Co nowego na 4K UHD? – „Czarny Adam”, „Bracia Sisters”, „Iron Man 3” i „Fabelmanowie”

Jak co roku przy okazji Black Friday niewiele działo się na rynku wydawniczym, ale dystrybutorzy przygotowali kilka nowych zapowiedzi, a w sklepach pojawiło się parę nowych preorderów zarówno na standardowe, jak i kolekcjonerskie edycje. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Czarny Adam” w styczniu na 4K UHD

Domowy oddział studia Warner Bros. zapowiedział premierę wydania 4K UHD ze swoją najnowszą produkcją superbohaterską. Debiut fizycznych edycji z produkcją „Czarny Adam” wyznaczono na 3 stycznia. Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W ofercie dostępne będzie zarówno standardowe wydanie w plastikowym opakowaniu (Amazon, Hdmoviesource), jak i steelbook (BestBuy, Hdmoviesource).

6523980_sd-min.jpg

Rain Man” dostanie jednak HDR na 4K UHD

Mamy też dobrą wiadomość dla widzów czekających na premierę wydanie 4K UHD z filmem „Rain Man” z 1988 roku, w którym zagrali Dustin Hoffman i Tom Cruise. Amerykański dystrybutor MVD Marquee Collection potwierdził, że przygotowywane na 21 lutego 2023 roku wydanie wbrew wcześniejszym informacją będzie jednak wyposażone w system HDR. Na płycie znajdziemy odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K wspomagany Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1.

Shout Factory potwierdziło z kolei, że na 17 stycznia przygotowuje wydanie z filmem „Jeden gniewny człowiek”. Płyta Ultra HD Blu-ray zaproponuje widzom obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Z kolei Kino Lorber dorzuciło zapowiedź wydania 4K UHD z horrorem „Król Trupiogłowy” z 1986 roku. Produkcja trafi na płyty 21 lutego i doczeka się odrestaurowanego w rozdzielczości 4K obrazu na bazie oryginalnego negatywu z systemem Dolby Vision.

15249_tn-min.jpg 313641_front-min.jpg

Teksańska masakra piłą mechaniczną” zmierza na 4K UHD

Pojawiła się też pierwsza zapowiedź wydania 4K UHD ze słynnym horrorem „Teksańska masakra piłą mechaniczną”, który ma debiutować 28 lutego 2023 roku. Film doczeka się standardowej edycji oraz steelbooka.

Z okazji kinowych premier uruchomiono natomiast preordery na edycje Ultra HD Blu-ray z filmami „Devotion”, w którym wystąpili Glen Powell i Johnathan Majors oraz „Fabelmanowie” w reżyserii Stevena Spielberga. Pojawiły się też preordery na wydania 4K UHD z filmami „Marquis de Sade: Justine” (Amazon, Hdmoviesource) oraz „Eugenie” (Amazon, Hdmoviesource). Amazon dorzucił do tego swoje preordery na steelbooka z filmem „Air Force One”.

91F1YkUqtcL._SL1500_-min.jpg 512QNzeffpL.jpg

Ostatni cesarz” i „Bracia Sisters” od Arrow na 4K UHD

Tymczasem brytyjski dystrybutor Arrow Video ujawnił listę swoich premier przygotowanych na luty przyszłego roku. Wśród produkcji, które doczekają się edycji Ultra HD Blu-ray, znajdą się historyczny dramat „Ostatni cesarz” (Amazon, Zavvi) z 1987 roku oraz western „Bracia Sisters” (Amazon, Zavvi) z 2018 roku, w którym zagrali John. C. Reilly oraz Joaquin Phoenix.  W obydwu przypadkach filmy dostępne będą w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

Swoje preordery na limitowane wydania zaproponował w ostatnich dniach sklep Zavvi. Już na 5 grudnia zapowiedziano premierę kolekcjonerskiego steelbooka z filmem „R.I.P.D. Agenci z zaświatów”, którego gwiazdami są Jeff Bridgess i Ryan Reynolds. Na luty przyszłego roku zapowiedziano z kolei debiut limitowanych edycji 4K UHD z produkcją „Piąty element”, w której wystąpili Bruce Willis i Milla Jovovich. Popularna produkcja z 1997 roku doczeka się zarówno steelbooka, jak i kolekcjonerskiej edycji wypełnionej gadżetami.

81vDvZQdnWL._AC_SL1500_-min.jpg

„Iron Man 3” w limitowanym steelbooku

Na pozostałych rynkach europejskich Niemcy uruchomili preorder na limitowanego steelbooka od Mondo z filmem „Iron Man 3” oraz metalową edycję z produkcją „Emergency Declaration”. Dodatkowo zapowiedzi w standardowych edycjach doczekały się filmy „Ambush” i „Podwójne zagrożenie”. Włosi dorzucili do tego swoje preordery na steelbooki z trylogią „Powrotu do przyszłości”: część 1, część 2, część 3.

Ostatni tydzień ponownie nie przyniósł żadnych nowych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

91CwKeJJy5L._SL1500_-min.jpg 81rZW7QDkfL._SL1500_-min.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Disney / Warner Bros. / Universal Pictures