Co nowego na 4K UHD? – „Jojo Rabbit”, „Parasite”, steelbooki Marvela i inne

Ostatni tydzień przyniósł nam mniej pre-orderów i zapowiedzi wydań 4K UHD, ale wśród nich pojawiły się takie, które z pewnością zainteresują miłośników steelbooków i kolekcjonerskich edycji. Sprawdźcie wszystkie nowości, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Wyspa tajemnic” w nowym steelbooku

Ze względu na to, że w ostatnim tygodniu uwagę miłośników wydań fizycznych przyciągały przede wszystkim promocje z okazji Black Friday, dystrybutorzy powstrzymali się od publikowania oficjalnych komunikatów na temat nadciągających premier z wydaniami 4K UHD. Jedynym wyjątkiem okazało się studio Paramount Pictures, które ogłosiło, że z okazji zbliżającej się 10. rocznicy kinowej premiery filmu „Wyspa tajemnic” do sprzedaży trafi steelbook 4K UHD. Premierę metalowego wydania z filmem w reżyserii Martina Scorsese zapowiedziano na 11 lutego 2020 roku. Na płycie 4K UHD najprawdopodobniej znajdzie się oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD MA 5.1 i obraz w systemie Dolby Vision. Pre-order na wspomnianego steelbooka z filmem uruchomiły już sklepy Amazon.com, BestBuy.com i Hdmoviesource.com.

Kolekcjonerka „Krainy lodu II” oraz „Queen & Slim” i inne kinowe premiery z pre-orderami

Jeśli jesteśmy już przy sklepowych gigantach z amerykańskiego rynku, to wspomnijmy, że amerykański Amazon uruchomił jeszcze pre-order na edycję 4K UHD z wchodzącym właśnie do kin filmem „Queen & Slim” (brak daty premiery), w którym główne role zagrali Daniel Kaluuya i Jodie Turner-Smith. Zapowiedź na tę produkcję pojawiła się również na Target.com i Hdmoviesource.com.

Sklep Hdmoviesource.com dorzucił do swojej oferty także pre-order na film „A Beautiful Day in the Neighborhood” z Tomem Hanksem w roli głównej i wstępnie zapowiedział, że jego premiery na fizycznych nośnikach możemy spodziewać się 18 lutego 2020 roku. Target z kolei pokazał swoje limitowane wydanie 4K UHD z animacją „Kraina lodu II” i uzupełnił ofertę o wspomniane w zeszłym tygodniu edycje 4K UHD z filmami „Jojo Rabbit” i „Chłopaki z sąsiedztwa” – wstępnie daty premier wyznaczone zostały na 18 i 25 lutego 2020 roku

t5psj4rj.jpg

Superbohaterowie w steelbookach od Zavvi

Zavvi wystartowało w ostatnich dniach z kolejnymi pre-orderami, wśród których znalazły się między innymi trzy tytuły na 4K UHD. Jako pierwszy do oferty sklepu powrócił pre-order na limitowanego steelbooka z filmem „Kapitan Ameryka: Pierwsze starcie” (premiera 27 stycznia 2020 roku). Następnego dnia wystartowało zbieranie zamówień na steelbooka z filmem Wonder Woman (premiera 9 grudnia), a w piątek ruszył pre-order na steelbooka 4K UHD z pierwszymi filmowymi przygodami Doktora Strange'a (premiera 26 grudnia). Dzisiaj z kolei do oferty sklepu powrócił limitowany steelbook z filmem Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz (premiera 10 lutego 2020 roku), a jutro będzie można ponownie składać zamówienia na steelbooka z trzecią częścią serii, czyli filmem Kapitan Ameryka: Wojna bohaterów.

Angielski Amazon w tym czasie rozpoczął zbieranie pre-orderów na standardowe edycje z filmami „Doktor Strange” (premiera 26 grudnia) i „Na noże” – pre-order na nowy film Riana Johnsona pojawił się także na Zavvi, ale jak na razie nie znamy jeszcze daty premiery wydania 4K UHD.

„Parasite” w trzech wydaniach i steelbook z „Jokerem”

Na pozostałych rynkach europejskich nowe zapowiedzi pojawiły się jedynie w Niemczech, gdzie Amazon zapowiedział aż trzy edycje 4K UHD z filmem „Parasite”. Koreańska produkcja nagrodzona Złotą Palmą na 72. MFF w Cannes doczeka się dwóch wariantów wydania w mediabooku (A i B) oraz jednego wydania nazwanego Ultimate Edition. Wszystkie trzy edycje trafią do sprzedaży 27 lutego 2020 roku, ale jak na razie Amazon.de nie umożliwił jeszcze składania zamówień.

Niemieckie sklepy Saturn i Media Markt ujawniły z kolei, jak będzie prezentował się na niemieckim rynku steelbook 4K UHD z filmem „Joker”, który zadebiutuje 12 marca. Saturn dodatkowo pokazał też okładkę standardowego wydania 4K UHD z filmem „Midway”.

h1gojs6f.jpg91aLHq2ZqtL._SL1500_.jpg

Kończący się tydzień nie przyniósł nam żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Paramount Pictures / CJ Entertainment