Co nowego na 4K UHD? – „Monster Hunter”, „Gra Endera” i inne

Jakie zapowiedzi i preordery przyniósł na rynku wydań 4K UHD ostatni tydzień? Poznaliśmy kolejne tytuły, które trafią do sklepów w pierwszych miesiącach 2021 roku. Sprawdźcie wszystkie preordery, które zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Monster Hunter” w marcu na 4K UHD

Na amerykańskim rynku nie pojawiły się w ostatnich dniach żadne oficjalne zapowiedzi dystrybutorów, ale nie zabrakło kilku nowych preorderów od czołowych sklepów. Dowiedzieliśmy się z nich, że na 30 marca domowy oddział studia Sony Pictures przygotowuje premierę dwóch wydań 4K UHD. Na rynku zadebiutują wówczas animacja „Kingsglaive: Final Fantasy XV” z 2016 roku oraz kinowa nowość, film „Monster Hunter” bazujący na popularnej serii gier wideo wyreżyserowany przez Paula W.S. Andersona, w którym główną bohaterkę zagrała Milla Jovovich. Preorder na obydwa tytuły pojawił się już w sklepie Hdmoviesource.com („Kingsglaive: Final Fantasy XV” i „Monster Hunter”). Zapowiedź pierwszego z tytułów pojawiła się także w sklepie Target.com.

Na pozostałe preordery złożyły się wydania 4K UHD z filmami od Severin Films, o których wspominaliśmy tydzień temu. Chodzi oczywiście o „Perdita Durango” (Amazon) z 1997 roku oraz „Dzień bestii” (Amazon) z 1995. Obydwa wydania trafią na rynek 30 marca przyszłego roku.

13408-2.jpg

„Gra Endera” zawita na 4K UHD w Wielkiej Brytanii

W piątek na Zavvi.com i Amazon.co.uk wystartował preorder na limitowanego steelbooka 4K UHD z serii „Titans of Cult” z filmem „Pacific Rim”. Premierę wydania zapowiedziano na 15 lutego 2021 roku. Dzień później Zavvi dorzuciło do swojej oferty standardowe wydanie 4K UHD z filmem „Nowi mutanci” (premiera 4 stycznia). Pojawiła się też zapowiedź angielskiego wydania 4K UHD z filmem „Gra Endera” z 2013 roku. Angielski dystrybutor Entertainment One zapowiedział debiut wydania na 8 lutego 2021 roku. Do tej pory film doczekał się edycji na 4K UHD wyłącznie w Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie.

Brytyjski oddział studia Warner Bros. potwierdził natomiast, że 25 stycznia do sprzedaży trafi wydanie 4K UHD filmem „Bill & Ted Face The Music”. Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10.

81r+0ntEVuL._AC_SL1500_.jpg

„Psychoza” i „Człowiek słoń” w standardowych wydaniach 4K UHD

Na pozostałych rynkach europejskich najwięcej działo się we Francji, gdzie pojawiła się zapowiedź wspomnianego już steelbooka „Titans of Cult” z filmem „Pacific Rim”. Do tego zapowiedziano też tamtejsze edycje 4K UHD z filmami „Aniołki Charliego”, „Elizjum” i „Terminator: Ocalenie” (premiera 10 marca 2021 roku). Na niemieckim rynku pojawiły się w tym czasie zapowiedzi wydań 4K UHD z filmami „The Mortuary Collection” (Amazon), „Psychoza” (Amazon, Saturn i MM), „Człowiek słoń” (Amazon, Saturn i MM) – ostatnie dwa wydania dostępne były wcześniej na niemieckim rynku wyłącznie w steelbookach.

81lw-EeMkML._SL1200_.jpg 81i3q+G9J+L._SL1500_.jpg

Kończący się tydzień ponownie nie przyniósł żadnych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. Summit Entertainment / Sony Pictures / Warner Bros.