Co nowego na 4K UHD? – „Le Mans '66”, „Joker”, „O Yeti!” i inne

W tym tygodniu rynek wydań 4K UHD złapał lekką zadyszkę i nowości ograniczyły się do kilku nowych zapowiedzi i pre-orderów. Mimo wszystko warto sprawdzić wszystkie nowości, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„O Yeti!” jeszcze w tym roku na 4K UHD z HDR10+

Kończący się tydzień przyniósł na amerykańskim rynku zaledwie jeden oficjalny komunikat na temat premiery wydania 4K UHD. Studio Universal Pictures zapowiedziało, że 17 grudnia do sprzedaży w Stanach Zjednoczonych trafi wydanie 4K UHD z animacją „O Yeti!”. Z ujawnionej specyfikacji wiemy już, że płyta będzie wyposażona w obraz w systemie HDR10+ i oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

71KwhOoD7TL._SL1500_.jpg

„Aniołki Charliego” na 4K UHD?

Niewiele więcej działo się w największych amerykańskich sklepach oferujących edycje na krążkach Ultra HD. Z okazji kinowej premiery swojego pre-ordera na edycje 4K UHD doczekały się nowe „Aniołki Charliego” – ze względu na niedawną premierę kinową jak na razie nie znamy jednak żadnych szczegółów na temat specyfikacji płyt oraz daty premiery. Istnieje również szansa, że edycja 4K UHD mogła zostać zapowiedziana zbyt wcześnie i ostatecznie Sony Pictures z niej zrezygnuje. Można wysnuć taką teorię na podstawie bardzo kiepskich wyników finansowych filmu, który najprawdopodobniej okaże się sporą klapą. Ciekawym będzie więc zobaczyć, jak wynik w kasach kin wpłynie na decyzję o wydaniu edycji na 4K UHD.

Amerykański Amazon zapowiedział też z lekkim opóźnieniem względem premiery w kinach wydanie 4K UHD z filmem „Midway” – w jego przypadku możemy być jednak spokojni o ostateczną premierę na nośniku Ultra HD, ponieważ film Rolanda Emmericha radzi sobie nad wyraz dobrze w kinach. 

Oto steelbook z filmem „Doktor Sen”

Zaglądając do innych sklepów, odnotujmy, że Hdmoviesource.com najprawdopodobniej ujawnił już finalny wygląd limitowanego steelbooka 4K UHD z horrorem „Doktor Sen”, który dostępny będzie w ofercie sklepu BestBuy.com. Target w tym czasie pokazał, jak będzie prezentowała się okładka z produkcją „Gemini Man” i dorzucił do swojej oferty steelbooka z tym tytułem.

12844-1.jpg

„Le Mans '66” ze steelbookiem w Wielkiej Brytanii

Na angielskim rynku większość nowych informacji o wydaniach i pre-orderów zawdzięczamy w tym tygodniu sklepowi Zavvi. Zacznijmy od tego, że sklep potwierdził finalny wygląd steelbooka 4K UHD z horrorem „To 2” (premiera 13 stycznia 2020 roku) i ponownie umożliwił składanie zamówień na steelbooka 4K UHD z filmem „Thor: Mroczny świat”.

Z nowości na Zavvi pojawił się natomiast pre-order na steelbooka z filmem Le Mans '66” – data premiery nie została jeszcze ujawniona. To właśnie ta produkcja doczekała się jako jedyna w ostatnich dniach zapowiedzi standardowej edycji: zarówno na Zavvi.com, jak i na Amazon.co.uk.

 

Steelbook „Jokera” również we Francji

Po zajrzeniu na pozostałe europejskie rynki, okaże się, że na nich również mało nowych pre-orderów. Odnotujmy więc jedynie, że Francuzi na 22 stycznia zapowiedzieli premierę filmu „Ad Astra”, a 12 lutego zarezerwowali dla limitowanego steelbooka z filmem „Joker”. Włosi natomiast pokazali okładki swoich edycji 4K UHD z filmami „Gemini Man” i „O Yeti!” (premiera 11 lutego). Na koniec odnotujmy jeszcze, że na 28 marca Amazon.de wyznaczył premierę wydania 4K UHD z filmem „Zombieland: Kulki w łeb”.

Polska okładka wydania 4K UHD z filmem „Pewnego razu... w Hollywood”

Niewiele działo się też na naszym krajowym podwórku, ale dla formalności wspomnijmy, że pojawiła się wizualizacja okładki polskiego wydania 4K UHD z filmem „Pewnego razu... w Hollywood”, o którym informowaliśmy na łamach przeglądu z zeszłego tygodnia.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

źródło: zdj. Warner Bros. / 20th Century Fox