Co nowego na 4K UHD? – „Drive”, „Wstrząsy” i inne

Co wydarzyło się na rynku wydań 4K UHD w ostatnich siedmiu dniach? Dowiedzieliśmy się między innymi o nadciągających premierach wydań z filmami „Gliniarz z Beverly Hills”, „Wstrząsy”, a także „Drive”. Nie zabrakło też informacji o kolejnych steelbookach i edycjach kolekcjonerskich. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Gliniarz z Beverly Hills” i „Książę w Nowym Jorku” w grudniu na 4K UHD

Studio Paramount Pictures oficjalnie potwierdziło, że 1 grudnia w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafią wydania 4K UHD z filmami „Gliniarz z Beverly Hills” i „Książę w Nowym Jorku”, których gwiazdorem jest Eddie Murphy. W obydwu produkcjach znajdziemy nowy transfer w rozdzielczości 4K z systemem obrazu HDR10. W przypadku produkcji „Książę w Nowym Jorku” obok standardowej edycji w plastikowym opakowaniu do sprzedaży trafi także limitowany steelbook: (Amazon, Target, Hdmoviesource). Preorder na standardowe wydania wystartował w sklepach: „Gliniarz z Beverly Hills” – Amazon, Hdmoviesource – i „Książę w Nowym Jorku” – Amazon, Hdmoviesource.

91QNa09If1L._SL1500_.jpg

„Wstrząsy” i inne horrory na 4K UHD

Arrow ujawnił swoje grudniowe premiery, wśród których znalazła się zapowiedź wydania 4K UHD z horrorem „Wstrząsy”. Film zadebiutuje na 4K już 15 grudnia, a preordery pojawiły się w sklepach Amazon i Hdmoviesource. Swoje premiery na nośniku 4K UHD zapowiedziało także kilku mniejszych dystrybutorów ze Stanów Zjednoczonych. Na 24 listopada firma Vinegar Syndrome zaplanowała premierę wydania 4K UHD z filmem fantasy „Władca zwierząt” z 1982 roku, Blue Underground ujawniło, że pracuje nad nowym remasterem animowanego filmu Ralpha Bakshiego „Fire and Ice” z 1983 roku, który ma pojawić się na nośniku 4K początkiem przyszłego roku. Dystrybutor Shout Factory zaplanował natomiast na 2021 rok wydanie 4K UHD z kultowym horrem „Armia ciemności” z 1992 roku.

91Vq3OEe0PL._SL1500_.jpg

„Szeregowiec Ryan” i „Interstellar” w steelbookach oraz „Drive” na 4K UHD

Na 6 października sklep Hdmoviesource zapowiedział natomiast premiery steelbooków z filmami „Szeregowiec Ryan” i „Interstellar”, a na 3 listopada steelbook z musicalem „Grease”. Na pozostałe preordery w amerykańskich sklepach złożyły się natomiast filmy: pakiet „Jumanji” (Amazon, Hdmoviesource), pakiet „Bez litości” (Hdmoviesource, Target), serial „Czarnobyl” (Amazon) i „Nowi mutanci” (Hdmoviesource).

Pojawiły się też pierwsze informacje, że ​​Sony planuje w końcu wypuścić na rynek wydanie 4K UHD z filmem „Drive” z Ryanem Goslingiem w roli głównej. Wydanie ma pojawić się w sprzedaży pod koniec tego roku lub na początku 2021 roku.

EidHkNBUwAA3heo.jpg

„Jak zabić starszą panią” na 4K UHD

StudioCanal ogłosiło, że 9 listopada w Wielkiej Brytanii zadebiutuje wydanie 4K UHD z filmem „Jak zabić starszą panią” z 1955 roku, w którym główne role zagrali Alec Guinnes, Peter Sellers i Herbert Lom. Na brytyjskim rynku tydzień rozpoczął się od startu preordera na steelbooka 4K UHD z trzecim sezonem serialu „Westworld”, jednak po jego uruchomieniu sklep Zavvi zmienił specyfikację wydania i obecnie widnieje on w ofercie jako steelbook Blu-ray.

91oNdBNwOvL._AC_SL1500_.jpg

„Hellboy: Złota armia” i „Przyczajony tygrys, ukryty smok” w steelbookach z polską wersją

W sobotę na Zavvi wystartował z kolei preorder na kolekcjonerskiego steelbooka 4K UHD z filmem „Hellboy: Złota armia”, a dzisiaj przed godziną 19:00 pojawiła się możliwość składania zamówień na metalową edycję 4K UHD z produkcją „Przyczajony tygrys, ukryty smok”. W obydwu tych tytułach na płytach 4K znajdzie się polska wersja językowa w postaci lektora i napisów. Pojawiła się też zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „U progu sławy” z 2000 roku, ale data premiery nie została jeszcze ujawniona. Sklep Zavvi umożliwił także składanie zamówień na kolekcjonerkę z horrorem „Wstrząsy”.

 cthd_4k_1.jpg 12701017-4234802565037482.jpg

„Serpico”, „Niepamięć” i „Grinch: Świąt nie będzie” w steelbookach

Niemcy doczekali się natomiast swoich preorderów na wydania 4K UHD z filmem „Scooby-Doo”, steelbooka z produkcją „Serpico”. Niemieckie oddziały sklepów MediaMarkt i Saturn dorzuciły do tego swoje preordery filmów „The Witch Next Door”, „Wspaniała przygoda Billa i Teda” (MM i Saturn) i wspomnianego steelbooka z produkcją „Serpico”. We Francji pojawiły się w tym czasie preordery na steelbooki 4K UHD z filmami „V jak Vendetta”, „Niepamięć” oraz „Grinch: Świąt nie będzie”. Hiszpanie z kolei na 6 listopada zapowiedzieli kompletną sagę „Resident Evil”.

8198m9RDtSL._AC_SL1500_.jpg

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Lionsgate / Sony Pictures / Paramount Pictures