Co nowego na 4K UHD? – „Blade”, „Parasite”, „Nowi mutanci” i inne

W ciągu ostatnich siedmiu dni pojawiły się kolejne zapowiedzi oraz ruszyła porcja nowych preorderów na wydania 4K UHD. Sprawdźcie wszystkie informacje o nowościach, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Czarnobyl” i „Krudowie” trafią na 4K UHD

Studio Warner Bros. oficjalnie potwierdziło, że 1 grudnia w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z serialem „Czarnobyl”. Oficjalna specyfikacja płyt nie precyzuje, czy w serialu znajdziemy obraz z systemem HDR, czy jedynie obraz SDR, i ujawnia jedynie, że w przypadku oryginalnej ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format DTS-HD Master Audio 5.1. Obok standardowego wydania do sprzedaży trafi także limitowany steelbook, który pojawił się już w ofercie sklepu Hdmoviesource. Preorder na standardową edycję pojawił się z kolei w sklepach Hdmoviesource i Target.

Studio Universal Pictures potwierdziło natomiast, że na 17 listopada w Stanach Zjednoczonych zaplanowało premierę wydania 4K UHD z filmem pod tytułem „Krudowie”, w którym głosu głównym bohaterom użyczyli Ryan Reynolds, Emma Stone i Nicolas Cage. Preorder wystartował już w sklepach Amazon, Hdmoviesource i Target. Na płycie znajdzie się obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS:X.

„Blade” na 4K UHD jeszcze w tym roku?

Amerykańskie sklepy dorzuciły do tego swoje preordery na następujące wydania: standardowe edycje z filmami „Vigilante”, „Pamięć absolutna”, „Possessor” i „Oni żyją”. Do oferty sklepów powrócił także steelbook z filmem „Top Gun”, który pierwotnie miał pojawić się w sprzedaży już 19 maja. Przypomnijmy, że opóźnienie wynika z tego, że po pokazaniu finalnej grafiki metalowego wydania fani produkcji z Tomem Cruise'em szybko zauważyli, że grafika na okładce przedstawia kontury myśliwca odrzutowego F-15 Eagle, a nie kultowego F-14 Tomcats, którym w filmie Tony'ego Scotta latał Maverick. Wydanie ma trafić do sklepów 8 grudnia, a preorder pojawił się w sklepach Amazon, Hdmoviesource i Best Buy.

Pojawiły się też pierwsze informacje o zbliżającej się premierze wydania 4K UHD z filmem „Blade”, w którym popularnego łowcę wampirów zagrał Wesley Snipes. Mówi się, że produkcja może trafić do sklepów jeszcze w grudniu tego roku.

13275-2.jpg 13270-2.jpg

„Kevin sam w domu”, „Hokus pokus”, „American Gangster” i „Parasite” w steelbookach

Zavvi w tym czasie wystartowało z preorderami na steelbooki z filmami „Kevin sam w domu”, „Hokus pokus” i „American Gangster”. W przypadku dwóch produkcji Disneya na płycie 4K UHD znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. W filmach zabraknie polskiej wersji językowej. Jeśli natomiast chodzi o film Ridleya Scotta, to na krążku znajdą się dwie wersje filmu: kinowa (157 minut) i rozszerzona (176 minut). W obydwu z nich znajdziemy polską wersję językową. W przypadku kinowej jest to lektor i napisy, a w przypadku rozszerzonej – same napisy.

Na 23 listopada Zavvi zapowiedziało także premierę wydań 4K UHD z filmem „Parasite”. Do sprzedaży trafi standardowe wydanie w plastikowym opakowaniu oraz limitowany steelbook. W przypadku standardowych edycji sklep uruchomił jeszcze preordery na kolekcję dwóch filmów „To” (premiera 28 września) oraz wspólnie z angielskim Amazonem rozpoczął zbieranie zamówień na wydanie 4K UHD z filmem „Dystrykt 9”. W obudwu sklepach pojawiły się też standardowe wydania z filmami „Kevin sam w domu” i „Hokus pokus” od Disneya.

„Nowi mutanci” w styczniu na 4K UHD

W pozostałych krajach Europy Francuzi doczekali się zapowiedzi swoich steelbooków z serialem „Czarnobyl” (25 listopada), filmami „Hellboy: Złota armia” (25 listopada) i „Waterworld” (25 listopada) oraz kolekcjonerskiego wydania z serią „To” (28 października). Za naszą zachodnią granicą pojawiły się preordery na wydania 4K UHD z filmami „Nowi mutanci” (21 stycznia), „Spartakus”, „Psychoza” (12 listopada), „Nieobliczalny” (27 listopada) i pakiet serii „Jurassic Park”. Niemieckie sklepy Media Markt i Saturn dorzuciły do tego swoje preordery na filmy: „Człowiek słoń” (MM i Saturn), „Osadzony” (MM i Saturn), „Uniwersalny żołnierz” (MM i Saturn), „Nowi mutanci” oraz steelbooka z produkcją „Trzy dni kondora” (19 listopada).

81KeZWM40JL._SL1500_.jpg 71ebC+niTNL._SL1500_.jpg

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / Disney