Co nowego na 4K UHD? - Godzilla w steelbooku, Hellboy 2, Pole marzeń i inne

Kończący się tydzień oprócz standardowych nowości przyniósł nam także zapowiedzi kilku ciekawych steelbooków 4K UHD, a wśród katalogowych pre-orderów znalazły się też dwa klasyczne tytuły z lat 80. i 90., w których główne role zagrali Kevin Costner i Kurt Russell. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Spider-Man i Mary Poppins w marcu na 4K UHD

W oczekiwaniu na emocje związane z Oscarami rynek wydawniczy zwolnił nieco tempo i po kilku intensywniejszych tygodniach pozwolił nam na złapanie małego oddechu. Za oceanem dystrybutorzy w kończącym się tygodniu zapowiedzili oficjalnie jedynie trzy premiery, z czego dwie przypadną na marzec, a jedna na maj.

19 marca będzie dobrym dniem zarówno dla fanów Spider-Mana, jak i nowej Mary Poppins, granej przez Emily Blunt. Do sprzedaży trafią wtedy wydania 4K UHD z animacją Spider-Man Uniwersum od Sony, a Disney wypuści na rynek swoją nową wersję filmowych przygód popularnej bohaterki, która zagościła pierwszy raz na dużym ekranie w 1964 roku. Obydwie produkcje wyposażone będą w oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie HDR10.

Trzecim tytułem, który doczekał się w tym tygodniu oficjalnego potwierdzenia premiery, jest produkcja Helikopter w ogniu, wyreżyserowana przez Ridleya Scotta. Zgodnie z wcześniejszymi przeciekami wydanie, za które odpowiada Sony Pictures, trafi do amerykańskich klientów 7 maja i będzie zawierało dwie wersje filmu: kinową i rozszerzoną, a każda z nich otrzyma zupełnie nowy transfer z systemem HDR oraz oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Warto też przypomnieć, że wydanie będzie wyposażone w polską wersję językową.

Jeśli natomiast chodzi o pre-ordery, to amerykański Amazon uruchomił w końcu zbieranie zamówień na zbiorcze wydanie 4K UHD z animacjami Hellboy: Krew i żelazo oraz Hellboy: Miecz burz, które trafi na rynek 2 kwietnia. Amerykanie doczekali się także zapowiedzi wydania 4K UHD z animacją Jak wytresować smoka 3, która weszła w ten piątek do kin. Oczywiście, jak na razie nie ujawniono jeszcze, kiedy możemy spodziewać się jej premiery na fizycznych nośnikach.

„Godzilla” i „Helikopter w ogniu” w steelbookach

Powyższe zapowiedzi uzupełnił sklep BestBuy.com, który pokazał, jak będą prezentowały się jego limitowane steelbooki 4K UHD z filmami: Aquaman i King Kong, a także zapowiedział steelbooka z animacją Jak wytresować smoka 3 i filmami: Godzilla z 1998 roku i Helikopter w ogniu. Wygląd dwóch ostatnich tytułów, które ukażą się nakładem Sony Picutres, nie został jeszcze ujawniony.

6318801_sa.jpg

Na koniec przeglądu amerykańskiego rynku warto jeszcze wspomnieć, że Fox zdecydował o opóźnieniu premiery jubileuszowego wydania 4K UHD z filmem Obcy. Film miał trafić do amerykańskich sklepów 2 kwietnia, ale jego premiera została przesunięta na 23 kwietnia. Opóźnienie odbije się również na innych rynkach europejskich. W UK film trafi do sklepów dzień wcześniej, a we Francji zadebiutuje 24 kwietnia.

„Pole marzeń” i „Ognisty podmuch” w maju trafią na 4K UHD

Z nieoficjalnych informacji dowiedzieliśmy się natomiast, że studio Universal przygotowuje wydania 4K UHD z filmami Pole marzeń (1989) i Ognisty podmuch (1991). Pierwszy z nich ma zadebiutować w USA 7 maja, a drugi – 14 maja.

„Cold Pursuit” dostanie steelbooka

W tym czasie na brytyjskim rynku wystartował pre-order na wydania 4K UHD z filmem Cold Pursuit, w którym główną rolę zagrał Liam Neeson. Produkcja ta doczekała się standardowego wydania za sprawą sklepu Amazon.co.uk, a w piątek nieco niespodziewanie sklep Zavvi.com rozpoczął zbieranie zamówień na limitowanego steelbooka. Sklep ujawnił również, że Cold Pursuit zadebituje na angielskim rynku 16 czerwca bieżącego roku.

Poznaliśmy też oficjalną okładkę angielskiego wydania z filmem Mary Poppins powraca, którego premiera została zapowiedziana na 15 kwietnia. Możecie ją zobaczyć poniżej.

  81Eajj8RdFL._SL1500_.jpg

Niewiele działo się także za naszą zachodnią granicą. Niemniej warto odnotować, że Niemcy dostali natomiast swój pre-order na wydanie 4K UHD z filmem Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie, które trafi do ich sklpeów 18 kwietnia. Włosi z kolei doczekali się wreszcie zapowiedzi wydania 4K UHD z filmem Dziewczyna w sieci pająka, który zadebiutuje na tamtejszym rynku 6 marca.

Francuzi potwierdzają premierę filmu „Ognisty podmuch”. „Hellboy 2” również w maju

Najlepszych zapowiedzi, jeśli chodzi o europejskie rynki, tym tygodniu zapewnili nam bezsprzecznie Francuzi, którzy za pośrednictwem swojego oddziału sklepu Amazon potwierdzili, że 15 maja możemy spodziewać się edycji 4K UHD z filmem Ognisty podmuch. Dowiedzieliśmy się też, że tego samego dnia do sklepów we Francji ma trafić film Hellboy: Złota Armia.

„Dziewczyna w sieci pająka” doczeka się polskiej edycji na 4K UHD

Jeśli natomiast chodzi o polskie wydania 4K UHD, to ostatnie siedem dni nie przyniosły nam, co prawda, żadnych oficjalnych komunikatów od dystrybutorów, ale dzięki sklepowi Empik.com dowiedzieliśmy się, że na marzec Imperial oprócz wydań 4K UHD z filmem Bohemian Rhapsody przygotował również edycje 4K UHD z filmem Dziewczyna w sieci pająka. Produkcja zadebiutuje w naszych sklepach już 6 marca, a w ofercie będzie dostepne standardowe wydanie w plastikowym opakowaniu typu amaray. Na płycie UHD znajdziemy obraz w systemie HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos, a w przypadku polskiej wersji możemy liczyć na lektora w systemie Dolby Digital 5.1 oraz napisy.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Universal Pictures