Co nowego na 4K UHD? - Creed II, Narodziny gwiazdy, Venom, Aquaman i inne

Dobiegający końca tydzień przyniósł nam kolejne zapowiedzi wydawniczych nowości w świecie 4K UHD. Wśród nich znalazły się zarówno starsze tytuły, jak i kinowe nowości. Nie zabrakło również steelbooków, a także wydań z polską wersją językową. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Smętarz dla zwierzaków” z premierą już w marcu

Po kilku intensywniejszych tygodniach stycznia amerykański rynek dopadła lekka stagnacja i w kończącym się tygodniu otrzymaliśmy tylko jeden oficjalny komunikat od wydawcy zza oceanu. Studio Paramount poinformowało w nim, że 26 marca na 4K UHD zagości klasyczny horror Smętarz dla zwierzaków z 1989 roku. W wydaniu z okazji 30. rocznicy kinowej premiery znajdziemy płytę UHD z obrazem w systemie HDR10.

Niewiele nowych zapowiedzi pojawiło się również za sprawą amerykańskiego Amazonu. Oprócz wspomnianego pre-orderu na wydanie 4K UHD z horrorem Smętarz dla zwierzaków, wystartowały jeszcze zamówienia na edycję 4K UHD z filmem Dzieciak, który został królem. Produkcja w miniony piątek zawitała do kin w USA, ale dopiero w maju będzie miała swoją premierę na dużym ekranie w naszym kraju. Ze względu na niedawną premierę jak na razie nie znamy żadnych szczegółów technicznej specyfikacji płyty, daty premiery, a nawet oficjalnej okładki wydania. Wiemy jedynie, że za dystrybucję filmu na fizycznych nośnikach będzie odpowiedzialne studio 20th Century Fox.

51CkI3tSSgL.jpg

„Kapitan Ameryka” i „Creed 2” w limitowanych steelbookach

W ostatnich dniach sklep BestBuy.com ujawnił z kolei, jak będzie prezentował się limitowany steelbook 4K UHD z filmem Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, który będzie miał swoją premierę już 26 lutego. Dowiedzieliśmy się także, że BestBuy na 5 marca przygotuje dla swoich klientów limitowanego steelbooka 4K UHD z filmem Creed II. Drugi z amerykańskich sklepów słynący z limitowanych wydań, czyli Target.com, pokazał okładkę swojej edycji 4K UHD z produkcją Fantastyczne zwierzęta: Zbrodnie Grindelwalda. Dzięki niej dowiedzieliśmy się, że do sprzedaży trafi wydanie w formie bookletu z 64-stronicową książeczką (premiera 12 marca).

6316076_sa.jpg

Kiedy premiery „Spider-Mana Uniwersum”, „Aquamana” i „Glass”?

Z niepotwierdzonych jeszcze informacji dowiedzielismy się, że animacja Spider-Man Uniwersum ma zadebiutować na fizycznych nośnikach już 19 marca, a tydzień później na rynku wydawniczym ma zagościć jeszcze film Aquaman. 16 kwietnia możemy spodziewać się z kolei premiery filmu Glass.

Pojawiły się też pierwsze wieści na temat wydań 4K UHD z animowanymi filmami Hellboy - Krew i żelazo oraz Hellboy - Miecz burz, które według sklepu Barnesandnoble.com mają trafić do sprzedaży już 2 kwietnia.

„Venom”, „King Kong” i „Smętarz dla zwierzaków” w steelbookach

Nieco większy ruch mogliśmy w ostatnich dniach zaobserwować na angielskim podwórku wydawniczym, gdzie wystartowały pre-ordery na nowe steelbooki oraz kilka standardowych edycji w plastikowych opakowaniach. Do tych drugich należą wydania 4K UHD z nowym filmem Clinta Eastwooda pod tytułem Przemytnik, który doczekał sie pre-orderów zarówno na Zavvi.com, jak i Amazon.co.uk, ale jak na razie żaden ze sklepów nie poinformował jeszcze, kiedy film Eastwooda ma zadebiutować na fizycznych nośnikach.

