Co nowego na 4K UHD? – „Joker”, kolejne wydania z PL, „Top Gun” i inne

Dobiegający końca tydzień przyniósł nam oczywiście sporo zapowiedzi, ale dostarczył również pierwszych informacji o filmach, które mogą doczekać się wydań 4K UHD w najbliższych miesiącach. Sprawdźcie wszystkie nowości, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Uniwersalny żołnierz” również w USA

W przypadku oficjalnych komunikatów otrzymaliśmy jedynie informację od amerykańskiego oddziału Lionsgate, który potwierdził, że 5 listopada w Stanach Zjednoczonych do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD z filmem pod tytułem „Uniwersalny żołnierz” z 1992 roku, w którym główne role zagrali Jean-Claude Van Damme i Dolph Lundgren. Poznaliśmy specyfikację płyty oraz listę materiałów dodatkowych. Na płycie UHD znajdziemy odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD Master 5.1. Pre-order na wydanie z filmem „Uniwersalny żołnierz” wystartował już na Amazon.com. Kilka tygodni wcześniej informowaliśmy, że w Wielkiej Brytanii film zadebiutuje na 4K UHD już 4 listopada nakładem dystrybutora Studio Canal.

Amerykański Amazon uzupełnił zapowiedzi z tego tygodnia o pre-order na wydanie 4K UHD z goszczącym od piątku w kinach filmem „Zombieland: Kulki w łeb”.

„Czarownica 2” w steelbooku od BestBuy

Sklepy BestBuy.com i Hdmoviesource.com w tym czasie uruchomiły pre-ordery na kilka nowych standardowych edycji 4K UHD i kolejne steelbooki. Zapowiedzi standardowego wydania oraz steelbooka (Hdmoviesource) doczekała się już wyświetlana w kinach „Czarownica 2” (Hdmoviesource), a na nowe wydanie może liczyć „Aquaman” (Hdmoviesource). Drugi ze sklepów zapowiedział też, że wspomniany wcześniej film „Zombieland: Kulki w łeb” oprócz plastikowej edycji doczeka się także steelbooka. Sklep zapowiedział jeszcze amerykańską edycję 4K UHD z horrorem „Zabawa w pochowanego (premiera 3 grudnia) i pokazał, jak będzie prezentował się steelbook z filmem „Pewnego razu... w Hollywood”. Best Buy dorzucił do swojej oferty także wydanie 4K UHD z chińską animacją „Ne Zha” (premiera 28 stycznia 2020 roku), o której wspominaliśmy na początku października.

12799-3.jpg

„Top Gun” i kolejne animacje Disneya na 4K UHD?

W ramach plotek z amerykańskiego rynku pojawiły się pierwsze informacje o planowanych edycjach 4K UHD z takimi filmami jak „Cotton Club” z 1984 roku (premiera 12 grudnia) i „Top Gun” (premiera w 2020 roku). Mówi się, że w planach na początek przyszłego roku są także kolejne animacje Disneya, a w następnej kolejności na 4K UHD trafią: „Dawno temu w trawie”, „Odlot”, „WALL-E”, „Potwory i spółka”, „Uniwersytet potworny” i „Piękna i Bestia” (1991).

Nowa „Czarownica” również w kolekcjonerskim wydaniu

Wracając jeszcze do tematu premier ostatniego piątku, przenieśmy się na brytyjski rynek, gdzie tamtejszy oddział Disneya zasypał nas zapowiedziami wydań 4K UHD z nową „Czarownicą”. Produkcja z Angeliną Jolie oprócz standardowej edycji dostępna będzie także w limitowanym steelbooku, a także kolekcjonerce przygotowanej przez sklep Zavvi.

„Kształt wody”, „Godzilla II: Król potworów” i „Człowiek z blizną” z polską wersją

Jeśli jesteśmy już przy brytyjskim sklepie Zavvi, to nie możemy nie wspomnieć o kolejnej porcji innych steelbooków. Sklep rozpoczął tydzień od pre-ordera na steelbooka 4K UHD z filmem „Godzilla II: Król potworów”, który anonsowaliśmy w zeszłą niedzielę. W sobotę ruszyły zamówienia na steelbooka 4K UHD z filmem „Kształt wody” – przypomnijmy, że obydwie produkcje wyposażone są w polską wersję językową. Z kronikarskiego obowiązku odnotujmy, że w środę do oferty sklepu powróciły na moment steelbook i kolekcjonerka 4K UHD z filmem „Spider-Man: Daleko od domu”.

Angielski Amazon wzbogacił zapowiedzi o wydanie 4K UHD z filmem „Strażnicy” (premiera 25 listopada). Ten tydzień przyniósł też kolejną informację o polskiej wersji językowej w brytyjskim wydaniu. Zyskaliśmy potwierdzenie, że angielska edycja 4K UHD z filmem „Człowiek z blizną” zostanie wyposażona w polskie napisy i lektora.

„To 2” w steelbooku we Francji i „Łowca Androidów” w limitownej edycji we Włoszech

Niewiele natomiast działo się w ostatnich siedmiu dniach na pozostałych rynkach europejskich. Odnotujmy jednak, że Francuzi doczekali się swoich zapowiedzi edycji 4K UHD z horrorem „To: Rozdział drugi” (premiera 15 stycznia), który ukaże się zarówno w normalnej edycji, jak i steelbooku. Hiszpanie z kolei uruchomili już pre-ordery na tamtejsze wydania 4K UHD z filmami „Szybcy i wściekli 4”, „Szybcy i wściekli 5” i „Terminator: Ocalenie” (premiera 22 listopada). Włosi w tym czasie pokazali natomiast, jak będzie prezentowało się ich wydanie z filmem „Swobodny jeździec” (premiera 3 grudnia) i uruchomili pre-order na swojego nowego limitowanego steelbooka z filmem „Łowca Androidów” (premiera 4 grudnia).

71pTUlHcqVL._SL1500_.jpg

„Joker” i „Ad Astra” w niemieckich steelbookach

Dodajmy jeszcze na koniec zagranicznego przeglądu, że w Niemczech pojawiły się pre-ordery na steelbooki z filmami „Joker” (premiera 12 marca 2020 roku) i „Ad Astra” (premiera 29 lutego przyszłego roku) i wystartowały zamówienia na standardowe edycje z filmami „Czarownica” (premiera 24 października) oraz „Czarownica 2” (premiera 27 lutego 2020 roku). Niemieckie sklepy Media Markt i Saturn dorzuciły do tego swoje pre-ordery na steelbookaJokera” (Media Markt, Saturn) i zapowiedzianego w zeszłym tygodniu steelbooka z serią „Igrzyska śmierci” (Media Markt, Saturn).

„Terminator: Ocalenie” i „Rocketman” w Polsce na 4K UHD

Kończąc dzisiejszy przegląd, wspomnijmy jeszcze o polskim rynku, na którym swoje zapowiedzi na listopad ujawnił Imperial. Wśród premier przyszłego miesiąca w ofercie dystrybutora znajdzie się między innymi miejsce na wydania 4K UHD z filmami „Terminator: Ocalenie” i „Rocketman”. W przypadku pierwszego z filmów na płycie UHD znajdziemy obraz z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS-HD MA 5.1. Drugi z tytułów otrzyma z kolei ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W przypadku obydwu premier listopada od Imperiala na płytach znajdziemy też polskie napisy oraz lektora w formacie Dolby Digital 5.1.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj.20th Century Fox