Co nowego na 4K UHD? – „Free Guy”, „Zielony rycerz”, „Bękarty wojny” i inne

W ostatnich dniach pojawiły się kolejne zapowiedzi wydań 4K UHD z kinowymi premierami oraz klasycznymi produkcjami z katalogów amerykańskich wytwórni. Nie zabrakło też preorderów na steelbooki i wydania kolekcjonerskie, w których znajdziemy polską wersję językową. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Free Guy” w październiku na 4K UHD

Domowy oddział studia Disney poinformował o dacie premiery fizycznych wydań z filmem „Free Guy”. Premiera fizycznych wydań z filmem „Free Guy” została zaplanowana na 12 października. Film doczeka się wydania 4K UHD, a na płycie Ultra HD Blu-ray obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K wspomagany systemem obrazu HDR10. Dźwiękowe wrażenia zapewni widzom oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Preorder na wydanie pojawił się w sklepie Hdmoviesource.

„Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” i „Wyrzutki” na 4K UHD

Amerykański dystrybutor Kino Lorber ujawnił z kolei, że przygotowuje wydanie na 4K UHD z filmem „Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj” wyreżyserowanym przez Martina McDonagha, którego gwiazdami są Colin Farrell, Brendan Gleeson, Ralph Fiennes, Clémence Poésy i Thekla Reuten. Premiery wydania możemy spodziewać się na początku przyszłego roku. Potwierdzono też, że 23 listopada swoją premierę będzie miało wydanie 4K UHD z horrorem „Inwazja porywaczy ciał” z 1978 roku, w którym zagrali Donald Sutherland, Brooke Adams, Jeff Goldblum i Veronica Cartwright. Specyfikacja płyty ujawnia, że film otrzyma odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. W przypadku ścieżki dźwiękowej płyta zaoferuje format DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder na wydanie uruchomił w ostatnich dniach sklep Hdmoviesource.

Studio Warner Bros. potwierdziło natomiast, że przygotowuje wydanie 4K UHD z filmem „Wyrzutki” z 1983 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Produkcja ma trafić na płyty już 9 listopada. Film trafi także do sprzedaży w innych krajach, ale za jego dystrybucję będzie odpowiadał na innych rynkach takich jak Wielka Brytania, Australia i Niemcy dystrybutor Studio Canal. W Stanach Zjednoczonych zbieranie zamówień na wydanie rozpoczął sklep Hdmoviesource.

Inwazja porywaczy ciał 4K UHD Wyrzutki 4K UHD

„Zielony rycerz”, „Czarna Wdowa” i inne preordery z USA

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się w ostatnich dniach: „Prisoners of the Ghostland”, „Polowanie na czerwony październik” (Amazon, Best Buy) „Życie Carlita” (Best Buy, Amazon), „Działa Navarony”, „Zielony rycerz” (premiera 12 października), „Rodzinka rządzi” (Hdmoviesource, Best Buy), „Noc oczyszczenia: Żegnaj Ameryko” (Hdmoviesource, Best Buy), Columbia Classics Collection: Volume 2 (Hdmoviesource, Best Buy), „Bękarty wojny” w steelbooku (Hdmoviesource, Best Buy), Czarna Wdowa” w steelbooku, Kosmiczny mecz: Nowa era” w steelbooku.

Kosmiczny mecz: Nowa era

Kolekcjonerskie wydania z „Bękartami wojny” z polską wersją

W Wielkiej Brytanii ruszyły preordery na wydania 4K UHD z filmem „Bękarty wojny”. Produkcja wyreżyserowana przez Quentina Tarantino doczeka się aż czterech edycji, w tym jednej standardowej oraz trzech kolekcjonerskich ze steelbookiem i masą dodatków w postaci plakatów, pocztówek i innych gadżetów (wersja 1, wersja 2 i wersja kompletna). Premierę wydań zapowiedziano na 18 października. Co warte podkreślenia, na płycie 4K UHD z filmem mają znaleźć się polskie napisy.

Bękarty wojny 4K UHD

Swoje preordery otrzymały także: wydanie 4K UHD z filmem „Mechaniczna pomarańcza”, która również będzie dostępna z polską wersją językową (lektor i napisy), steelbook z produkcją „Krzyk”, a także kolekcjonerskie wydania z filmami „Życie Carlita” (wydanie standardowe), „Battle Royale”, „Wzgórza mają oczy” oraz „Wyrzutki”.

Disney dorzucił do tego preorder na brytyjskie wydanie 4K UHD z filmem „Niezniszczalny”, który ma debiutować 11 października, oraz tamtejsze wydanie Ultra HD Blu-ray z filmem „Czarna Wdowa” (premiera 13 września). Zavvi dodało do tego preorder na limitowanego steelbooka z widowiskiem Marvela. Z okazji kinowej premiery wystartował natomiast preorder na wydanie 4K UHD z horrorem „Candyman”.

Czarna Wdowa steelbook 4K UHD

„Wyprawa do dżunglii „Free Guyw grudniu w Europie

Na pozostałych rynkach europejskich we Francji pojawiła się zapowiedź steelbooka z horrorem „Halloween” i standardowych wydań z produkcjami „Wyprawa do dżungli” (premiera 3 grudnia) i „Free Guy” (premiera 10 grudnia). Włosi doczekali się zapowiedzi wydania 4K UHD z animacją „Krudowie: Nowa era”. Hiszpanie dorzucili do tego preordery na steelbooki 4K UHD z filmami „Reminiscencja” i „Czarna Wdowa”. W przypadku produkcji Marvela pojawiła się też zapowiedź standardowej edycji.

Wyprawa do dżungli 4K UHD Free Guy 4K UHD

„Szybcy i wściekli 9” i „Obecność 3” w steelbookach

Na niemieckim rynku zapowiedzi sprowadziły się w ostatnim tygodniu do preorderów na wydania 4K UHD z filmami: „Catweazle”, „Kapitan”, „Martwe zło” (Amazon, Media Markt), „Bodyguard i żona zawodowca” w standardowym wydaniu i steelbooku, „Krudowie 2: Nowa era”, Czarna Wdowa” w steelbooku, Dracula” w steelbooku, Frankenstein” w steelbooku, Niewidzialny człowiek” w steelbooku, Wilkołak” w steelbooku, Bękarty wojny” w steelbooku, „Krzyk” w steelbooku, Wonder Woman” seria w steelbooku, Szybcy i wściekli 9” w steelbooku, Obecność 3” w steelbooku, „Nocny portier” w trzech wersjach: wersja A, wersja B, wersja C.

Frankenstein 4K UHD steelbook Dracula steelbook 4K UHD

„Szybcy i wściekli 9” z dwoma steelbookami 4K UHD w Polsce

Na polskim rynku pojawiły się kolejne informacje na temat wydań 4K UHD z filmem „Szybcy i wściekli 9”. W uzupełnieniu do informacji, które publikowaliśmy w zeszłym tygodniu, dowiedzieliśmy się, jakich wydań doczekamy się na polskim rynku.

Pod koniec października polski dystrybutor Filmostrada wypuści do sklepów polskie wydania z dziewiątą częścią popularnej serii „Szybcy i wściekli”. Produkcja doczeka się wydań na każdym z trzech nośników, a na 4K UHD dostępne będą aż trzy edycje, w tym dwa steelbooki.

Szybcy i wsciekli 9 4K Steelbook Szybcy i wsciekli 9 4K Steelbook

Szybcy i wsciekli 9 4K UHD

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. 20th Century Studios / Universal Pictures / Focus Features /Marvel