Co nowego na 4K UHD? – „Misery”, „Niezniszczalny”, „Coś” i inne

W ostatnich dniach pojawiły się zapowiedzi wydań 4K UHD z wyczekiwanymi od lat klasykami oraz kolejnymi kinowymi nowościami. W tym tygodniu nie zabrakło też doniesień z naszego rodzimego rynku oraz informacji o wydaniach z polską wersją językową. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Skazani na Shawshank” we wrześniu na 4K UHD

W tym tygodniu doczekaliśmy się w końcu oficjalnego potwierdzenia wrześniowej premiery z wyczekiwanym przez wielu kinomanów wydaniem 4K UHD z filmem „Skazani na Shawshank”. Produkcja, której gwiazdami są Morgan Freeman i Tim Robbins, trafi na płyty 4K Ultra HD Blu-ray już 14 września. Obok standardowego wydania w plastikowym opakowaniu, dostępny będzie jednocześnie steelbook. Na płycie znajdzie się obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision.

Skazani na Shawshank steelbook 4K UHD

Ciche miejsce 2” i „In the Heights” na 4K UHD jeszcze w wakacje

W przypadku kinowych nowości, domowy oddział studia Paramount Pictures potwierdził, że 27 lipca na płyty 4K UHD trafi horror „Ciche miejsce 2”, którego gwiazdami są Emily Blunt, Millicent Simmonds, Noah Jupe oraz Djimon Hounsou i Cillian Murphy. Produkcja doczeka się obrazu w rozdzielczości 4K wspomaganego systemem Dolby Vision. Dźwiękowe wrażenia zapewni widzom oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Film również dostępny będzie zarówno w standardowym wydaniu, jak i limitowanym steelbooku.

Studio Warner Bros. zapowiedziało z kolei na 31 sierpnia premierę wydań 4K UHD z musicalem „In the Heights”, w którym zagrali Anthony RamosCorey Hawkins i Lin-Manuel Miranda. Produkcja trafi na płyty w rozdzielczości 4K z systemami obrazu Dolby Vision i HDR10+. Nie zabraknie też oryginalnej ścieżki dźwiękowej Dolby Atmos. Wydanie dostępne jest już na Amazonie i Hdmoviesource.

Ciche miejsce 2 wydanie 4K UHD In the Heights wydanie 4K UHD

„Misery” jesienią na 4K UHD od Kino Lorber

Mamy także dobrą wiadomość dla fanów Kathy Bates i jej kreacji w horrorze „Misery” z 1990 roku. Produkcja bazująca na bestsellerowej powieści Stephena Kinga trafi na płyty 4K UHD nakładem amerykańskiego dystrybutora Kino Lorber już 12 października. Na płycie znajdzie się obraz wspomagany systemem Dolby Vision oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder pojawił się w sklepie Hdmoviesource.

Misery wydanie 4K UHD

„Luca” i „Niezniszczalny” na 4K UHD w steelbookach

Sklepy rozpoczęły zbieranie zamówień na amerykańskie wydania 4K UHD z animacją „Luca”. Produkcja doczeka się trzech edycji: standardowej (Target, Best Buy, Hdmoviesource), steelbooka (Best Buy, Hdmoviesource) oraz wydania z pocztówkami (Target). Pojawiły się też pierwsze preordery na wydanie 4K UHD z filmem „Niezniszczalny”, który 21 września doczeka się wydania standardowego i steelbooka.

Pojawiły się też zapowiedzi amerykańskich wydań 4K UHD z filmami „Okno na podwórze” (Amazon i Hdmoviesource) oraz „Vertigo” (Amazon i Hdmoviesource). Obydwie produkcje doczekają się także steelbooków: „Okno na podwórze” oraz „Vertigo”.

Na pozostałe preordery złożyły się w USA: „Coś” (Amazon) i „Harry Potter i Kamień filozoficzny” (steelbook).

