Co nowego na 4K UHD? – „Mój chłopak się żeni”, „Łowca androidów”, Halloween. Finał” i inne

Kolejna porcja klasyków na 4K UHD, preordery na głośne kinowe premiery i spora dawka steelbooków oraz  wydań kolekcjonerskich. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Mój chłopak się żeni” i „Adaptacja” od Sony na 4K UHD

Domowy oddział wytwórni Sony Pictures ujawnił swoją kolejną zapowiedź klasycznej produkcji. Na 13 grudnia zapowiedziano premierę wydania 4K UHD z komedią romantyczną „Mój chłopak się żeni”  z Julią Roberts w roli głównej. Na płycie znajdzie się, odrestaurowany na bazie oryginalnego negatywu, obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. O dźwiękowe wrażenia zadba oryginalna ścieżka w formacie Dolby Atmos.

Jeszcze wcześniej, bo już 6 grudnia Sony wypuści do sprzedaży wydanie 4K UHD z filmem „Adaptacja” (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource), którego gwiazdami są Nicolas Cage i Meryl Streep. Na krążku obecny będzie odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos.

15236_tn-min.jpg 71+QoQkoCOL._SL1500_-min.jpg

R.I.P.D. Agenci z zaświatów” i „Ip Man 3” w grudniu na 4K UHD

Z kolei studio Universal Pictures ujawniło, że na 6 grudnia przygotowuje premierę wydania Ultra HD Blu-ray z komedią akcji „R.I.P.D. Agenci z zaświatów” (Amazon, BestBuy), w której wystąpili Jeff Bridges i Ryan Reynolds. Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10 oraz oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie DTS:X.

Dystrybutor Well Go USA potwierdził w tym czasie, że na 6 grudnia przygotowuje edycję 4K UHD z filmem „Ip Man 3” (Amazon, BestBuy). Na płycie dostępny będzie system obrazu Dolby Vision i oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Natomiast Blue Underground zapowiedziało, że na początku przyszłego roku ich nakładem ukaże się wydanie Ultra HD Blu-ray z filmem „Eugenie” z 1970 roku. Film otrzyma nowy transfer w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

71aRkfuxD6L._SL1500_-min.jpg 614IL62QDHL._SL1256_-min.jpg

Serpico” i „Włoska robota” kolejnymi klasykami na 4K UHD

Swoją kolejną zapowiedź dorzucił też dystrybutor Kino Lorber. Na początku przyszłego roku możemy spodziewać się premiery wydania 4K UHD z kultową produkcją „Serpico” z Alem Pacino w roli głównej. Na płycie znajdzie się odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Dodatkowo ujawniono, że na początek 2023 roku dystrybutor przygotowuje też premierę edycji Ultra HD Blu-ray z filmem „Włoska robota” z 1969 roku, w którym zagrał Michael Caine. Za odrestaurowaną wersję obrazu odpowiada studio Paramount Pictures.

Scream Factory potwierdziło z kolei, że na listopad planuje premierę trzech wydań 4K UHD. Na płyty Ultra HD Blu-ray trafią filmy „Pirania” z 1978 roku (Amazon, BestBuy), „Rollerball” z 1975 roku (Amazon, BestBuy) oraz „Towarzystwo wilków” z 1984 roku. W każdym przypadku do czynienia będziemy mieli z odrestaurowanym obrazem w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się wydania 4K UHD z kinowymi premierami ostatnich tygodni oraz najbliższymi nowościami dużego ekranu, czyli horrorami „Uśmiechnij się” oraz „Halloween. Finał” (Amazon, Hdmoviesource), również w pakiecie z trylogią (Amazon, Hdmoviesource) i produkcjami: „Lyle, Lyle, Crocodile”, „Tar” (Amazon, Hdmoviesource), „Amsterdam”, „Czarny Adam”, „A Man Called Otto” i „Fabelmanowie”. Pojawił się też preorder na wydanie 4K UHD z filmem „Powrót potwora z bagien” (Amazon, Hdmoviesource).

81L+rV6beWL._SL1500_.jpg 818IHdf41kL._SL1500_.jpg

Łowca androidów” i inne klasyki z polską wersją w kolekcjonerskich wydaniach

Na brytyjskim rynku dystrybutor StudioCanal zapowiedział na 28 listopada debiut wydania 4K UHD Z filmem „King Kong” z 1976 roku, w którym zagrali Jeff Bridges, Charles Grodin, Jessica Lange. Produkcja odrestaurowana w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision trafi zarówno do standardowej edycji, jak i limitowanego steelbooka.

Na grudzień w Wielkiej Brytanii zapowiedziano debiut kolekcjonerskich wydań z klasykami kina w ramach serii The Film Vault. Do kolekcji trafią takie produkcje jak: „Łowca androidów”, „Człowiek z blizną”, „Chłopcy z ferajny” i „1917”. W pierwszych trzech wydaniach znajdziemy polską wersję językową. Brytyjczycy doczekali się też swoich zapowiedzi wydań 4K UHD z horrorem „Halloween. Finał”. Obok standardowej edycji (Amazon, Zavvi) do sprzedaży trafią też dwa limitowane steelbooki (wersja alternatywna). Pojawiła się też zapowiedź tamtejszych edycji Ultra HD Blu-ray z pierwszym sezonem serialu „Halo” w wersji standardowej (Amazon, Zavvi) i steelbooku (Amazon, Zavvi). Tamtejszy oddział sklepu Amazon dorzucił do tego swoje zapowiedzi wydań 4K UHD z filmami „Zabić drozda” i „Proces”. Dodatkowo na 5 grudnia zapowiedziano z kolei brytyjskie wydanie 4K UHD z filmem „Kierowca”, który także doczeka się standardowej edycji (Amazon, Zavvi) i steelbooka (Amazon, Zavvi).

Na pozostałych rynkach europejskich o zapowiedzi zadbali także Niemcy. Na tamtejszym Amazonie wystartowały preordery na wydania 4K UHD z produkcjami: „Halloween. Finał”, „Kick-Ass”, „Westworld” (sezon 4), „Alienoid” (mediabook), „Christmas Bloody Christmas” (mediabook). Z limitowanych edycji, warto wspomnieć natomiast o steelbooku z filmem „Star Trek” z 2009 roku w ramach serii Titans of Cult. Metalową edycję w Niemczech otrzymają też „8. Mila” i „Vesper”.

W tym tygodniu zabrakło doniesień na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Universal Pictures / Warner Bros. / Sony Pictures