Co nowego na 4K UHD? – „Halloween. Finał”, „Amsterdam”, „Terrifier 2”, „Casablanca” i inne

Ostatni tydzień nie obfitował w zbyt wiele oficjalnych zapowiedzi od dystrybutorów. Nie mieliśmy też do czynienia z wysypem preorderów. Mimo wszystko pojawiło się kilka ciekawych informacji o nadchodzących produkcjach i zapowiedzi kolekcjonerskich edycji. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Halloween” i „Amsterdam” jeszcze w tym roku na 4K UHD

Domowy oddział wytwórni Universal Pictures zapowiedział, że jeszcze w tym roku wypuści na rynek wydanie 4K UHD z ostatnią częścią trylogii „Halloween”. Produkcja zatytułowana „Halloween. Finał” trafi na płyty dokładnie 27 grudnia. Na płycie Ultra HD Blu-ray znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Obok standardowej edycji (Amazon, Hdmoviesource) do sprzedaży trafi też steelbook (Hdmoviesource). Tego samego dnia do sprzedaży trafi też zbiorcze wydanie (Amazon, Hdmoviesource) z wszystkimi trzema filmami nowej serii.

Z kolei domowy dział 20th Century Studios zapowiedział, że na 6 grudnia przygotowuje debiut edycji 4K UHD z filmem „Amsterdam” w reżyserii Davida O. Russela, w którym zagrali Christian Bale, Margot Robbie, John David Washington i Anya Taylor-Joy. Na płycie obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 i oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Preorder pojawił się w sklepach Amazon, Hdmoviesource.

14583-2-min.jpg 717JKn8yVuL._SL1354_-min.jpg

Kolejne zapowiedzi 4K UHD Blue Underground i Kino Lorber

Tymczasem swoje zapowiedzi na luty 2023 roku ogłosił dystrybutor Blue Underground. Na drugi miesiąc przyszłego roku wydawca zapowiedział premierę wydań 4K UHD z filmami „Marquis de Sade: Justine” z 1969 roku oraz „Eugenie” z 1970 roku. W obydwu przypadka będziemy mieli do czynienia z odrestaurowanym obrazem na bazie oryginalnego negatywu wspomaganym systemem Dolby Vision.

Najnowszą zapowiedzią od studia Kino Lorber został natomiast film „Robak” z 2006 roku w reżyserii Williama Friedkina z Ashley Judd w roli głównej. Produkcja doczeka się nowego remastera w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Dodajmy też, że fanów horroru „Terrifier 2”, który święci triumfy w amerykańskich kinach, ucieszy fakt zapowiedzi kolekcjonerskiego wydania 4K UHD z tą produkcją, która dostępna będzie w sieci BestBuy.

Nie mamy natomiast dobrych wiadomości z brytyjskiego podwórka. W minionym tygodniu Brytyjski Instytut Filmowy poinformował o anulowaniu premiery wydania 4K UHD z animowanym filmem „Wzgórze królików” z 1978 roku. Edycja miała pojawić się w sprzedaży 27 lutego 2023 roku.

325794_front-min.jpg 6524722_sd-min.jpg

Casablanca” i „Czarny Adam” w steelbookach na 4K UHD

Włosi zaczęli zbierać preordery na swoje wydanie 4K UHD z filmem „Czarny Adam” i doczekają się zarówno standardowej edycji, jak i steelbooka. Dodatkowo ruszył preorder na steelbooka Ultra HD Blu-ray z filmem „Casablanca”, który ma trafić do sprzedaży już 24 listopada. Hiszpanie dorzucili do tego swoją zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „Kino Paradiso”. W Niemczech również zapowiedziano premierę wydania 4K UHD z „Czarnym Adamem”.

Ostatni tydzień ponownie nie przyniósł żadnych nowych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

81ifpF46nzL._SL1500_-min.jpg 81cVwwlm6OL._SL1500_-min.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Bloody Disgusting / Universal Pictures / Warner Bros. / Disney