Co nowego na 4K UHD? – „Jurassic World: Dominion”, „Rambo”, „Wiking”, „Doktor Strange 2” i inne

Kolejna porcja klasyków na 4K UHD, sporo preorderów na kinowe nowości takie jak „Jurassic World: Dominion” i wyczekiwana od miesięcy dawka wieści o polskich premierach na Ultra HD Blu-ray – tak można podsumować ostatni tydzień w świecie wydań 4K UHD. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Doktor Strange w multiwersum obłędu” i „Gorączka” na 4K UHD

Najgłośniejszą zapowiedzią ostatnich dni podzielił się domowy oddział Disneya, który potwierdził, że 26 lipca do sprzedaży trafią wydania 4K UHD z najnowszym superbohaterskim widowiskiem Marvela. Produkcja „Doktor Strange w multiwersum obłędu” dostępna będzie na płytach Ultra HD Blu-ray  zarówno w standardowej edycji (BestBuy, Hdmoviesource) w plastikowym opakowaniu, jak i limitowanym steelbooku ( BestBuy, Hdmoviesource). Podobnie jak w przypadku poprzednich wydań od Disneya, na płycie Ultra HD Blu-ray z filmem „Doktor Strange w multiwersum obłędu” znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K wzbogacony systemem obrazu HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

Drugą, równie głośną, aczkolwiek wyczekiwaną przez nieco inne grono odbiorców, zapowiedzią od Disneya jest „Gorączka” w reżyserii Michaela Manna. Zapowiadana na 9 sierpnia premiera z produkcją, w której zagrali Robert De Niro, Al Pacino oraz Val Kilmer została ostatecznie potwierdzona przez dystrybutora. Na płycie znajdzie się remaster z obrazem w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Obecna będzie też oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Oprócz standardowej edycji pojawi się też limitowany steelbook. Preorder na standardowe wydanie uruchomiły sklepy: Amazon, BestBuy, Hdmoviesource. Steelbook pojawił się na BestBuy i Hdmoviesource.

Doktor Strange w multiwersum obłędu steelbook 4K UHD

Downton Abbey: Nowa epoka” i „Ucieczka z Alcatraz” zmierzają na 4K UHD

Studio Universal Pictures potwierdziło, że na 5 lipca przygotowuje premierę wydania 4K UHD z filmem „Downton Abbey: Nowa epoka”. Specyfikacja techniczna nie została jeszcze ujawniona, ale najpewniej na płycie znajdziemy system obrazu Dolby Vision i dźwięk w formacie Dolby Atmos. Preorder pojawił się na: Amazonie, BestBuy.

Tymczasem Kino Lorber potwierdziło, że na 23 sierpnia przygotowało premierę wydania 4K UHD z filmem „Ścieżki chwały” z Kirkiem Douglasem. Preorder wystartował w sklepach: Hdmoviesource. Pojawiła się też kolejna zapowiedź dystrybutora szykowana na drugą połowę roku. W kolejnych miesiącach mamy doczekać się wydania Ultra HD Blu-ray z filmem „Ucieczka z Alcatraz” z Clintem Eastwoodem w roli głównej. Obie produkcja zaoferują odrestaurowany obraz z systemem Dolby Vision.

Swoją kolejną premierę na 4K UHD ogłosił także Blue Underground, który na jesień tego roku przygotowuje wydanie Ultra HD Blu-ray z filmem „Quiet Days in Clichy”. Z kolei Full Moon Features na 11 października wyznaczył datę debiutu wydania 4K UHD z filmem „Trancers”.

Downton Abbey: Nowa epoka wydanie 4K UHD Ścieżki chwały wydanie 4K UHD

Wszystko wszędzie naraz” z nową datą premiery. „Jurassic World: Dominion” w kolekcjonerskich edycjach

Odnotujemy jeszcze, że domowy oddział studia Lionsgate ujawnił nową datę premiery wydania 4K UHD z goszczący jeszcze w kinach filmem „Wszystko wszędzie naraz”. Premiera fizycznych nośników z tym tytułem została pierwotnie wyznaczona przez dystrybutora na 14 czerwca, ale ostatecznie film trafi na płyty dopiero 5 lipca. Płyty Ultra HD Blu-ray zaoferują obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos.

