Co nowego na 4K UHD? – „Nie martw się, kochanie”, „Dzień świstaka”, „Ród smoka”, „Czarny Adam” i inne

Nowa porcja klasycznych tytułów na 4K UHD, preordery na kinowe premiery i dawka steelbooków oraz  wydań kolekcjonerskich – tak można spuentować ostatni tydzień w świecie wydań 4K UHD. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Dzień świstaka” w jubileuszowym steelbooku i „Królowa wojownik”

Domowy oddział studia Sony Pictures zapowiedziało z okazji 30. rocznicy kinowej premiery filmu „Dzień świstaka” debiut jubileuszowego steelbooka 4K UHD. Premierę zapowiedziano na 10 stycznia 2023 roku. Na płycie znajdzie się remaster obecny w poprzednich edycjach Ultra HD Blu-ray z systemem obrazu Dolby Vision oraz oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Na płycie obecna będzie polska wersja językowa w formie lektora i napisów. Preorder wystartował na Amazonie i BestBuy.

Jeśli natomiast chodzi o kinowe nowości, to Sony zaplanowało na 13 grudnia premierę wydania 4K UHD z filmem „Królowa wojownik” (Amazon, Hdmoviesource) z Violą Davis w roli głównej. Na płycie znajdziemy obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision oraz ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos.

81lAs3OYJ3L._SL1500_-min.jpg 14586-2-min.jpg

Nie martw się, kochanie” i w „Ród smoka” w tym roku na 4K UHD

Wytwórnia Warner Bros. potwierdziła z kolei, że na 29 listopada przygotowuje premierę wydania 4K UHD z filmem „Nie martw się, kochanie” (Amazon, Hdmoviesource), w której zagrali Florence Pugh oraz Harry Styles. Krążek zaoferuje obraz w rozdzielczości 4K z systemem HDR10. Nie zabraknie też oryginalnej ścieżki dźwiękowej w formacie Dolby Atmos. Na 20 grudnia domowy oddział Warnera przygotowuje natomiast wydanie 4K UHD z pierwszym sezonem serialu „Ród smoka”. Produkcja dostępna będzie na płytach w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i dźwiękiem Dolby Atmos i doczeka się zarówno standardowej edycji, jak i limitowanego steelbooka (Amazon, BestBuy, Hdmoviesource).

61NP4sejzQL._SL1000_-min.jpg91OUwNVv7mL._SL1500_-min.jpg

Dr. Caligari” i „Życzenie śmierci” na 4K UHD

Z kolei Mono Macabro potwierdziło, że 1 listopada wypuści na rynek wydanie 4K UHD z filmem „Dr. Caligari” z 1989 roku. Na płycie znajdzie się odrestaurowany na bazie oryginalnego negatywu obraz w rozdzielczości 4K. Wspomnijmy też, że Kino Lorber ujawniło szczegóły swojego wydania Ultra HD Blu-ray z kultowym filmem „Życzenie śmierci” z 1974 roku, w którym zagrał Charles Bronson. Wydanie z odrestaurowanym obrazem na bazie oryginalnego negatywu z systemem Dolby Vision zadebiutuje w sprzedaży 24 stycznia przyszłego roku.

Pojawiła się też zapowiedź steelbooka z superbohaterskim widowiskiem „Czarny Adam”. Pojawił się też preorder na standardowe wydanie z filmem „Zbrodnie przyszłości”.

14590-3-min.png

Proces”, „Kick-Ass” i inne premiery w Wielkiej Brytanii

W Wielkiej Brytanii dystrybutor StudioCanal oficjalnie zapowiedział, że 21 listopada do sprzedaży trafią wydania Ultra HD Blu-ray z filmem „Proces” z 1962 roku w reżyserii Orsona Wellesa i z główną rolą Anthony'ego Perkinsa. Krążek wyposażony zostanie w odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision.

Brytyjski oddział studia Universal Pictures potwierdził natomiast, że na 26 grudnia przygotowywana jest premiera wydania 4K UHD z filmem „Kick-Ass”, w którym zagrali Aaron Taylor-Johnson, Nicolas Cage i Chloë Grace Moretz. W ofercie dostępna będzie standardowa edycja i limitowany steelbook.

Tamtejszy Amazon dorzucił swoje preordery na kolekcjonerskie wydania z klasykami kina w ramach serii The Film Vault:Łowca androidów” (PL), „Człowiek z blizną” (PL), „Chłopcy z ferajny”  (PL) i „1917”. Zavvi dorzuciło do tego swój preorder na steelbooka 4K UHD z filmem „Godzilla kontra Kong”, w którym obecna będzie polska wersja językowa. Pojawiły się też zapowiedzi wydań 4K UHD z horrorami „Piekło żywych trupów”, „Dom na skraju parku” oraz „Ark Of The Sun God”. Zapowiedziano też debiut steelbooka z nową wersją „Candymana” i standardowe wydanie oraz steelbooka z „Rodem smoka”.

71nsvGlwbfL._AC_SL1500_-min.jpg

Halloween. Finał” w steelbooku i Ród smoka” na 4K UHD również w Polsce

Na pozostałych rynkach europejskich Włosi doczekali się zapowiedzi steelbooka z horrorem „Halloween. Finał”, standardową edycję z produkcją „Uśmiechnij się” oraz aż trzech edycji 4K UHD z pierwszym sezonem „Rodu smoka”. Obok standardowej edycji do sprzedaży trafi też steelbook oraz steelbook z kartami. Francuzi natomiast rozpoczęli zbieranie zamówień na steelbooka z prequelem „Gry o Tron oraz standardowe wydanie z filmem „Afrykańska królowa”. Hiszpanie dorzucili do tego swoje zapowiedzi wydań 4K UHD z filmami „Koszmar minionego lata” oraz „Prawdziwy geniusz”. Obydwie produkcje wyposażone zostaną w polską wersję językową w postaci napisów.

Niemiecki dystrybutor Turbine Medien zapowiedział, że na 4 listopada przygotował premierę wydania 4K UHD z filmem „Kolonia karna”, w którym zagrał Ray Liotta. Produkcja doczeka się nowego remastera w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Na niemieckim rynku pojawiła się też zapowiedź steelbooka z pierwszą serią „Rodu smoka” oraz preordery na standardowe edycje 4K UHD z filmami „Uśmiechnij się”, „Summit Fever” i „Savage Salvation”.

Na polskim rynku wydawniczym, w ostatnich dniach ujawniliśmy, że „Ród smoka” doczeka się polskiej edycji Ultra HD Blu-ray. Jej premiera została zaplanowana na 14 lutego 2023 roku. Podobnie, jak w przypadku zagranicznych edycji, na płycie Ultra HD Blu-ray z pierwszym sezonem obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K z systemem obrazu Dolby Vision. Nie zabraknie też lektora w formacie Dolby Digital 5.1 oraz polskich napisów. W Polsce prequel „Gry o Tron” dostępny będzie jednak wyłącznie w standardowych edycjach. Dystrybutor nie planuje wydawania serialu w steelbooku.

91+rsF9r3SL._SL1500_-min.jpg

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Warner Bros. / HBO / Sony Pictures