Co nowego na 4K UHD? – „Bohater ostatniej akcji”, „Żądło”, „BvS” i inne

Wśród najnowszych preorderów i zapowiedzi wydań 4K UHD znalazły się takie klasyki jak „Bohater ostatniej akcji”, który otrzyma polskie napisy, a także „Żądło” czy „Batman v Superman” również z polską wersją. Nie zabrakło także kolejnych preorderów na steelbooki i kolekcjonerskie edycje. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Bohater ostatniej akcji” z polską wersją językową na 4K UHD

Studio Sony Pictures oficjalnie potwierdziło, że 18 maja na sklepowe półki trafi wydanie 4K UHD z filmem Bohater ostatniej akcji” z Arnoldem Schwarzeneggerem. Na płycie znajdzie się zremasterowany obraz z oryginalnego negatywu w rozdzielczości 4K z systemem HDR10, a w przypadku ścieżki dźwiękowej możemy liczyć na format Dolby Atmos. Preorder na wydanie w steelbooku wystartował już na Amazonie i Hdmoviesource. Ujawniona specyfikacja płyty potwierdza, że w filmie dostępna będzie polska wersja językowa.

91aSV2EU0HL._SL1500_.jpg

Żądło”, „Shrek” i inne preordery na wydania 4K UHD

Swoich preorderów doczekały się także zapowiadane w ostatnich tygodniach wydania z filmami „Shrek” (Hdmoviesource i Target), „Żądło” (Hdmoviesource), „Menażeria” (Hdmoviesource). Zgodnie z zapowiedziami pojedynczych wydań doczekają się także filmy „Psychoza” (Hdmoviesource i Target) i „Ptaki” (Hdmoviesource i Target) w reżyserii Alfreda Hitchcocka.

Amazon dorzucił swoje preordery na wydania z animacją „Justice Society: World War II” oraz filmami „Super 8” (steelbook) i „My Fair Lady”. Na 1 czerwca sklep Hdmoviesource zapowiedział także zbiorcze wydanie z serią „Lara Croft”. Na przełomie marca i kwietnia do sklepów powinny natomiast zacząć trafiać wydania 4K UHD z najnowszą animacją Disneya pod tytułem „Co w duszy gra”.

wpm8enwa-min.jpg 85dpvhd2-min.jpg

Nowe wydanie „Batman v Superman” z polską wersją językową

W piątek Zavvi uruchomiło preorder na kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z japońskim filmem animowanym „Kimi no na wa, który wyreżyserował Makoto Shinkai. Wydanie trafi do sprzedaży 24 maja. Sklep rozpoczął także zbieranie zamówień na brytyjskie edycje 4K UHD z filmami „Duża ryba” oraz „Batman v Superman”. Nowe wydanie z produkcją „BvS” przywracającą proporcje IMAX oraz oferującą nową wersję kolorystyczną widowiska wyposażone będzie w polską wersję językową w postaci napisów.

 

Kolejne preordery z Niemiec i Francji

Na zagranicznych rynkach niemieckie sklepy Media Markt i Saturn uruchomiły preordery na wydania 4K UHD z filmami „Tajemnica pieczęci smoka” (MM i Saturn), „Cosmic Sin” (MM i Saturn) oraz „Książę w Nowym Jorku” (MM i Saturn).

Francuzi dorzucili do tego swoje zapowiedzi limitowanego wydania 4K UHD z filmem „300” (premiera 5 maja) i „Duża ryba” (premiera 16 czerwca).

91va4kdX94L._AC_SL1500_.jpg

Kończący się tydzień nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Columbia Pictures / Universal Pictures / Warner Bros. / Paramount Pictures