Co nowego na 4K UHD? – „Liga Sprawiedliwości” Zacka Snydera, „Wonder Woman 1984” i „Nowiny ze świata”

Pierwsze dni 2021 roku zdominowały zapowiedzi dotyczące superbohaterskich filmów Warnera. Pojawiły się pierwsze informacje o wydaniach 4K UHD z filmami „Liga Sprawiedliwości” oraz Wonder Woman 1984”. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Nowiny ze świata” na 4K UHD w marcu

W pierwszych dniach 2021 roku nie doczekaliśmy się żadnych oficjalnych zapowiedzi od dystrybutorów, ale w amerykańskich sklepach pojawiła się między innymi zapowiedź wydania 4K UHD z filmem „Nowiny ze świata”, nowej produkcji Paula Greengrassa z Tomem Hanksem w roli głównej. Premierę wydania zapowiedziały już sklepy: Amazon, Target i Hdmoviesource. Film zadebiutuje na fizycznych nośnikach najprawdopodobniej już 23 marca 2021 roku.

91Tqrw4a-aL._SL1500_.jpg

Na amerykańskim Amazonie pojawił się także preorder na wydanie 4K UHD z animacją Kingsglaive: Final Fantasy XV” („Final Fantasy XV: Gwardia Królewska”). Przypomnijmy, że premierę wydania zapowiedziano na 30 marca, a na płycie pojawi się najpewniej obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Na pozostałe preordery od amerykańskich sklepów złożyły się natomiast steelbook z filmem Rób, co należy” (Hdmoviesource) oraz steelbook z trylogią Pięćdziesięciu twarzy Greya (Hdmoviesource).

13422-3.jpg

„Liga Sprawiedliwości” Zacka Snydera na 4K UHD

Na osobny akapit zasługuje natomiast zapowiedziane wydanie 4K UHD z reżyserską wersją filmu „Liga Sprawiedliwości” stworzoną przez Zacka Snydera.

Reżyser „Ligi Sprawiedliwości” wspólnie ze swoimi sympatykami przez wiele miesięcy zabiegał o to, aby studio Warner Bros. pozwoliło mu na dokończenie pierwotnej wersji filmu, której Snyder nie zdążył stworzyć przed kinową premierą z 2017 roku – przypomnijmy, że córka reżysera odebrała sobie życie, co spowodowało, że reżyser zrezygnował z pracy nad filmem, który dokończył za niego Joss Whedon. Twórca „Avengers” wprowadził jednak wiele istotnych zmian w projekcie, które diametralnie zmieniły wizję Snydera i doprowadziły do fatalnego przyjęcia filmu przez widzów.

W maju 2020 roku ogłoszono w końcu, że Snyder będzie miał okazję pokazać światu swoją wersję pierwszych wspólnych przygód Ligi Sprawiedliwości, a od niedawna wiemy, że produkcja trafi na platformę HBO Max w marcu 2021 roku jako miniserial. Produkcja potrwa cztery godziny i będzie podzielona na cztery godzinne epizody. Fani produkcji zastanawiali się jednak, czy wersja Snydera doczeka się także edycji na fizycznych nośnikach i wygląda na to, że doczekaliśmy się właśnie potwierdzenia. Sklep Hdmoviesource zapowiedział premierę wydania 4K UHD z reżyserską wersją „Ligi Sprawiedliwości” i zaprezentował nawet jego okładkę, którą możecie zobaczyć poniżej. Data premiery wydania oraz jego specyfikacja nie zostały jeszcze ujawnione. Sam debiut wydania natomiast nie został jeszcze potwierdzony przez studio Warner Bros.

13420-2.jpg

„Wonder Woman 1984” na 4K UHD dopiero w kwietniu?

Pozostając jeszcze w temacie superbohaterskich superprodukcji bazujących na komiksach wydawnictwa DC Comics, wspomnijmy, że na indonezyjskim oddziale sklepu Amazon pojawiła się pierwsza zapowiedź wydania 4K UHD z debiutującym niedawno na HBO Max oraz w kinach filmem „Wonder Woman 1984”. Premiery fizycznych wydań z drugą solową produkcją o przygodach dzielnej Amazonki granej przez Gal Gadot mamy spodziewać się 30 kwietnia 2021 roku.

91gVtGHeZ9L._SL1500_.jpgOkładka poglądowa.

Kolejne wznowienia 4K UHD od Hiszpanów

Na europejskich rynkach zapowiedzi ograniczyły się w tym tygodniu wyłącznie do hiszpańskiego podwórka. Tamtejszy Amazon rozpoczął zbieranie zamówień na wydania 4K UHD z nowymi wydaniami filmów Warnera. Do zapowiedzianych tydzień temu produkcji mających debiutować 27 stycznia dołączyły tytuły: „Incepcja” i „Harry Potter i Książę Półkrwi”.

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Universal Pictures / Warner Bros.