Co nowego na 4K UHD? – „Autostopowicz”, „Eternals”, „The Hurt Locker” i inne

Rynek wydań 4K UHD na dobre zadomowił się już w 2022 roku i ostatni tydzień przyniósł nam kolejną porcję ciekawych zapowiedzi oraz preorderów. Sporo powodów do radości będą mieli miłośnicy steelbooków oraz szeroko pojętej klasyki kina. Jak co tydzień wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Resident Evil: Witajcie w Raccoon City” w lutym na 4K UHD

Domowy oddział studia Sony Pictures potwierdził, że na 8 lutego planuje premierę wydań 4K UHD z produkcją „Resident: Evil: Witajcie w Raccoon City”. Film mimo słabego wyniku kasowego doczeka się więc edycji na nośniku Ultra HD Blu-ray i zgodnie z ostatnimi informacjami trafi do widzów zarówno w standardowej edycji w plastikowym opakowaniu, jak i steelbooku. Na płycie obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos.

Resident Evil: Witajcie w Raccoon City wydanie 4K UHD

„Zielona mila” i „The Hurt Locker. W pułapce wojny” w steelbookach 4K UHD

Dodajmy, że amerykański oddział studia Warner Bros. doprecyzował informację na temat premiery swojego wydania 4K UHD z filmem „Zielona mila” i okazało się, że produkcja z Tomem Hanksem trafi na krajowy rynek już 22 lutego, a nie – tak jak zakładano – 7 marca. Preorder na standardowe wydanie dorzuciły ostatnio sklepy Amazon, Hdmoviesource oraz Best Buy. Steelbook dostępny jest z kolei w ofercie sklepów: Hdmoviesource oraz Best Buy.

Z kolei studio Lionsgate przygotowuje się do wydania na nośniku Ultra HD Blu-ray filmu „The Hurt Locker. W pułapce wojny” w reżyserii Kathryn Bigelow. Produkcja doczeka się edycji w steelbooku, który ma debiutować 22 lutego. Na płycie obecny będzie dźwięk Dolby Atmos oraz system HDR10. Preorder pojawił się w sklepach Hdmoviesource oraz Best Buy.

„The Hurt Locker. W pułapce wojny” steelbook 4K UHD

Kolejne klasyki kina trafią na 4K UHD

Kolejne klasyki kina w edycji 4K UHD przygotowuje natomiast Kino Lorber. Już 8 marca mamy doczekać się premiery wydania Ultra HD Blu-ray z produkcją „Garsoniera” z 1960 roku z Shirley MacLaine w roli głównej, a na kolejne miesiące zapowiedziano premierę wydań z kolejnymi filmami Kubricka. Swoje wydania otrzymają „Pocałunek mordercy” z 1955 roku oraz „Zabójstwo” z 1956 roku.

Dodajmy, że studio Disney rozszerzyło swoje plany wydawnicze dotyczące animacji „Nasze magiczne Encanto” i produkcja trafi do sklepów nie tylko w standardowej edycji (Amazon, Hdmoviesource, Best Buy), ale także w steelbooku (Hdmoviesource, Best Buy).

„Nasze magiczne Encanto” steelbook 4K UHD

Na pozostałe preordery z amerykańskiego rynku złożyły się: „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Szpieg”, „Nieuchwytny cel”, „Sing 2”, Strzelec” w steelbooku, „The Spine of Night” w steelbooku.

Kultowy „Autostopowicz” zadebiutuje na 4K UHD

Tymczasem brytyjski dystrybutor Second Sight zapowiedział premierę swojego kolejnego wydania 4K UHD, które wprowadzi na nowy format kultowy thriller „Autostopowicz” wyreżyserowany w 1986 roku przez Roberta Harmona z pamiętną rolą Rutgera Hauera. Produkcja ma doczekać się wydania 4K UHD jeszcze w tym roku, ale konkretna data nie została póki co ustalona.

Wśród preorderów z brytyjskiego rynku znalazły się wydania 4K UHD z takimi produkcjami jak „Mulholland Drive” (Amazon), „Ebola Syndrome”, „Pogromcy duchów. Dziedzictwo” (Amazon), również w zbiorczym wydaniu kolekcjonerskim (Amazon), „Dotyk zła”, „Sing 2” (Amazon) oraz „Szpieg”.

Mulholland Drive wydanie 4K UHD Sing 2 wydanie 4K UHD

„Nie oddychaj 2” z polską wersją językową na 4K UHD

Na pozostałych rynkach europejskich otrzymaliśmy między innymi informację o specyfikacji hiszpańskiej edycji 4K UHD z filmem „Nie oddychaj 2”. Okazuje się, że produkcja doczeka się polskiej wersji językowej, przynajmniej w postaci napisów. Francuzi dodali do tego swoje preordery na zbiorcze wydanie z horrorową serią „Demony”, filmem „Downton Abbey” oraz produkcją „Równowaga”. Tymczasem Włosi na 16 lutego zapowiedzieli premierę swojego wydania 4K UHD z produkcją „Przełęcz ocalonych”.

Nie oddychaj 2 wydanie 4K UHD Downton Abbey wydanie 4K UHD

„Eternals” i „Wszyscy święci New Jersey” w steelbookach 4K UHD

Na niemieckim rynku pojawiły się w tym czasie zapowiedzi wydań z filmami „Narzeczona o białych włosach” (Media Markt, Amazon), „Resident Evil: Witajcie w Raccoon City”, „Moonfall”, „Pan życia i śmierci” (Media Markt, Amazon). Pokazano też, jak będą prezentowały się tamtejsze steelbooki 4K UHD z komiksowym widowiskiem „Eternals” (Media Markt, Amazon) oraz filmem „Wszyscy święci New Jersey” (Media Markt, Amazon).

Etenrals steelbook 4K UHD Wszyscy święci New Jersey steelbook 4K UHD

W tym tygodniu ponownie zabrakło informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Universal Pictures / Summit Entertainment / TriStar Pictures