraz nowym horrorem „X”. Francuzi dorzucili do tego swoje zapowiedzi z filmami „Fatalne zauroczenie” w edycji kolekcjonerskiej, „Rambo” w steelbooku, „Proces”, „Noc żywych trupów” oraz „Złoty kask”. Niemcy uzupełnili z kolei swoją ofertę o zapowiedzi takich wydań 4K UHD jak: „Nieśmiertelny”, „Wszystko wszędzie naraz”, „Noc żywych trupów”, „Deadlock”, „Gorączka sobotniej nocy”, „Ukryty wymiar”, seria „Igrzyska śmierci”, seria „Matrix”. Do tego zapowiedziano na 16 grudnia limitowane wydania Ultra HD Blu-ray z filmem „Krwawy sport” w dwóch wariantach (mediabook A i B).

71maymOYeWL._SL1500_.jpg 71-d6X8R4CL._SL1200_.jpg

W tym tygodniu ponownie zabrakło doniesień na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Universal Pictures / A24 / Warner Bros.