Z okazji kinowej premiery filmu „Jurassic World: Dominion” pojawiły się już preordery na wydania 4K UHD z tą produkcją. Film doczeka się zarówno standardowej edycji (BestBuy, Hdmoviesource), jak i limitowanego steelbooka (BestBuy,). Dodatkowo zapowiedziano też pakiety z wszystkimi sześcioma filmami. Jeden z nich dostępny będzie z limitowaną figurką.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się: steelbook z horrorem „Laleczka Chucky” (BestBuy, Hdmoviesource), oraz standardowe wydania z „Top Gun: Maverick” i „Doom”.

Jurassic World: Dominion wydanie 4K UHD kolekcjonerka

Jeszcze więcej wydań z „Jurassic World: Dominion

Brytyjczycy również doczekali się zapowiedzi premiery wydań 4K UHD z filmem „Doktor Strange w multiwersum obłędu” i w ich przypadku premiery należy spodziewać się już 18 lipca. Wśród wydań dostępnych na tym rynku znajdzie się zarówno standardowa edycja w plastikowym opakowaniu, jak i limitowany steelbook na 4K UHD. Nie zabraknie też łączonego wydania z pierwszą częścią serii. W Wielkiej Brytanii również wystartowały już preorder na wydania z filmem „Jurassic World: Dominion” i wśród zapowiedzi znalazło się jeszcze wydań niż w USA: standardowa edycja, limitowany steelbook, zbiorcze wydanie z trylogią, zbiorcze wydanie z sześcioma filmami i zbiorcze wydanie z całą serią w steelbookach. Pojawiły się też zapowiedzi limitowanych edycji z kultową produkcją Rambo: Pierwsza krew, która doczeka się steelbooka i dwóch edycji kolekcjonerskich z gadżetami (wersja A, wersja B). Dodajmy jeszcze, że wystartował też preorder na kolekcjonerskie wydanie z serialem „Future Boy Conan”.

Niewiele natomiast działo się na pozostałych rynkach europejskich.  Wypada jedynie wspomnieć, że Niemcy doczekali się swojego preordera na steelbooka z filmem „Doktor Strange w multiwersum obłędu” i dorzucili do tego steelbooki z „Iron „Manem” i „Iron Manem 2” oraz standardowe edycje z produkcjami „Doom”, „Operation Omerta” i „Teksańska masakra piłą mechaniczną”.

Jurassic World: Dominion steelbook 4K UHD Rambo pierwsza krew steelbook 4K UHD

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a” i „Wiking” w Polsce na 4K UHD

Tym razem nie zabrakło informacji o premierach na nośniku 4K UHD z polskiego podwórka. Otrzymaliśmy potwierdzenie, że na 13 lipca wyznaczona została przez dystrybutora Galapagos premiera płyt z filmem „Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a”. Trzecia część serii doczeka się dwóch edycji na płytach Ultra HD Blu-ray. Opok standardowego wydania w plastikowym opakowaniu do sprzedaży trafi także limitowany steelbook. Na płycie Ultra HD Blu-ray znajdzie się obraz w rozdzielczości 4K wzbogacony o system Dolby Vision. Dźwiękowe doznania zapewni nam oryginalna ścieżka w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej możemy oczekiwać dubbingu w formacie Dolby Digital 5.1 i napisów.

Drugą premierą zapowiedzianą ostatnio przez dystrybutora jest „Wiking”. Najnowszy film Roberta Eggersa, twórcy stojącego za takimi obrazami, jak „Lighthouse” i „Czarownica: Bajka Ludowa z Nowej Anglii” trafi na sklepowe półki 24 sierpnia. W jego przypadku również dostępne będą dwie edycje na 4K UHD. Do sprzedaży trafi zarówno standardowa edycja, jak i steelbook. Na płycie Ultra HD Blu-ray obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K wzbogacony systemem obrazu Dolby Vision. Dźwiękowe doznania zapewni nam oryginalna ścieżka w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej możemy liczyć na lektora w formacie Dolby Digital 5.1 i napisów.

Fantastyczne zwierzęta: Tajemnice Dumbledore'a steelbook 4K UHD Wiking steelbook 4K UHD

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Universal Pictures / Orion Pictures / Marvel