Co nowego na 4K UHD? – „Okruchy dnia”, „Podwójne zagrożenie”, „Cloverfield”, „Ennio” i inne

Jak wyglądał ostatni tydzień na rynku wydań 4K UHD? Pojawiły się nowe zapowiedzi od dystrybutorów, w tym zapowiedzi edycji z filmami „Okruchy dnia” czy „Podwójne zagrożenie. Nie obyło się też bez porcji kolejnych preorderów na steelbooki i wydania kolekcjonerskie. Wszystkie zapowiedzi ze świata Ultra HD Blu-ray zebraliśmy dla Was w nowym wpisie z cyklu „Co nowego na 4K UHD?”. Miłej lektury.

Lyle, Lyle, Crocodile” i „Okruchy dnia” na 4K UHD

Domowy oddział studia Sony Pictures zaplanował na 13 grudnia premierę wydania 4K UHD z komedią muzyczną „Lyle, Lyle, Crocodile”, której gwiazdorem jest kanadyjski piosenkarz Shawn Mendes. Film trafi na płyty Ultra HD Blu-ray w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalną ścieżką dźwiękową w formacie Dolby Atmos. Preorder pojawił się w sklepach Amazon, Hdmoviesource.

Sony przygotowuje też kolejną premierę z klasycznym tytułem ze swojego katalogu. Na 21 lutego 2023 roku zaplanowano debiut wydania Ultra HD Blu-ray z filmem „Okruchy dnia”, w którym zagrali Anthony Hopkins i Emma Thompson. Na płycie znajdziemy odrestaurowany obraz w rozdzielczości 4K z systemem Dolby Vision i oryginalna ścieżka dźwiękowa w formacie Dolby Atmos. Preorder uruchomiły sklepy: Amazon, Hdmoviesource.

81biHHePARL._SL1500_-min.jpg 81Fgpxm+dGL._SL1500_-min.jpg

Uśmiechnij się” oraz „Podwójne zagrożenie kolejnymi premierami na 4K UHD

Na 13 grudnia premierę wydawniczej nowości przygotował też domowy oddział studia Paramount Pictures. Tego dnia na krążku 4K UHD zadebiutuje horror „Uśmiechnij się”. W jego przypadku również doczekamy się wersji wzbogaconej o system Dolby Vision i oryginalną ścieżkę dźwiękową w formacie Dolby Atmos. W trzech wspomnianych wyżej przypadkach, do oferty trafią wyłącznie standardowe edycje w plastikowych opakowaniach. W styczniu studio Paramount Pictures wypuści natomiast na rynek limitowaną edycję Ultra HD Blu-ray z filmem „Podwójne zagrożenie” (Amazon, Hdmoviesource), w którym zagrali Tommy Lee Jones i Ashley Judd. Na krążku znajdzie się odrestaurowany obraz zatwierdzony przez Bruce'a Beresforda.

81vGr105EZL._SL1500_-min.jpg 81ghJPb6OVL._AC_SL1500_-min.jpg

Włoska robota” z datą premiery na 4K UHD i inne zapowiedzi z USA

Dodajmy, że Kino Lorber potwierdził datę premiery wydania Ultra HD Blu-ray z filmem „Włoska robota” z 1969 roku, w którym zagrał Michael Caine. Wydanie zawierające odrestaurowaną wersję filmu trafi do sprzedaży 31 stycznia. Obraz w rozdzielczości 4K zostanie wzbogacony o system Dolby Vision. Zbieranie zamówień rozpoczął sklep: Amazon.

Shout Factory ujawniło z kolei listę swoich styczniowych zapowiedzi, wśród których znalazło się kilka wydań 4K UHD z horrorami. Na 10 stycznia zapowiedziano premierę wydania 4K UHD z horrorem „Ouija(Amazon, Hdmoviesource), tydzień później zadebiutuje standardowe wydanie z filmem „Jeden gniewny człowiek(Amazon, Hdmoviesource) i steelbook z horrorem „Oni żyją(Amazon, Hdmoviesource). Od 24 stycznia w sprzedaży dostępny będzie komediowy horror „Piękna i rzeźnik(Amazon, Hdmoviesource), a tydzień później kolekcjonerska edycja z filmem „Świt żywych trupów(Amazon, Hdmoviesource).

71M08KkhO+L._SL1500_-min.jpg 81SgedyD5FL._SL1500_-min.jpg

Cloverfield” w steelbooku 4K UHD

Severin Films zapowiedziało natomiast, że 25 listopada wypuści do sprzedaży wydanie 4K UHD z włoskim filmem „Le cinque giornate”. Na płycie znajdzie się nowy obraz odrestaurowany na bazie oryginalnego negatywu.

Na 17 stycznia przygotowano premierę stelbooka z filmem „Cloverfield(Amazon, Hdmoviesource), a na pozostałe preordery z amerykańskiego podwórka złożyła się jeszcze zapowiedź wydania 4K UHD z pierwszym sezonem serialu „Reacher” (Amazon, Hdmoviesource).

71CcaKEm8sL._SL1500_-min.jpg

Dokument „Ennio” trafi na płyty 4K UHD

Na pozostałych rynkach europejskich Niemcy dorzucili swoje preordery na wydania 4K UHD z filmami „Sierota. Narodziny zła”,  „Halloween. Finał” w steelbooku, „Nocny portier w limitowanej edycji, „Czarny Adam” w steelbooku oraz pierwszy sezon „Rodu smoka”. Warto też odnotować, że we Włoszech pojawiła się zapowiedź wydania 4K UHD z filmem dokumentalnym „Ennio”.

61D2Bd+QpoL._SL1095_-min.jpg

Ostatni tydzień nie przyniósł żadnych nowych informacji na temat polskich wydań na nośniku 4K UHD.

Jeśli znacie jeszcze jakieś inne zapowiedzi wydań 4K UHD, które ukazały się w ostatnim tygodniu, dajcie znać w komentarzu. Wszystkie poprzednie wpisy z serii znajdziecie na portalu pod dedykowanym tagiem „Co nowego na 4K UHD?”.

zdj. Paramount Pictures / Lucky Red / Sony Pictures