Co nowego na 4K UHD? - Labirynt fauna, Czas Apokalipsy, Hulk i inne

Kończący się tydzień przyniósł w świecie wydań 4K UHD kilka wyczekiwanych od dawna zapowiedzi, które ucieszą fanów klasycznego kina wojennego, a także miłośników talentu meksykańskiego reżysera Guillerma del Toro. Jak co tydzień nie zabrakło także pre-orderów na kinowe nowości i kilku steelbooków. Szczegóły poznacie w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Horror „To my” i „Czas Apokalipsy” na wakacje w jakości 4K

W przypadku amerykańskich dystrybutorów mogliśmy w tym tygodniu liczyć tylko na dwa oficjalne komunikaty dotyczące zbliżających się premier na 4K UHD. Obydwie zapowiedzi na pewno ucieszą spore grono fanów klasycznych wojennych produkcji oraz nowych horrorów. Zacznijmy jednak od zapowiedzi wydawniczej nowości, czyli filmu „To my” w reżyserii Jordana Peele'a. Universal Pictures potwierdził już oficjalnie, że nowy film twórcy „Uciekaj!” trafi w Stanach Zjednoczonych na 4K UHD już 18 czerwca.  Na płycie UHD znajdziemy oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos oraz obraz w systemie Dolby Vision. Obok standardowej edycji, którą możecie zamawiać już na Amazonie, do sprzedaży trafi też limitowany steelbook, którego zapowiadaliśmy kilka tygodni temu.

Za drugą oficjalną zapowiedź w kończącym się tygodniu odpowiada Lionsgate, który potwierdził, że 27 sierpnia w USA do sprzedaży trafi jubileuszowe wydanie 4K UHD z filmem „Czas Apokalipsy” z okazji 40. rocznicy kinowej premiery. Na płycie UHD obecny będzie zupełnie nowy obraz odrestaurowany w jakości 4K z oryginalnego negatywu, z systemem Dolby Vision, a także oryginalny dźwięk w formacie Dolby Atmos. W wydaniu znajdziemy aż cztery płyty – jedną 4K UHD oraz trzy Blu-ray. Na płycie UHD dostępne mają być wszystkie trzy wersje filmu, czyli wersja „Apocalypse Now: Final Cut” (183 minuty), a także wersja kinowa (153 minuty) oraz wersja rozszerzona Redux (202 minuty).

„Labirynt fauna” od Guillerma del Toro trafi na 4K UHD

Amerykański Amazon wzbogacił oficjalne komumikaty dystrybutorów o zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „Labirynt fauna” w reżyserii Guillerma del Toro, ale jak na razie nie znamy żadnych szczegółów na temat jego specyfikacji i daty premiery. Na Amazon.com pojawił się także pre-order na nowe wydanie 4K UHD z filmem „Space Station” od IMAX Enhanced. Premierę nowego filmu wyposażonego w obraz HDR10+ oraz dźwięk DTS:X zapowiedziano na 9 lipca bieżącego roku – więcej o standardzie IMAX Enhanced i jego pierwszych filmach przeczytacie w artykule: Pierwsze wydania IMAX Enhanced UHD Blu-ray z HDR10+ ogłoszone.

91fPsLuDmzL._SL1500_.jpg 81wNZe5OMNL._SL1500_.jpg

„Hulk” i „Wodny świat” – wydania 4K UHD już w lipcu

Z kolei sklep Hdmoviesource.com potwierdził zeszłotygodniowe plotki sugerujące, że Universal planuje na lipiec premierę wydania 4K UHD filmu „Hulk” z 2003 roku. Według wspomnianego sklepu premiera została wyznaczona dokładnie na 9 lipca, a film zostanie wyposażony w obraz HDR10 i dźwięk DTS:X. Wszystko wskazuje na to, że tego samego dnia Universal wypuści w USA również wydanie 4K UHD z filmem „Wodny świat”, który obok standardowej edycji doczeka się też limitowanego steelbooka od Best Buy – jak na razie wydania 4K UHD pojawiają się tylko na liście produktów dostępnych w sklepie i nie otrzymały jeszcze własnych podstron.

„Czarna Pantera” w nowym steelbooku

Wyjątkowo spokojnie w tym tygodniu było natomiast na brytyjskim rynku, gdzie nie doczekaliśmy się praktycznie żadnych nowych zapowiedzi i pre-orderów wydań 4K UHD. Wyjątkiem jest jedynie pre-order na nowego steelbooka 4K UHD z filmem „Czarna Pantera, który wystartuje w niedzielę około godziny 19:00 za sprawą sklepu Zavvi.com.

„Shazam!” w sierpniu na 4K UHD

Przenosząc się na europejski kontynent, warto wspomnieć przede wszystkim o fakcie, że Włosi doczekali się w końcu swojego pre-ordera na wydanie 4K UHD z Shazamem. Amazon.it potwierdził już jako drugi, po francuskim oddziale, że premiery nowego superbohaterskiego hitu Warnera możemy spodziewać się w sierpniu tego roku. We Włoszech premiera została wyznaczona na 22 sierpnia, a we Francji już wcześniej film zapowiedziano na 7 sierpnia. Hiszpanie w międzyczasie doczekali się swoich pre-orderów na wydanie 4K UHD z filmem „Maria, królowa Szkotów” (premiera 5 czerwca), steelbooka z „Pogromcami duchów” (premiera 14 czerwca) i trylogię animacji „Jak wytresować smoka” (premiera 14 czerwca). 

„Prospect” trafi w Niemczech na 4K UHD. Pikachu już we wrześniu na płytach?

W Niemczech natomiast Amazon zapowiedział ofensywę Universala, który niedługo wypuści na tamtejszy rynek wydania 4K UHD z filmami „Szybko i wściekle”, „Szybcy i wściekli 5”, „Hulk” i „Wodny świat”. Ich premiera została wyznaczona na 11 lipca. Dodatkowo pojawiły się też zapowiedzi niemieckich edycji 4K z filmem „13 godzin: Tajna misja w Benghazi” od Paramount (premiera 11 lipca) i mediabooka z dramatem „Prospect”, w którym główne role zagrali Sophie Thatcher i Pedro Pascal (premiera 26 lipca). Jak na razie jednak Amazon nie umożliwił jeszcze składania zamówień na żadne ze wspomnianych wydań.

Swoje pre-ordery na wydania 4K UHD z filmami „Hulk” i „Wodny świat” oraz „Prospect” uruchomił także niemiecki Media Markt, dorzucając do tego pre-order na edycję 4K z filmem „Pokemon: Detektyw Pikachu”, który dopiero w przyszły piątek zadebiutuje na ekranach. Co ciekawe, sklep podał już datę premiery fizycznych nośników z nowym hitem Warnera, która została rzekomo wyznaczona na 26 września bieżącego roku.

x3ez4z03.jpgii0gzigga.jpg

Kończący się tydzień nie przyniósł nam żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Lionsgate / Warner Bros. / Picturehouse