Co nowego na 4K UHD? – „Obywatel Kane”, „Cruella”, „Outsiderzy” i inne

Wraz ze zbliżającym się końcem lata rośnie liczba kolejnych wydawniczych zapowiedzi na jesień tego roku. Ostatni tydzień ponownie obfitował w preordery na wydania 4K UHD, wśród których znalazły się zarówno kinowe nowości, jak i tytuły z poprzednich dekad. I tym razem nie obyło się też bez kolejnych steelbooków i wydań z polską wersją językową. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

„Cruella” z czterema wydaniami we wrześniu na 4K UHD

Disney potwierdził w ostatnich dniach, że już 21 września na rynek fizycznych nośników trafi wydanie 4K UHD z filmem „Cruella”, którego gwiazdą jest Emma Stone. Film doczeka się aż czterech edycji na Ultra HD Blu-ray. Oprócz standardowej edycji w plastikowych opakowaniu i steelbooka film dostępny będzie też w dwóch limitowanych wydaniach od sklepów Target i Walmart. Jeśli chodzi o specyfikację techniczną, to możemy liczyć na system HDR10 oraz dźwięk Dolby Atmos.

Cruella wydanie 4K UHD

„Snake Eyes: Geneza G.I. Joe” i „Krzyk” w październiku

Domowy oddział studia Paramount Pictures ogłosił premierę wydań 4K UHD z dwoma ze swoich tytułów. Na 19 października zapowiedziano premierę wydań 4K UHD z ostatnią kinową premierą studia, czyli filmem „Snake Eyes: Geneza G.I. Joe”. Produkcja, w której zagrali Henry Golding, Andrew Koji, Úrsula Corberó, Samara Weaving i Iko Uwais, doczeka się standardowej edycji w plastikowym opakowaniu oraz steelbooka. W sklepie Best Buy ruszył ostatnio preorder na steelbooka i standardową wersję.

Tego samego dnia do sprzedaży trafi także jubileuszowa edycja 4K UHD z filmem „Krzyk”. Z okazji 25. rocznicy kinowej premiery kultowy horror trafi na płyty Ultra HD Blu-ray w dwóch edycjach: steelbooku oraz standardowym opakowaniu. Na płycie znajdzie się nowy remaster z systemem obrazu Dolby Vision oraz ścieżką dźwiękową w formacie DTS-HD Master Audio 5.1. Preorder na standardowe wydanie pojawił się ostatnio w sklepach Target i Amazon. Drugi ze sklepów dorzucił do tego zapowiedź na steelbooka.

Snake Eyes: Geneza G.I. Joe wydanie 4K UHD Krzyk wydanie 4K UHD

Obywatel Kane” i „Outsiderzy” na 4K UHD

Odnotujmy też, że potwierdziły się ostatnie przecieki sugerujące, że amerykański wydawca Criterion wkroczy niedługo w świat nośnika Ultra HD Blu-ray. Pierwszymi tytułami, które zostaną wydane na 4K UHD, będą „Obywatel Kane”, „Zagrożenie dla społeczeństwa”, „Fortepian”, „Mulholland Drive”, „Czerwone trzewiki” i „Noc po ciężkim dniu”.

W ramach plotek mówi się o tym, że Warner Bros. przygotowuje na listopad premierę wydania 4K UHD z filmem „Outsiderzy z 1983 roku w reżyserii Francisa Forda Coppoli. Na początku listopada ma pojawić się także zbiorcze wydanie 4K UHD z trylogią „Mad Maxa”. Na 16 listopada zapowiedziano premierę wydania 4K UHD z filmem „Yakuza Princess” (Target, Hdmoviesource). Pojawiła się także zapowiedź steelbooka z horrorem „3 From Hell” (premiera 28 września).

3 From Hell steelbook 4K UHD

Potwory Universala w steelbookach

W sklepach Amazon i Target pojawiły się też zapowiedzi zbiorczego wydania 4K UHD z kultowymi horrorami o Potworach. Ujawniono dodatkowo, że filmy wchodzące w skład pakietu doczekają się własnych wydań w steelbooku: „Książę Dracula” (Best Buy, Hdmoviesource), „Frankenstein” (Best Buy, Hdmoviesource) i „Wilkołak” (Best Buy, Hdmoviesource). Target dorzucił do tego swój preorder na wydanie 4K UHD z horrorem „Misery”, a Best Buy rozpoczął zbieranie zamówień na wydanie 4K UHD z filmem „Niezniszczalny”. Zapowiedziane tydzień temu wydanie 4K UHD z filmem „Bękarty wojny” doczekało się preorderu w sklepie Hdmoviesource.

