Co nowego na 4K UHD? – „Czas Apokalipsy”, „Zielony Rycerz”, „Nieoszlifowane diamenty” i inne

Wśród ostatnich zapowiedzi wydań 4K UHD znalazło się kilka nowych produkcji takich jak „Zielony Rycerz” oraz sporo klasyków takich jak „Pół żartem, pół serio” i „Czas Apokalipsy”. Nie zabrakło też preorderów na steelbooki i wydania kolekcjonerskie. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Zielony Rycerz” trafi na 4K UHD

Studio A24 wspólnie z domowym oddziałem wytwórni Lionsgate zapowiedziało, że 12 października zadebiutują wydania 4K UHD z filmem „Zielony Rycerz” wyreżyserowanym przez Davida Lovery'ego, w którym zagrali Dev Patel, Alicia Vikander i Joel Edgerton. Produkcja dostępna będzie na płytach Ultra HD Blu-ray z systemem obrazu Dolby Vision i dźwiękiem Dolby Atmos. Preorder na wydanie wystartował już w sklepach Amazon, Target i Hdmoviesource.

Zielony rycerz wydanie 4K UHD

Animacja „Injustice” i „Old” w październiku 4K UHD

Domowy oddział studia Warner Bros. zapowiedział z kolei, że 19 października swoją premierę będzie miało wydanie 4K UHD z animacją „Injustice”. Produkcja osadzona w alternatywnej wersji uniwersum DC Comics, w której Joker podstępem zmusił Supermana do zabicia ciężarnej Lois Lane i dopuszczenia do atomowego wybuchu, który zniszczył Metropolis, doczeka się prezentacji w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 oraz oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. Wydanie pojawiło się w ofercie sklepów Amazon i Hdmoviesource.

W tym czasie studio Universal poinformowało, że na 19 października przygotuje swoją premierę wydania 4K UHD z filmem „Old”. Najnowsza produkcja od M. Night Shyamalana trafi na płyty Ultra HD Blu-ray w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10 oraz dźwiękiem Dolby Atmos.

Injustice wydanie 4K UHD 295341_front.jpg

„Nieoszlifowane diamenty” z Adamem Sandlerem na 4K UHD

W kończącym się tygodniu zapowiedzią kolejnego wydania 4K UHD zaskoczył nas także Criterion. Dystrybutor ujawnił, że na 23 listopada przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem „Nieoszlifowane diamenty”, który wyreżyserowali Joshua Safdie, Benny Safdie. Produkcja z Adamem Sandlerem w roli głównej dostępna będzie z systemem Dolby Vision i oryginalnym dźwiękiem Dolby Atmos. Swoje preordery na wydanie uruchomiły jak na razie sklepy Amazon i Hdmoviesource.

Dodajmy do tego zapowiedź od dystrybutora Scream Factory, który na 16 listopada planuje premierę wydania 4K UHD z horrorem „Krampus. Duch Świąt” z 2015 roku. Produkcja doczeka się obrazu z systemem Dolby Vision i DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder wystartował w sklepach Amazon i Hdmoviesource.

Nieoszlifowane diamenty wydanie 4K UHD Krampus wydanie 4K UHD

„Pół żartem, pół serio” i „Czas Apokalipsy” na 4K UHD

Na koniec przeglądu amerykańskiego rynku wspomnijmy jeszcze o tym, że Kino Lorber przygotowuje na pierwsze miesiące 2022 roku premierę wydania 4K UHD z filmem „Pół żartem, pół serio”, którego gwiazdą była Marilyn Monroe.

Wielu fanów kina ucieszy zapewne także informacja o zbliżającym się debiucie wydania 4K UHD z kultowym filmem „Czas Apokalipsy”. Produkcja ma trafić na nośnik Ultra HD Blu-ray już 19 października, a w ofercie dostępny będzie limitowany steelbook. Dodajmy, że płyta zapewni widzom system obrazu Dolby Vision i dźwięk Dolby Atmos. Preorder na wydanie wystartował już w sklepach Best Buy i Hdmoviesource.

Czas apokalipsy steelbook 4K UHD

Kolekcja Śródziemia i inne preordery

W sklepach Target, Amazon i Hdmoviesource pojawiły się też pierwsze zapowiedzi kolekcjonerskiego wydania zbierającego trylogie „Władcy Pierścieni” i „Hobbita”.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się wydania z filmami: „Candyman”, „Wzgórza mają oczy”, „Protegowana” (premiera 19 października) i „Legion samobójców: The Suicide Squad” (premiera 26 października).

Kolekcja Śródziemia wydanie 4K UHD

Steelbooki z Potworami Universala i kolejne filmy Disneya

Na brytyjskim rynku Zavvi rozpoczęło zbieranie zamówień na pierwsze steelbooki z kolekcji Potworów. W ostatnich dniach wystartowały preordery na filmy „Dracula” oraz „Frankenstein”.

Brytyjski oddział Disneya dorzucił do tego zapowiedzi wydań 4K UHD ze swoimi kolejnymi produkcjami katalogowymi. Tym razem padło na animacje „Iniemamocni 2” (premiera 27 września), „Ralph Demolka w internecie” (premiera 4 października) oraz film aktorski „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” (premiera 4 października).

Dracula steelbook 4K UHD Frankenstein steelbook 4K UHD

„Jeden gniewny człowiek” i „Wonder Woman” w steelbookach

Hiszpanie doczekali się zapowiedzi steelbooka z filmem „Jeden gniewny człowiek”, zbiorczego steelbooka z filmową serią o Wonder Woman oraz standardowego wydania 4K UHD z filmem „Reminiscencja”. We Francji również zapowiedziano premierę steelbooka z filmowymi przygodami bohaterki granej przez Gal Gadot oraz uruchomiono preorder na kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z filmem „Battle Royale”.

Niemiecki Media Markt zapowiedział z kolei wydania 4K UHD z filmami „Martwe zło” (premiera 21 października), „Spragnieni miłości”, „Happy Together” (premiera 25 listopada), „Drive” (premiera 10 grudnia), „Old” (Amazon) i steelbooka z Czarną Wdową (premiera 23 września).

Jeden gniewny człowiek 4K UHD

Październikowe zapowiedzi Galapagos z pierwszymi preorderami

Na polskim rynku nie doczekaliśmy się żadnych nowych zapowiedzi w ostatnich dniach, ale odnotujmy, że w sklepie DVDmax pojawiły się preordery na wydania 4K UHD z filmami „Skazani na Shawshank” oraz „Mechaniczna pomarańcza”, których debiut w październiku potwierdzaliśmy kilka tygodni temu. Pojawiła się też zapowiedź polskiego wydania zbiorczego z trylogiamiWładcy Pierścieni” i „Hobbita.

Skazani Shawshank 4K UHD Mechaniczna pomarańcza 4K UHD

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. MGM / Netflix / Lionsgate