Co nowego na 4K UHD? – „Morbius”, „Uniwersalny żołnierz”, „Wszystko wszędzie naraz”, „Wiking” i inne

Jak wyglądał ostatni tydzień na rynku wydań 4K UHD? Pojawiła się porcja nowych zapowiedzi od dystrybutorów oraz kolejna dawka preorderów, a wśród nich kilka ciekawych steelbooków i wydań kolekcjonerskich. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Morbius” w czerwcu na 4K UHD

Domowy oddział studia Sony Pictures zapowiedział na 14 czerwca premierę wydania 4K UHD z filmem „Morbius”. Najnowsza superbohaterska produkcja osadzona w uniwersum Spider-Mana doczeka się obrazu w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos. Obok standardowej edycji (Amazon, BestBuy, Target, Hdmoviesource) do sprzedaży trafi także limitowany steelbook (BestBuy, Hdmoviesource).

Morbius 4K UHD Morbius steelbook 4K UHD

Green Lantern: Beware My Power” i „Gatunek” w lipcu na 4K UHD

Studio Warner Bros. zapowiedziało z kolei premierę wydania 4K UHD z kolejną animowaną produkcją superbohaterską. Na 26 lipca wyznaczony został debiut edycji Ultra HD Blu-ray z filmem „Green Lantern: Beware My Power”. Podobnie jak w przypadku wcześniejszych wydań z animowanymi tytułami DC Comics na płycie znajdziemy obraz wspomagany systemem HDR10. Preorder na wydanie wystartował w sklepach: Amazon, Hdmoviesource.

Dystrybutor Scream Factory ujawnił, że na 26 lipca przygotowuje premierę wydania 4K UHD z filmem „Gatunek” z 1995 roku w reżyserii Rogera Donaldsona, w którym zagrali Natasha Henstridge, Ben Kingsley, Michael Madsen, Alfred Molina i Forest Whitaker. Na płycie Ultra HD Blu-ray znajdzie się odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision. Zamówienia na wydanie wystartowały już sklepach Amazon, Hdmoviesource.

Dystrybutor Synapse Films zapowiedział z kolei, że przy współpracy z Arrow Video wypuści na amerykański rynek wydanie 4K UHD z horrorem „Ciemności”, który w zeszłym tygodniu został zapowiedziany na brytyjskim podwórku. W Stanach Zjednoczonych film trafi na płyty 26 lipca. Wydanie pojawiło się już w preorderze na Amazonie.

Green Lantern: Beware My Power wydanie 4K UHD Gatunek wydanie 4K UHD

Uniwersalny żołnierz” w steelbooku 4K UHD

Pojawiła się też zapowiedź limitowanego steelbooka 4K UHD z filmem „Uniwersalny żołnierz”. Preorder wystartował na BestBuy i Hdmoviesource. Na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyły się wydania 4K UHD z produkcjami: „Mesjasz” (Amazon, Hdmoviesource), „Lew pustyni” (Amazon, Hdmoviesource), „Zabójstwo” oraz „Zakochany bez pamięci”. 

Dodajmy jeszcze, że pojawiły się pierwsze informacje na temat przygotowywanego wydania 4K UHD z filmem „Ten od serca” w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Jak na razie nie znamy jednak żadnych szczegółów na temat technicznej specyfikacji oraz potencjalnej daty premiery. Na kolejne miesiące 2022 roku przygotowywane jest także wydanie 4K UHD z filmem „Ukryty wymiar” z 1997 roku w reżyserii Paula W.S. Andersona.

Uniwersalny żołnierz steelbook 4K UHD

Indiana Jones i Świątynia Zagłady” też dostanie steelbooka

Na brytyjskim rynku studio Paramount również kontynuuje wypuszczanie limitowanych steelbooków 4K UHD z filmową serią o przygodach Indiany Jonesa. Zapowiedziano, że w lipcu do sprzedaży trafi metalowa edycja z filmem „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”. Na płycie Ultra HD Blu-ray znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K wzbogacony systemem obrazu Dolby Vision. Możemy też liczyć na ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Swój preorder na steelbooka z filmem uruchomił sklep Zavvi. Już na 6 czerwca zapowiedziano natomiast premierę wydania 4K UHD z filmem „Millennium Actress”.

Indiana Jones i Świątynia Zagłady steelbook 4K UHD

Czerwona Sonja” i „Wiking” w steelbookach

Na pozostałych rynkach europejskich Francuzi dorzucili do tego swoje preordery na wydania 4K UHD z filmami: „Morbius” (także w steelbooku), „Dyskretny urok burżuazji”, „Candyman” oraz steelbooki z filmami „Czerwona Sonja” i „Indiana Jones i Świątynia Zagłady”.

Niemcy dołożyli do tego swoje preordy na wydanie 4K UHD z „Morbiusem” (Amazon, Media Markt) oraz edycje Ultra HD Blu-ray z produkcjami „Wiking” (również w steelbooku), „Donnie Darko”, „Fortepian” i „Believer” (również w wydaniu limitowanym). Pojawiła się też zapowiedź limitowanego mediabooka z produkcją „Wszystko wszędzie naraz” oraz steelbooka z filmem „Sonic 2: Szybki jak błyskawica”.

Wszystko wszędzie naraz wydanie 4K UHD Sonic 2: Szybki jak błyskawica steelbook 4K UHD

Ten tydzień nie przyniósł żadnych nowych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. A24 / Paramount Pictures / Universal Pictures / Sony Pictures