Dracula steelbook 4K UHD

Cruella” w steelbooku również w Wielkiej Brytanii

Na brytyjskim rynku pojawiły się preordery na tamtejsze wydania 4K UHD z filmem „Cruella”. Ich premiera odbędzie się już 16 sierpnia, a obok standardowego wydania (Amazon) pojawi się także limitowany steelbook. Z okazji kinowej premiery uruchomiono także preorder na wydanie 4K UHD z thrillerem „Nie oddychaj 2”.

Brytyjski dystrybutor Second Sight poinformował z kolei, że przygotowuje wydanie 4K UHD z thrillerem „Gość” wyreżyserowanym przez Adama Wingarda, w którym zagrali Dan Stevens, Maika Monroe, Brendan Meyer, Sheila Kelley i Leland Orser. Premierę zaplanowano na październik.

Cruella steelbook 4K UHD

Obecność 3: Na rozkaz diabła” z polską wersją i „Bękarty wojny” w steelbooku

Na pozostałych rynkach europejskich we Włoszech pojawiła się zapowiedź steelbooka z horrorem „Obecność 3: Na rozkaz diabła” oraz wydań 4K UHD z filmem „The Suicide Squad: Legion samobójców”, który doczeka się standardowej edycji i steelbooka.

Nieco więcej działo się w Hiszpanii, gdzie Amazon uruchomił preordery na następujące wydania: „Labirynt” (polska wersja), „Jack Reacher”, „Jack Reacher: Nigdy nie wracaj”, „Przekręt” (polska wersja) oraz steelbooki z filmami „Coś” i „Skazani na Shawshank” (polska wersja). Hiszpanie doczekali się też zapowiedzi steelbooka i zwykłego wydania z nowym „Legionem samobójców”. Francuzi dorzucili do tego preordery na steelbooki z filmami „Bękarty wojny” oraz „Życie Carlita”.

The Suicide Squad: Legion samobójców steelbook 4K UHD Obecność 3: Na rozkaz diabła steelbook 4K UHD

Niemcy też doczekali się zapowiedzi swojego steelbooka i standardowego wydania z „Obecnością 3” oraz wydania 4K UHD z „Cruellą”. Pojawił się też preorder na wydania 4K UHD z filmami „Protegowana”, „Godzilla kontra Kong” (polska wersja), „Piotruś Królik 2: Na gigancie” (polska wersja), trylogią „Star Treka”, „Anti-Life” (Amazon, Media Markt) oraz „Dark Web: Cicada 3301”. Niemiecki Media Markt dorzucił do tego zapowiedź limitowanego steelbooka z „Bękartami wojny”.

Bękarty wojny steelbook 4K UHD

„Ciche miejsce 2” w steelbooku 4K UHD w Polsce

Na polskim rynku pojawiła się zapowiedź wydania 4K UHD z horrorem „Ciche miejsce 2” wyreżyserowanym przez Johna Krasinskiego. Produkcja trafi do polskich sklepów 2 września. Film dystrybuowany przez Filmostradę doczeka się na nośniku Ultra HD Blu-ray edycji w steelbooku. Na płytach 4K UHD obecny będzie obraz w rozdzielczości 4K wspomagany systemem obrazu Dolby Vision. Dźwiękowe wrażenia zapewni widzom oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. W przypadku polskiej wersji językowej na każdym z nośników możemy liczyć na napisy oraz lektora.

Na 30 września Filmostrada zapowiedziała z kolei premierę wydania 4K UHD z animacją „Krudowie 2: Nowa era”. Dystrybutor wykorzysta tę okazję także do wypuszczenia edycji 4K UHD z pierwszą odsłoną serii.

Ciche miejsce 2 steelbook 4K

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem Co nowego na 4K UHD?

zdj. RKO Radio Pictures / Disney / Warner Bros. / Paramount Pictures