Co nowego na 4K UHD? – „Akira”, „Nagi instynkt”, „Szybcy i wściekli” i wiele innych

Kończący się tydzień przyniósł kolejne zapowiedzi wydań 4K UHD, w tym sporo steelbooków, wśród których znalazł się także jeden z polskiej dystrybucji. Pojawiły się także nowe informacje o premierowych wydaniach na drugą połowę roku. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Mistrz kierownicy ucieka” i „Dead & Buried” na 4K UHD

Studio Universal Pictures oficjalnie potwierdziło, że 1 czerwca w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem pod tytułem „Mistrz kierownicy ucieka”, w którym główną rolę zagrał Burt Reynolds. Preorder wystartował już na: Hdmoviesource.com. Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Dystrybutor Blue Underground potwierdził, że 20 lipca możemy spodziewać się wydania 4K UHD z horrorem „Dead & Buried” z 1981 roku w reżyserii Gary'ego Shermana. Z ujawnionej specyfikacji dowiedzieliśmy się, że na płycie obecny będzie odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. W przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Preorder wystartował już na: Hdmoviesource.com.

12923_tn.jpg

Katalogowe premiery od Warnera na drugą połowę roku

Pojawiły się też nowe informacje w sprawie zapowiadanych na ten rok wydań 4K UHD od Warnera. W sferze plotek mówi się, że 29 czerwca pojawi się wydanie z filmem „Willy Wonka i fabryka czekolady”, w lipcu doczekamy się wydania z produkcją „Kosmiczny mecz”, a we wrześniu zadebiutują „Mechaniczna pomarańcza” (1971) i „Skazani na Shawshank”. Pod koniec roku swoją premierę mają mieć natomiast filmy „Grawitacja” i druga oraz trzecia część „Mad Maksa”.

Wysyp steelbooków i innych wydań w Wielkiej Brytanii

Zavvi rozpoczęło ten tydzień we wtorek od preorderu na kolekcjonerskiego steelbooka 4K UHD z filmem „Żądło” w reżyserii George'a Roya Hilla z Paulem Newmanem i Robertem Redfordem w rolach głównych. Premierę wydania zapowiedziano na 17 maja, a specyfikacja ujawniona przez sklep potwierdza, że płyta 4K UHD będzie wyposażona w polską wersję językową w postaci napisów. W środę ruszyła sprzedaż steelbooka 4K UHD z filmem „X-Men 2” (premiera 14 czerwca).

W piątek sklep uruchomił składanie zamówień na steelbooka 4K UHD z filmem „Deadpool”, a w sobotę wystartował preorder na kolekcjonerskiego steelbooka 4K UHD z filmem „Logan” z 2017 roku. Premierę pierwszego z filmów zapowiedziano na 21 czerwca, a drugiego – na 5 lipca. Na koniec weekendu wystartował jeszcze preorder na steelbooka z filmem „Przekręt” (premiera 31 maja).

deapdool_lent_2.jpg

Pojawiło się przy tym sporo preorderów na wydania w plastikowych opakowaniach. Wśród nich znalazły się: „Speed: Niebezpieczna prędkość”, „Ptak o kryształowym upierzeniu” od Arrow (także w wersji kolekcjonerskiej), „Ruchomy chaos”, „Wstrząsy”, „Crash: Niebezpieczne pożądanie” oraz wspomniane „Żądło”.

Na osobny akapit zasługuje natomiast „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”. Zavvi oraz Amazon uruchomiły już możliwość składania zamówień na edycję 4K UHD i, jak potwierdziła ujawniona specyfikacja, na płycie obecne będą polskie napisy, co przemawia za tym, że „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” pojawi się także w Polsce. Sklep jako kolejny potwierdził także, że w obydwu edycjach obecne będą 2 płyty.

„Akira” w Hiszpanii i kolejne steelbooki od Francuzów

Na pozostałych rynkach europejskich Hiszpanie na 26 maja zapowiedzieli premierę nowego wydania 4K UHD z filmem „Batman v Superman” oraz debiut kolekcjonerskiego wydania z „Akirą”.

Najwięcej działo się jednak we Francji, gdzie na 9 czerwca zapowiedziano premiery steelbooków z filmami „Ptaki”, „Psychoza”, „Ognisty podmuch”, a na 16 czerwca z filmem „Nagi instynkt”. Do tego pojawiły się zapowiedzi pojedynczych wydań z trzema częściami serii „Powrót do przyszłości”: część 1, część 2 i część 3. Warto także odnotować, że francuski Amazon ujawnił grafikę zapowiedzianego tydzień temu steelbooka 4K UHD z filmem „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”.

81Q-xqlb3UL._SL1500_.jpg

Na niemieckim rynku zapowiedzi ograniczyły się do tamtejszego wydania 4K UHD z produkcją „Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera”. Preorder wystartował zarówno na Amazonie, jak i w sklepach Media Markt oraz Saturn. Premierę zaplanowano na 27 maja.

81aXyGWUAgL._AC_SL1500_.jpg

Polski steelbook 4K UHD z filmem „Szybcy i wściekli”

W tym tygodniu zapowiedzi ze świata 4K UHD nie zabrakło także w Polsce. Dowiedzieliśmy się, że w kwietniu zadebiutuje jubileuszowy steelbook 4K UHD z filmem „Szybcy i wściekli” z 2001 roku. Preorder na wydanie wystartował już w sklepie Empik.com.

Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision, a w przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format DTS:X. Premierę wydania zapowiedziano na 26 kwietnia.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Lionsgate / Kōdansha / Disney / Warner Bros.