Co nowego na 4K UHD? – „Blade”, „Ojciec chrzestny” i inne

Kończący się tydzień przyniósł kolejne zapowiedzi wydań 4K UHD oraz sporo preorderów na steelbooki. Tym razem nie zabrakło także informacji o polskich wersjach językowych w kilku zagranicznych edycjach. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Książę ciemności” na 4K UHD w USA. „Love and Monsters” trafi na 4K UHD

Amerykański dystrybutor Scream Factory zapowiedział na 19 stycznia wydanie 4K UHD z horrorem „Książę ciemności” w reżyserii Johna Carpentera. Na płycie znajdzie się obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa Dolby Atmos. Przypomnijmy, że w poprzednich latach film Carpentera doczekał się już wydań 4K UHD na kilku europejskich rynkach, w tym między innymi w Wielkiej Brytanii. Preorder na amerykańską edycję pojawił się już w sklepach Amazon, Target i Hdmoviesource.

Amerykańskie sklepy, w tym Amazon oraz Hdmoviesource, zapowiedziały także wydanie 4K UHD z filmem „Love and Monsters”, którego gwiazdami są Dylan O'Brien, Jessica Henwick i Michael Rooker. Oficjalna data premiery nie została jeszcze ujawniona, ale mówi się, że wydanie trafi na sklepowe półki 5 stycznia. Na koniec przeglądu amerykańskiego rynku dodajmy, że swój preorder na wydanie z „Akirą” dorzuciły jeszcze sklepy Amazon i Target.

91ij47cPpuL._SL1500_.jpg 71reo2vFbQL._SL1500_.jpg

Paramount zapowiada wydanie Ojca chrzestnego

Domowy oddział studia Paramount Pictures ujawnił natomiast, że wydania na 4K UHD doczeka się kultowa trylogia „Ojca chrzestnego”. Wytwórnia potwierdziła w oficjalnym oświadczeniu, że przygotowuje się do wydania „Ojca chrzestnego” w rozdzielczości 4K, jednak na premierę przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Nowe edycje przygotowywane są bowiem z myślą o uczczeniu 50. rocznicy premiery pierwszego filmu wydanego w 1972 roku. Możemy więc zakładać, że trafią na rynek w 2022 roku lub najwcześniej w drugiej połowie 2021 roku.

„Grinch: Świąt nie będzie” i „Blade” z polską wersją w Wielkiej Brytanii

Na brytyjskim rynku sklep Zavvi.com rozpoczął tydzień od zbierania zamówień na steelbooka 4K UHD z filmem „Grinch: Świąt nie będzie”. Specyfikacja płyty ujawniona przez sklep informuje o polskiej wersji językowej przynajmniej w postaci napisów. Premiera wydania została zaplanowana na 26 października.

Zavvi ujawniło także swoje plany na drugą połowę października. Już 17 października uruchomiona została przedsprzedaż steelbooka 4K UHD z horrorem Wysyp żywych trupów, a 24 października wystartują preordery na steelbooki 4K UHD z komiksowymi produkcjami o solowych przygodach Aquamana i Wonder Woman.

Jeszcze przed uruchomieniem składania zamówień na pierwszego steelbooka, 16 października wystartowało zbieranie zamówień na brytyjską edycję 4K UHD z filmem „Akira”. Na płycie znajdziemy nowy, odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby TrueHD 5.1. W wydaniu znajdą się trzy płyty: 4K UHD z filmem, Blu-ray także z filmem oraz Blu-ray z materiałami dodatkowymi. W opakowaniu umieszczony będzie także liczący 40 stron booklet. Premierę wydania w Wielkiej Brytanii zapowiedziano na 30 listopada.

Zavvi dorzuciło także swoje preordery na wznowienia 4K UHD z filmami „X-Men”, „X-Men 2” i „X-Men: Ostatni bastion”, o których informowaliśmy tydzień temu. Sklep ujawnił przy okazji okładki wznowień Disneya, które potwierdziły, że w filmach nie znajdziemy polskiej wersji językowej, która obecna była w brytyjskich wydaniach, kiedy za ich dystrybucję odpowiadał jeszcze Fox.

Zarówno na Zavvi, jak i na brytyjskim oddziale Amazona pojawił się natomiast preorder na standardowe wydania z filmem „Blade”. Premierę wydania zapowiedziano w Wielkiej Brytanii na 30 listopada. Na płycie 4K UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Na płycie 4K obecna będzie także polska wersja językowa w postaci lektora i napisów.

„Władca Pierścieni”, „Hobbit” i  „V jak Vendetta” z polską wersją

Na pozostałych rynkach europejskich najwięcej działo się u Hiszpanów, gdzie ruszyły preordery na tamtejsze steelbooki 4K UHD z trylogiami „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”. Dodajmy, że w obydwu wydaniach obecna będzie polska wersja językowa w postaci napisów. Hiszpanie doczekali się także swojej zapowiedzi wydania 4K UHD z serialem „Czarnobyl” (premiera 10 grudnia).

W Niemczech ruszył z kolei preorder na steelbooka z filmem „V jak Vendetta”, w którym również znajdziemy polską wersję językową, ale tym razem w postaci lektora i napisów. Niemieckie sklepy Media Markt i Saturn dorzuciły do tego swoje zapowiedzi na kilka najbliższych miesięcy: „Władca Pierścieni” (MM, Saturn) i „Hobbit” (MM, Saturn), „Stalingrad” (MM, Saturn), „Zakładnik” (MM, Saturn), „Gliniarz z Beverly Hills” (MM, Saturn), „Krudowie” (MM, Saturn), „Deadpool 2” – wznowienie Disneya (MM, Saturn), „W kręgu zła” (MM, Saturn), „Watchmen Rorsach Edition” (MM), steelbook „Top Gun” (MM, Saturn) i steelbook „Blade” (MM).

91pqbfrg+sL._SL1500_.jpg

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. Paramount Pictures