Niezniszczalny steelbook 4K UHD

Kolejne animacje Disneya na 4K UHD i „Okno na podwórze” w steelbooku z PL

W Wielkiej Brytanii w tym czasie z okazji kinowej premiery pojawiły się zapowiedzi wydań 4K UHD z nową animacją Disneya pod tytułem „Luca”. W ofercie pojawiło się standardowe wydanie z datą premiery wyznaczoną na 23 sierpnia. Studio dorzuciło do tego zapowiedź dwóch kolejnych wydań 4K UHD z klasycznymi animacjami. Tym razem są to: „Merida Waleczna” (premiera 23 sierpnia) i „Uniwersytet Potworny” (premiera 30 sierpnia). Zapowiedzi wydań 4K UHD doczekał się też film „Kosmiczny mecz: Nowa era”, który będzie dostępny nie tylko w standardowym wydaniu, ale także w steelbooku.

Merida Waleczna wydanie 4K UHD Uniwersytet Potworny wydanie 4K UHD

Pojawił się także preorder na kolekcjonerskie wydanie trylogii „Jak wytresować smoka” w steelbookach. Premierę wydania zapowiedziano na 20 września. Amazon dorzucił do tego swoje preordery na wydania 4K UHD z horrorem „Ciche miejsce 2” (wydanie standardowe i steelbook).

Zavvi z kolei uruchomiło preorder na steelbooka z filmem „Okno na podwórze”. Wydanie trafi do sprzedaży 6 września, a na płycie dostępna będzie polska wersja językowa.

Jak wytresować smoka trylogia steelbooki 4K UHD

„Szeregowiec Ryan” w steelbooku w Niemczech

Na pozostałych rynkach europejskich we Włoszech wystartowały preordery na nowe wydanie z filmem „Labirynt” (premiera 8 września), Pakiet Columbia vol. 2 (premiera 22 września) i steelbook z filmem „Ciche miejsce 2” (premiera 23 września). Hiszpanie doczekali się zapowiedzi swojego wydania 4K UHD z filmem „Nikt”.

Niemcy w tym czasie doczekali się zapowiedzi wydań 4K UHD z filmami „Kosmiczny mecz: Nowa era” (Media Markt, JPC), „Forrest Gump” (steelbook: Media Markt, JPC), „Szybcy i wściekli 9” (wydanie standardowe: Media Markt, JPC i steelbook), „Bodyguard i żona zawodowca” (Media Markt, JPC), „Szeregowiec Ryan” (steelbook: Media Markt, JPC) i „Krudowie 2: Nowa era”.

Labirynt wydanie 4K UHD

Podwójne życie Weroniki” Kieślowskiego również na 4K UHD

We Francji tymczasem do zapowiedzianego tydzień temu wydania 4K UHD z filmową serią „Trzy kolory” dołączyło wydanie 4K UHD z filmem „Podwójne życie Weroniki”, w którym zagrali Irène Jacob, Philippe Volter, Halina Gryglaszewska i Jerzy Gudejko.

Dystrybutorem obydwu wydań jest francuski Potemkine Films. Na płytach znajdziemy odrestaurowany obraz najprawdopodobniej z systemem HDR10 oraz ścieżki dźwiękowe w formacie DTS-HD 2.0. Na 12 listopada zapowiedziano natomiast premierę tamtejszego wydania 4K UHD z filmem „Czarna Wdowa”.

Czarna Wdowa wydanie 4K UHD

Horror „Coś” z polskim steelbookiem 4K UHD

Ostatni tydzień wreszcie przyniósł także informacje na temat nowych premier 4K UHD na polskim rynku. Jak udało nam się ustalić, na 9 września dystrybutor Filmostrada zapowiedział premierę polskiego steelbooka 4K UHD z filmem „Coś” z 1982 roku, którego gwiazdą jest Kurt Russell. Na płycie obecny będzie system obrazu HDR10 oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie DTS:X. Oczywiście nie zabraknie też polskiego lektora i napisów.

Coś steelbook 4K UHD

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Warner Bros. / Columbia Pictures / Buena Vista Pictures Distribution / Disney