Co nowego na 4K UHD? – „Coś”, „Pan życia i śmierci”, „Skazani na Shawshank” i inne

Kończący się tydzień przyniósł nam masę nowych zapowiedzi wydań 4K UHD zarówno z kinowymi nowościami, jak i wyczekiwanymi od lat klasykami. Nie zabrakło przy tym kolejnych preorderów na steelbooki i wydania z polską wersją językową. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Hansel i Gretel: Łowcy czarownic” w USA na 4K UHD

Na 14 września domowy oddział studia Paramount Pictures zapowiedział premierę amerykańskiego wydania 4K UHD z filmem „Hansel i Gretel: Łowcy czarownic” z 2013 roku, w którym główne role zagrali Jeremy Renner, Gemma Arterton, Peter Stormare, Famke Janssen i Zoë Bell. Na płycie obecna będzie polska wersja językowa w postaci lektora (Dolby Digital 5.1) oraz napisów. W przypadku systemu obrazu możemy liczyć na Dolby Vision. Oryginalna ścieżka dźwiękowa zostanie zaprezentowana w formacie Dolby TrueHD 5.1. Preorder na wydanie pojawił się już w sklepach Target, Amazon i Hdmoviesource.

„Hansel i Gretel: Łowcy czarownic” wydanie 4K UHD

Amerykanie doczekają się „Ligi Sprawiedliwości Zacka Snydera” na 4K UHD

Studio Warner Bros. zapowiedziało w tym czasie amerykańską premierę wydań 4K UHD z „Ligą Sprawiedliwości Zacka Snydera”. Podczas gdy w Europie film dostępny jest już na płytach, to w Stanach Zjednoczonych będzie można oglądać go dopiero od 7 września. W przypadku specyfikacji technicznej płyta zaoferuje obraz z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W ofercie dostępne będzie standardowe wydanie (Amazon, Hdmoviesource), a także steelbook (Best Buy, Hdmoviesource) oraz zbiorcze wydanie z trylogią (Amazon, Hdmoviesource), czyli filmami „Człowiek ze stali”, „Batman v Superman: Świt Sprawiedliwości” i „Liga Sprawiedliwości”.

Warner zapowiedział także premierę wydania 4K UHD z animacją „Mortal Kombat Legends: Battle of the Realms”, która ma trafić na płyty 4K UHD już 31 sierpnia. Film będzie bezpośrednią kontynuacją animacji „Mortal Kombat Legends: Scorpion's Revenge” debiutującej w kwietniu zeszłego roku. Na płycie znalazł się wówczas obraz z systemem HDR10 oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder na wydanie pojawił się jak na razie tylko w sklepie Hhdmoviesource.

„Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera” wydanie 4K UHD

„Szybcy i wściekli 9” i inne kinowe premiery na 4K UHD

Powoli zaczynamy wracać na amerykańskim rynku do stanu panującego przed pandemią, kiedy wraz z kinową premierą do sklepów trafiały preordery na wydania fizyczne. Tym samym z okazji piątkowej premiery filmu „Szybcy i wściekli 9” studio Universal Pictures ujawniło, że film doczeka się zarówno standardowego wydania (Target, Best Buy, Hdmoviesource), jak i steelbooka (Best Buy, Hdmoviesource). Data premiery nie została jednak jeszcze podana.

Na pozostałe preordery z USA złożyły się jeszcze filmy: „Władca zwierząt” (premiera 27 lipca), „Obecność 3: Na rozkaz diabła” oraz „Piotruś Królik 2: Na gigancie” (premiera 24 sierpnia).

„Szybcy i wściekli 9” steelbook 4K UHD

Kolejne animacje Disneya, „Resident Evil” i „Dzieci kukurydzy”

W Wielkiej Brytanii nie obyło się bez zapowiedzi kolejnych dwóch wydań 4K UHD z animacjami Disneya. Od 2 sierpnia w sklepach dostępne będzie wydanie 4K UHD z produkcją „WALL-E”, a od 9 sierpnia – z filmem „Księżniczka i Żaba”. Sony Pictures w tym czasie zapowiedziało w Wielkiej Brytanii premierę wydań 4K UHD z filmami „Resident Evil” oraz „Resident Evil 2: Apokalipsa”. Pozostając przy Milli Jovovich, dodajmy, że Zavvi uzupełniło swoją ofertę w ostatnich dniach o zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „Monster Hunter”.

„Resident Evil” wydanie 4K UHD „Księżniczka i Żaba” wydanie 4K UHD

Podobnie jak na amerykańskim rynku, wraz z premierą w kinach film „Szybcy i wściekli 9” doczekał się także zapowiedzi na 4K UHD (wydanie standardowe) oraz zbiorczego pakietu całej sagi.

Poznaliśmy także pierwsze wrześniowe premiery dystrybutora Arrow Video, który na dziewiąty miesiąc roku zaplanował między innymi premierę wydania 4K UHD z horrorem „Dzieci kukurydzy” z 1984 roku. Na Zavvi wystartował już preorder na zbiorcze wydanie z serią, ale na płyty Ultra HD Blu-ray trafi wyłącznie pierwsza część. Preorder pojawił się także w sklepie Hdmoviesource.

„Dzieci kukurydzy” wydanie 4K UHD

Wysyp klasyków na jesień: „Coś”, „Skazani na Shawshank” i inne

W Niemczech pojawiły się świetne informacje dla fanów takich klasyków jak „Skazani na Shawshank”, „Niezniszczalny” oraz „Coś”. Produkcje trafią na płyty 4K UHD podobnie jak produkcja „Kto wrobił królika Rogera?” już jesienią tego roku. Horror Carpentera ma trafić na płyty 4K UHD 23 września w Niemczech. W takim samym terminie należy spodziewać się także premiery „Niezniszczalnego” oraz „Skazanych na Shawshank”. Premiera wydań z filmem „Kto wrobił królika Rogera?” została zaplanowana z kolei na 14 października w Niemczech. Już 20 sierpnia doczekamy się z kolei premiery wydania 4K UHD z filmem „Pan życia i śmierci”. Produkcja, w której główne role zagrali Nicolas Cage i Jared Leto, dostępna będzie w Niemczech zarówno w steelbooku (Media Markt, JPC), jak i mediabooku (Media Markt, JPC). Na 9 lipca zapowiedziano z kolei premierę niemieckiego mediabooka z horrorem „Wzgórza mają oczy”.

„Pan życia i śmierci” wydanie 4K UHD „Coś” wydanie 4K UHD

Niemiecki Amazon dorzucił do tego swoje preordery na pakiet „Columbia Classics Vol. 2” (premiera 23 września) oraz filmy „Resident Evil”, „Resident Evil: Apokalipsa”, „Resident Evil: Zagłada”, „Resident Evil: Retrybucja”, „Resident Evil: Afterlife”.

Na pozostałych rynkach europejskich Hiszpanie zapowiedzieli na 30 sierpnia premierę limitowanego steelbooka z filmem „Goonies” w ramach serii „Titans of Cult”. We Włoszech film ma trafić do sprzedaży 16 września.

W tym tygodniu zabrakło informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / Lionsgate / 20th Century Fox / Universal Pictures