Co nowego na 4K UHD? – „Jack Ryan”, „Naiwniak”, „Carrie”, „8. Mila” i inne

Jakie nowości na rynku wydań 4K UHD przyniósł ostatni tydzień? Pojawiła się porcja nowych zapowiedzi od dystrybutorów, wśród których ponownie znalazły się nie tylko filmy, ale także seriale oraz porcja kolejnych preorderów na limitowane wydania. Nie zabrakło też wydań z polską wersją językową. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Samoloty, pociągi i samochody” i serialowy „Jack Ryan” na 4K UHD

Domowy oddział studia Paramount Pictures zapowiedział na 22 listopada premierę wydania 4K UHD z filmem „Samoloty, pociągi i samochody” (Amazon, Hdmoviesource), którego gwiazdami są John Candy i Steve Martin. Na płycie obecny będzie odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Paramount Pictures zaskoczył dodatkowo miłośników fizycznych nośników i przygód Jacka Ryana, zapowiadając premierę wydań 4K UHD z dwoma pierwszymi sezonami serialu, którego gwiazdorem jest John Krasinski. Premierę obydwu sezonów zapowiedziano na 1 listopada. Sezon 1 (Amazon, Hdmoviesource), sezon 2 (Amazon, Hdmoviesource).

81m23gweHGL._SL1500_-min.jpg 71sSUfwjUGL._SL1000_-min.jpg

Długi postój na Park Avenue” i „Naiwniak” w grudniu na 4K UHD

Tymczasem Kino Lorber również zapowiedziało kolejne ze swoich premier na nośniku Ultra HD Blu-ray. Tym razem amerykański dystrybutor ujawnił, że 20 grudnia do sprzedaży trafi edycja 4K UHD z filmem „Długi postój na Park Avenue” z 1974 roku. Produkcja będzie dostępna w wersji odrestaurowanej na podstawie oryginalnego negatywu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

Na 27 grudnia zapowiedziano natomiast debiut wydania 4K UHD z filmem „Naiwniak” z 1994 roku, w którym zagrali Paul Newman i Bruce Willis. Na płycie obecny będzie odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K, którego remaster wykonało w 2020 roku studio Paramount Pictures. Obraz zostanie wzbogacony o system Dolby Vision.

15201_tn-min.jpg 15208_tn-min.jpg

Carrie” w steelbooku na 4K UHD i inne horrory

Swoją listę premier października ujawnił w ostatnich dniach dystrybutor Vinegar Syndrome. Edycji na 4K UHD doczekają się filmy „Wilkołak kontra kobieta-wampir” (Amazon, Hdmoviesource) oraz „Teksańska masakra piłą mechaniczną 2” (Amazon, Hdmoviesource). Dodajmy, że dystrybutor Blue Underground ogłosił, że przygotowuje swoje wydanie 4K UHD z filmem „Justine” z 1969 roku. Premiery filmu możemy oczekiwać na początku przyszłego roku.

Grudniowe zapowiedzi ujawnił też Scream Factory. Wśród tytułów, które doczekają się edycji na nośniku Ultra HD Blu-ray, znalazły się filmy: „Czarne święta” (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource), „Gry wojenne” (Amazon, Hdmoviesource) oraz „Carrie” w wersji standardowej (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource) i steelbooku (Amazon, Hdmoviesource). Na grudzień zapowiedziano też animacje „ParaNorman” (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource) oraz „Koralina i tajemnicze drzwi” (Amazon, Hdmoviesource), które doczekają się wydań standardowych i steelbooków „ParaNorman” (Amazon, Hdmoviesource) i „Koralina i tajemnicze drzwi” (Amazon, Hdmoviesource).

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się wydania 4K UHD z: „Marcel the Shell with Shoes On”, „Pulp Fiction” (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource) również w steelbooku (Amazon, Hdmoviesource), „Nieśmiertelny” (Amazon, Hdmoviesource) również w steelbooku (BestBuy, Hdmoviesource), „Zombie express” (Amazon, Hdmoviesource) oraz kolekcja Sonica w steelbookach.

710a4vSu0WL._SL1500_-min.jpg 81uP3I4dMOL._SL1500_-min.jpg

Pulp Fiction” i  „8. Mila” w steelbookach 4K UHD

Brytyjczycy rozpoczęli w ostatnich dniach zbieranie zamówień na wydania 4K UHD (Amazon, Zavvi) z filmem „Pulp Fiction” w reżyserii Quentina Tarantino. Zapowiedziano też limitowany steelbook, który trafił do oferty sklepów Amazon i Zavvi. Anglicy doczekali się też swoich preorderów na wydanie 4K UHD z filmem „Królowa wojownik”, który gości aktualnie w kinach (Amazon, Zavvi). Pojawiła się także zapowiedź steelbooka 4K UHD z filmem „Niebo nad Berlinem”. Zbieranie zamówień rozpoczęły sklepy Amazon i Zavvi. Dodatkowo sklep Zavvi dorzucił do tego swój preordera na kolekcjonerskie wydanie 4K UHD z filmem „8. Mila”. Premierę edycji ze steelbookiem i dodatkami zapowiedziano na 14 listopada. Warto odnotować, że na płycie Ultra HD Blu-ray w wydaniu brytyjskim obecna będzie polska wersja językowa w postaci napisów.

3hvu1853-min.jpg

Halloween 3: Sezon czarownic” w limitowanych wydaniach

Na pozostałych rynkach europejskich we Francji pojawiły się zapowiedzi wydań z filmami: Pulp Fiction (również w steelbooku), Podwójne zagrożenie, Christine, steelbook z filmem Dzień świstaka, Na linii ognia oraz goszczącym w kinach horrorem Uśmiechnij się.

Włosi dorzucili do tego swoją zapowiedź trzeciej odsłony serii Columbia Classics. W Niemczech z kolei pojawiły się preordery na wydania 4K UHD z filmami: „Świat Wayne’a”, „Trzy tysiące lat tęsknoty” oraz serią „John Wick” w steelbooku. Zapowiedziano też limitowane miediabooki z horrorem „Halloween 3: Sezon czarownic” (wersja A, wersja B, wersja C, wersja D, wersja E, wersja F).

710EFjo3EjL._SL1500_-min.jpg 81ItCpgUPNL._AC_SL1500_-min.jpg

W tym tygodniu zabrakło doniesień na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. MGM / Paramount Pictures / Sony Pictures / Universal Pictures