W tym tygodniu Zavvi.com uruchomiło natomiast swoje pre-ordery na steelbooki z filmami King Kong i Smętarz dla zwierzaków, które w zeszłym tygodniu jako pierwszy zaprezentował sklep Zoom.co.uk. We wtorek jako pierwszy wystartował pre-order na nowego steelbooka z filmem King Kong, w którym znajdziemy płytę 4K z polską wersją językową. Premierę wydania zapowiedziano na 15 kwietnia. W środę Zavvi uruchomiło zamówienia na steelbooka z filmem Smętarz dla zwierzaków. Jego premiery możemy spodziewać się z kolei już 25 marca. Na koniec tygodnia Zavvi przygotowało jeszcze pre-order ze steelbookiem filmu Venom, który wystartował w sobotnie popołudnie, a samo wydanie ma trafić na sklepowe półki już 4 lutego. W trzydyskowej edycji znajdzie się płyta 4K UHD z filmem, płyta Blu-ray z filmem i dodatkami oraz płyta Blu-ray w pełni poświęcona materiałom dodatkowym. Jak wiemy ze specyfikacji zwykłego wydania Venoma, płyta 4K UHD z filmem będzie posiadała polską wersję językową, przynajmniej w postaci napisów, a zarówno lektora i napisy znajdziemy na płycie Blu-ray.

aa465a6v.jpg

„Łowca czarownic” i „Bogowie Egiptu” zawitają na 4K UHD w Hiszpanii

Na kilka zapowiedzi w tym tygodniu mogli liczyć również Francuzi. Za pośrednictwem Amazon.fr wystartowały bowiem pre-ordery na tamtejsze wydanie 4K UHD z filmem Zabójcze maszyny (premiera 17 kwietnia) oraz edycje 4K UHD ze wspomnianymi już filmami: King Kong (premiera 17 kwietnia) oraz Smętarz dla zwierzaków (premiera 24 kwietnia). Co jednak zastanawiające, w przypadku tych dwóch pozycji, które w UK dostępne będą w steelbookach, jak na razie Francuzi mogą liczyć jedynie na wydania w plastikowych opakowaniach. Oprócz wspomnianych pre-orderów, Amazon.fr ujawnił też, jak będzie wyglądała okładka wydania 4K UHD z filmem Dziewczyna w sieci pająka (premiera 14 marca).

Wśród hiszpańskich zapowiedzi pojawiły się natomiast takie tytuły jak Łowca czarownic i Bogowie Egiptu, których premierę zaplanowano na 29 marca

Niemcy również dostaną steelbooki z „Zabójczymi maszynami” i „King Kongiem”

Jak zwykle, zapowiedzi i pre-orderów nie zabrakło również u naszych zachodnich sąsiadów. Na Amazon.de wystartowały zamówienia na wydania 4K UHD z filmami: Wdowy (premiera 2 maja), Przemytnik (premiera 20 czerwca), Maria, królowa Szkotów (brak daty premiery), Glass (wstępna data premiery 23 maja) oraz Your Name (premiera 26 kwietnia). Ponadto Niemcy doczekali się swoich steelbooków 4K UHD z filmami Zabójcze maszyny (brak daty premiery) i King Kong (premiera 18 kwietnia).

91qe1dK8h6L._SL1500_.jpg

„Narodziny gwiazdy” i „Creed II” – znamy polskie daty premier

Na koniec zajrzyjmy jeszcze na polskie podwórko, gdzie nie doczekaliśmy się, co prawda, żadnych oficjalnych komunikatów od dystrybutorów, ale dzięki sklepom poznaliśmy pierwsze tytuły 4K UHD, które trafią na nasz rynek w marcu i kwietniu. Premierą marca będzie film Creed II, który doczeka się fizycznego wydania dokładnie 25 marca, a na płycie UHD znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision. W przypadku polskiej wersji możemy liczyć najprawdopodobniej na lektora w systemie Dolby Digital 5.1 oraz polskie napisy. W kwietniu swoją premierę będą miały wydania 4K UHD z filmem Narodziny gwiazdy, czyli reżyserskim debiutem Bradleya Coopera, z Lady Gagą w roli głównej. Film zawita do naszych sklepów 24 kwietnia, a jego specyfikacja będzie ideantyczna, jak wydania z drugą częścią Creeda. Na płycie obecny będzie więc Atmos, obraz w systemie Dolby Vision, polskie napisy i lektor w formacie Dolby Digital 5.1.

  creedii-uhd-cover.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj.